Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: lancia zeta jeszcze

  1. #1
    nusrat
    Gość

    Domyślnie lancia zeta jeszcze

    hej

    zastanawiałem sie czy umieścić to w dziale technicznym ale tu też pasuje, poza tym tu była rozmowa ostatnia na ten temat.

    po długich poszukiwaniach zety bądź peugeota 806 - mam na oku wlaśnie piękną zete. jestem we francji akurat. sprzedaje jeden francuz prywatnie. pierwszy własciciel.
    auto wygląda na bardzo dobry stan
    rok 2001 , 240 tys przebieg, wieeelki szyberdach (nieczęsta rzecz w tych modelach), siedzenia i podłoga niepowycierane - auto wygląda na swój przebieg uczciwie.
    jak dla mnie jednak za drogo. chce facet za auto 5000 euro .
    chciałem wydac do 4000 euro.
    facet mówi, że wymienił rozrząd, wtryskiwacze, pompę wody i akumulator
    nie mam ze sobą żadnego kumatego samochodziarza żeby to sprawdzić ale sa ponoć do wglądu faktury na cały serwis.

    mógłby ktoś doradzic jaki jest koszt wymiany tych rzeczy w polsce?
    z tego co czytałem (o 806tce) nowe wtryski w hdi /jtd w sumie powinny wynieść z wymianą między 2 a 3 tys.
    rozrzad 1 tys. . . . . .co już daje tysiac euro,
    czy to sie zgadza ?
    jeśli auto faktycznie ma załozone nowe wtryski (a nie regenerowane) i pozostałe rzeczy wspomniane - czy warto dopłacić to 1000 e przy kupnie?


    pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Rozrząd z pompą wody z wymianą w PL ok 800-1500 pln w zależności od silnika, wtryskiwacze-a co to za silnik?Bo same końcówki z ustawieniem to kilka stówek, chyba że coś bardziej skomplikowanego. W sumie nie masz za bardzo co porównywać cen tutaj i tam, bo wszystko zależy gdzie robione. Aku do diesla ok 350-450zł za markowy.

  3. #3
    nusrat
    Gość

    Domyślnie odp

    dzięki

    to jest diesel JTD 2.0
    jak w fiacie ulysse

    ...zastanawiam sie z drugiej strony czy to aby nie dziwne , ze sporo rzeczy było wymieniane... wtryski, pompa, aku - to normalne przy po 200 tys km?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pompę wody zmienia się wraz z rozrządem (są wyjątki, gdy pompa nie jest napędzana paskiem rozrządu) a rozrząd wiadomo-zależy jak zaleca producent, więc rozrząd i pompa wody-całkiem normalna wymiana, wtryski w sumie też-zależy jak jeżdżone było i jakie paliwo lane,wydaje mi się że na zachodzie mają lepsze niż u nas, ale może tankowane u "polaka" na stacji a tak poważnie to 200 tysi nie jest mało, tutaj co do wtrysków to zależy, może jakąś wadę miały itd, bo nie ma tu określonego kilometrażu, są przypadki że 500 000 i więcej wytrzymują. Akumulator-jak najbardziej przy tym przebiegu kwalifikuje się do wymiany, to też zależy od egzemplarza, znam takie co mają po 8 lat i w zimie kręcą pięknie, a znam takie co 2 lat nie wytrzymały (szczególnie te tanie, które potrafią się wybrzuszyć lub pęknąć w zimie).
    Reasumując-wymiany stricte eksploatacyjne jak olej czy filtry, żadnych kombinacji co do tego bym nie podejrzewał.

  5. #5
    nusrat
    Gość

    Domyślnie

    dzięki!

    w przyszłym tygodniu oglądam jeszcze jedno - odezwę się jak coś sie okaże.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •