Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Dizelek 16-18kzł

  1. #1
    Marcinxxx
    Gość

    :) Dizelek 16-18kzł

    Witam
    Chce kupić seata leona1/toledo2 z TDI 90/110 w okolicach 16-18 kzł i chciałem sie zapytac czy warto wydac tyle pieniedzy za w sumie 10 letnie auto? Zamierzam go trzymac przynajmniej 5 lat czy on tak trzyma cene czy pozniej bede go sprzedawał z wielkim trudem za 5kzł? Jak to widzicie? a może polecicie innego kompakta moze byc nawet beznzyna co lubi LPG.
    Pozdrawiam

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na takie pytanie.
    Chcesz jeździć 5 lat autem za 16-18 tys zł. Nie wiemy do czego ma ten samochód służyć, ile bedziesz jeździł rocznie itd. A przede wszystkim nikt nie wie jak będzie wyglądał rynek za 5 lat.
    Przecież 5 lat temu realia były inne niż dzisiaj. I inne ceny. Nikt nie przewidzi czy Leon 1 będzie w ogóle sprzedawalny za jakiekolwiek sensowne pięniądze w roku 2016.

    Za podaną kwotę możesz mieć np. MB W124 w średnim stanie, a jeśli nie będziesz nastawał na E-klasse (od 1993 roku) to tzw. "szeroka listwa" powinna się znaleźć w ładnym stanie. Ale ładnym jak na niemal 20-letnie auto bez ocynkowanej blachy. Tym powinieneś pojeździć 5 lat jeśli nie kupisz trupa albo ex budynia. A za ile sprzedasz - kto wie... W tej chwili W124 w rozsądnym stanie już nie tanieją z wiekiem.
    Wiem, że to nie kompakt, ale jeździ się samochodem, a nie wymysłem żurnalistów, którzy przypisują jedne auta do klasy kompakt, a inne do klasy średniej.

    Z drugiej strony za podaną kwotę można kupić Megane z 2005 roku, ale ja już wolę W124. I takich przykładów może być wiele, bo nie wiadomo co jest dla Ciebie ważne przy zakupie samochodu, a co mniej.

    A tak naprawdę to i tak najlepiej kupić ten samochód, który się znajdzie w rozsądnym stanie i z przyzwoitą przeszłością. Czy to Leon, czy Astra albo Octawia to już drugorzędne.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Marcinxxx a skąd jesteś?

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie, że nie warto... inhalt sugeruje Megankę i w tym kierunku bym proponował się skierować. Będziesz miał większe, nowocześniejsze i bezpieczniejsze auto.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Bezpieczniejsze ? Tu śmiałbym polemizować. Wcześniej był artykuł o tworzeniu aut pod NCAP i tu zdaję się, że Renault tak postępuje. Seat to nie polonez i też jest bezpieczny. Sam mam seata i pomimo małych niedociągnięć jak średnie plastiki, brudząca się od wody tapicerka jest to naprawdę dobre auto. Więc człowiek się pyta o seaty, a wy proponujecie jakieś Renault. Mi się te auta osobiście nie podobają + są skomplikowane jak to francuskie.

    Starsze TDI VAGa są mimo mniejszej mocy mało awaryjne, części są dostępne w już niskich cenach. Chociaż do jeżdżenia na niewielkich dystansach i po mieście nigdy nie wziąłbym diesla, choć naprawdę świetnie się nimi jeździ.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Powell, a przeczytałeś post autora??? tam było pytanie co możemy innego polecić, więc chłopacy polecili megana. Fajnie że Ci się dobrze sparawuje leon. Ale może Megane jest także dobrym wyborem.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Polemizować możesz, a fakty są takie, że Renault jest bezpieczniejszy (nie wierzysz w EuroNCAP, to szuka w archiwum TopGear), ale skoro wierzysz w spiskowe teorie... Stara konstrukcja Seata, którego zaletą są jedynie silniki TDI, a ze względu na swoją popularność większość jest zajeżdżona.

    Akurat miałem Toledo II, którego kupiłem jako nówkę. Aktualnie jeżdżę Meganką II (2006-) i obiektywnie Ci mówię, że to zdecydowanie lepsze auto. Zdrówko
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Marcinxxx masz PW

  9. #9
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ale wcale nie jestem zwolennikiem diesla. Ani też seata/VW. Nie lubie po prostu renault i nie polubie prawdopodobnie. Nie podoba mi się linia, rozwiązania. Zależy jaki rocznik auta. Wiadomo, że auto z 2001 roku będzie mniej bezpieczne niż te z 2009. Inne wymagania. Jeździsz meganką z 2006- jak napisałeś. Porównuj ją z nowym toledo, a nie z 2-jką ; ) Myślę, że bezpieczniejsza nie będzie. Tak czy siak dobrej jazdy tą meganką, bo każdy ma prawo jeździć czym chce, tak ? ; )

    P.S Jakiego Leona ? Napisałem tak ;D ?

    Naprawdę nigdy nie byłem zwolennikiem jednej marki. Chociaż niektórych bym nie kupił.

    Mpdante: Sam masz klapki na oczy jaki to Reanault jest bezpiecznieszy. To logiczne, że nowsze auto musi spełniać surowsze normy (Chyba, że jest chińskie)

    BTW. Szukam teraz cordoby z benzyną 1.4. Znalazłem jedną ze znaną przeszłością, ale jak poprzedni właściciel powiedział mi, że sprzedając ją 7 lat temu miala 260 tys na blacie. Teraz ile musi mieć ? A niby benzynka 60 KM. Wszystko może mieć nalatane. Przebieg nie ukryty przez właściciela teraz, ale auta nie oglądałem, bo jednak trochę za dużo km. Trzeba uważać i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Powell ; 30-05-11 o 21:31

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kup se człowieku Citroena w HDi.
    W Twoich pieniądzach kupisz za te sume najwięcej.
    To jeźdi, jeździ, jeździ -- zapominasz z której strony wlew masz.
    Miałem toyotę, vw, opla, forda teraz cytryne.
    Nie chce innego samochodu.
    Może to z wiekiem przychodzi.
    Powodzenia!
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  11. #11
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    PathLiner czyżby C5?? Ja mogę tylko polecić C5. Za tą kasę kawał fury z dobrym dieslem i super zawiasem.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    PathLiner na stare lata wyleczył się z kompleksów i przesiadł się do miękkiego dupowoza by komfortowo woził jego spracowane kości i śmiga chyba Pikusiem jak dobrze pamiętam.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tiaaa ....ja też miałem kiedyś w/w przez "Pathli" marki w dieslu ......każda jeździ .......ale jedynie serce Merca bije dłużej niż jego podzespoły odmówią posłuszeństwa ......NIE MA BATA ani konkurencji na trwałość silników Merca w starszej technice od 2-do 3,5litr poj .....to ONE jeżdżą i jeżdżą ....reszta DIESLI to satelity które chcą się im przypodobać

    -Pathli- wiem co piszę .....
    ....ale PAMIETAJCIE , że chodzi o starszy rocznik .....(pewnie dlatego mam tyle pytań o W-124 w dieslu )
    ...bo to jeździ jeździ i jeździ .....milion ...dwa miliony .....aż do śmierci- kierowcy lub nadwozia
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Święta racja 124 3.0 D bez turbo jest nieśmiertelny

  15. #15
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się z Andrebarem,że ludzie coraz bardziej zaczęli się interesować 124. Ceny ładnych egzemplarzy są naprawdę wysokie ale według mnie to chyba dobra inwestycja bo tanieć to one już raczej nie będą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •