Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Auto w dieslu klasy kompakt w cenie do 27tyśPLN

  1. #1
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie Auto w dieslu klasy kompakt w cenie do 27tyśPLN

    Szukam czegoś dieslu od dość dawna. Fajnie jakby to było coś z klasy kompakt ale raczej nie kombi. Oferty z Allegro od dość dawna mnie rozśmieszają w większości. Nie wykluczam raczej żadnej marki. A może warto wstrzymać się z kupnem i dozbierać kasy i kupić coś nowszego? Podoba mi się Octavia, 307, Astra H. Może ktoś ma jakies pomysły czego innego można szukać? Albo może znajomy znajomego ma do sprzedania coś świeżego? Szukam diesla bo dośc dużo jeżdzę i lubie charakterystykę tych silników. Z góry dziękuje za pomoc w wyborze samochodu.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Octavia to nie kompakt

    W tej cenie z diesli najlepiej coś z PSA:

    Citroen C4
    Ford Focus
    Mazda 3
    Peugeot 307

    1.3 / 1.9 Fiata:

    Grande Punto
    Opel Astra III

    Najlepszym wyborem będzie chyba Focus/Mazda.

    Ewentualnie jeśli mogłaby być benzyna to dołożyłbym głównego faworyta: Honda Civic VII gen.

    Z większych samochodów w tej cenie: Octavia, Vectra.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tradelux-a co niby octavka to klasa średnia?Nie przesadzaj...płyta podłogowa od gofra, a ten jest kompaktem-więc...Octavka to taki kompakt z doklejonym plecakiem. Taka sama z niej klasa średnia jak z thali kompakt. Po prostu większy kompakt

    Troszkę siermiężne wykonanie w środku,ale tragedii całkiem nie ma w swojej klasie, więc uważam za całkiem niezłe rozwiązanie. Części od groma zarówno dobrych jak i ich tańszych zamienników. Na silnikach zna się już każdy kowal więc naprawy ewentualne nie będą drogie. Imho niezły wybór od strony ekonomii (bardzo niskie spalanie i eksploatacja). Jedyny problem to znaleźć ładny egzemplarz. Ale i tak najlepiej wybrać z 3 marki i wtedy szukać ładnego egz. Tak jak tradelux pisał 1.9 od fiata (1.3 jak sporo śmigasz za słaby będzie) i HDI również możesz wziąć pod uwagę bo silniki są bardzo udane.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 24-05-11 o 20:19 Powód: literówka

  4. #4
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    A czy w tych pieniądzach uda mi się kupić 307 po lifcie? W stanie trochę lepszym niż agonalny. Bo niby na Allegro są ale jakby ich nie było.
    A co do punto to za małe jak dla mnie. W sumie punto to nie klasa kompact

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Octavia typowym kompaktem nie jest i jeśli chodzi o parkowanie w mieście to potrzebuje jednak więcej miejsca od np. takiej Mazdy 3
    Zresztą obecnie samochody z danych segmentów zatracają już swoje dawne wymiary - to fakt, wszystkie są jakby na sterydach

    Prawdziwy kompakt od Fiata to Bravo, ale nieosiągalny w tej gotówce.
    Jak Ci pasuje Octavia to chyba najlepszy wybór, a tak jak pisałem jeśli ma być typowy kompakt to Focus Mk2/Mazda 3.

    Peugeota 307 po lifcie dostaniesz, wszystko zależy jaki chcesz przebieg i wyposażenie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    michalkaca88
    Gość

    Domyślnie

    Przebieg fajnie jakby w przebieg był okolicach 150000km, a wyposażenie to klima abs i poduszki 4+. Skóra szklane dachy i inne bajery mnie specjalnie nie nteresują. A wracają do oktavii. Za ile kupi się ładną octavie II 1.9tdi z przebiegiem w okolicach 150-180tys?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •