Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Citroën C5 2.0 HDI DUŻA NAVI PARKTRONIK

  1. #1
    PabloG
    Gość

    Domyślnie Citroën C5 2.0 HDI DUŻA NAVI PARKTRONIK

    ...hmmm takie coś francuskiego.....?
    Na razie szukam opinii ... czy ogłoszenie jest prawdopodobne .

    Citroën C5 2.0 HDI DUŻA NAVI PARKTRONIK
    http://otomoto.pl/citroen-c5-2-0-hdi...C19028335.html

    coś się sprzedającemu z datami pokićkało.
    Zarejestrowali zanim jeszcze z fabryki wyjechał.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Broń Cię Panie Boże od spoglądania nawet w stronę Paczkowa.
    Nie wierze w ten opis i jakąkolwiek szczerość sprzedającego. Zresztą przyjedź na giełdę w Gliwicach w niedziele i zobacz co wyprawiają Ci handlarze, co mówią i czym handlują... A wiedz, że przywożą swoje najlepsze fury - strach pomyśleć co zostawiają w komisach...

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    http://www.autoscout24.fr/ListGN.asp...F&ustate=N%2CU

    Szczerze jak jestem we Francji to taniej nowych C5 z silnikiem 2.0HDI i nawigacją nie widziałem jak ok. 12,5-13tys € (i trzeba szybko działać, bo szybko znikają nowe C5). To już mówię ceny do zapłaty na miejscu, a gdzie jeszcze transport i opłaty?
    Sporo tańsze są z silnikiem 1.6, ale przy tym nadwoziu to nie jedzie Także dużo tańsze są z przebiegami w ok. 200tys km.
    W Citroenie po numerze nadwozia można sprawdzić naprawy gwarancyjne i przebieg dla nich.

    Kolejne okazje, które warto zobaczyć w tym komisie
    http://zygi.otomoto.pl/audi-a6-bixen...C19028185.html
    http://zygi.otomoto.pl/audi-a4-bixen...C19028222.html
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Koledzy wyżej bardzo dobrze Ci podpowiadają, zarówno co do okolicy jak i ceny, która jest nierealnie niska.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    alez panowie co wy mowicie, toc pan handlarz sprawdzal auto, VMAX ponad 230, byle padlina by sie do tylu nie napedzil, przeciez musi byc igla :-)

    czyzby licznik zawyzal jak moja stara waga?

  6. #6
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    czyli ceny nie zachęcają. A szkoda, bo auto bardzo mi się podoba. Czy ceny faktycznie odpowiadaja jakości tego modelu? Slyszałem że silniki 2.0HDI to te same co w 407(136), a laguna ma już 178.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak, jakość nowej C5 jest naprawdę bardzo wysoka. Minus taki, że jak chce się kupić topową wersję z dobrymi dodatkami to wychodzi astronomiczna kwota za auto. Za dobrą wersję 2.0HDI z paroma fajnymi dodatkami trzeba zapłacić ok. 140tys zł
    U nas w Polsce Citroen jest trochę wyśmiewany i traktowany z bojaźnią (bo to przecież Francuz), a w rzeczywistości bardzo dobre auto i chwalone w całej Europie.
    Silnik ten sam co w całym PSA. Jest jeszcze dostępna wersja 2.0 160KM oraz mocniejsze 2.2 oraz 3.0 V6 HDI 240KM.
    Odpowiednikiem nowej C5 jest raczej Peugeot 508, niż 407. Chociaż 508 to coś pomiędzy 407, a 607, więc wprost tak porównywać też się nie da.
    Laguna 2.0 dCi też ma różne moce w zależności od wersji (Zastosowanego osprzętu). W tych autach jednak te ~140KM wystarcza w zupełności i nie ma odczucia, że mocy jest za mało.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    HEHEH Tradelux.... mam nadzieję że wystarczy....
    poogldamy zobaczymy. Pewnie w przyszłym tygodniu...

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeszcze mi się przypomniało, że znajomy ma C5 II właśnie z 2.0hdi 136KM z automatem (po zmianie softu i spełnieniu Euro V mają 140 albo 143KM - nie pamiętam, ale ciut je podkręcili). Twierdzi, że auto jest za ciężkie jak na automat i trochę muli, wcześniej miał Peugeota 407 z tym samym silnikiem + automat i mówi że było odczuwalnie lepiej, wiadomo kolosalnej różnicy nie ma, ale C5 jednak za słaby. Także gdybyś szedł w stronę automatu to lepiej z tym 2.0 160 konnym dieslem, ale on jest akurat stosunkowo krótko w ofercie. Tak na marginesie - mi też się to auto podoba, mega komfort i genialne standardowe przednie fotele
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Po zmianie softu z Euro 4 na Euro 5 silniki mają 143KM.
    Standardowa akcja serwisowa dla wszystkich użytkowników P407. Co do różnic w zbieraniu się i przyśpieszaniu jest znikoma w ok. 0,5s od 0 do 100km/h
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pewnie, że mega różnicy nie ma, ale jak ktoś lubi czuć samochód i czerpać radość z jego osiągów, to akurat tenże automat w przypadku słabszego diesla będzie jednak nieco słaby... To tylko taka sugestia dla Pablo, może wcale nie rozważa ewentualnego automatu więc wtedy tematu nie będzie
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    ...automat bardzo wskazany ... dlatego myślę o takim czymś:
    http://seventy7.otomoto.pl/peugeot-4...C18302866.html
    zresztą o niego już pytałem.....
    na C5 chyba w 50.000 z Vatem mnie nie stać.
    Ale może importerzy mnie oświecą.....

    P.S Proszę admina o nie zamykanie tematu... w temacie C5 dyskusja umilkła bardzo szybki.

    źle powiedziałem ... stać mnie do 50.000 z Vatem.... tylko czy taki jest możliwy
    Ostatnio edytowane przez PabloG ; 22-05-11 o 22:03

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •