Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: nieduży, miejski, ekonomiczny max 33t.

  1. #1
    ryhu
    Gość

    Domyślnie nieduży, miejski, ekonomiczny max 33t.

    po całkowitym już przekonaniu sie do automatu - praktycznie wysadziłem żone z jej samochodu ))


    postanowiłem że sprzedam w swoją fabiankę i
    zaczynam rozglądać sie za małym, miejskim, ale w miare bezpiecznym i bardzo tanim w eksploatacji autkiem,
    takim niepsującym sie, prostym w obsłudze wozidłem do codziennej jazdy po mieście (ok. 50 km dziennie)
    plus w okresie letnim łykendowe wyjazdy na działke (ok. 150 km) plus okazjonalne wyjazdy na mazury
    czy też nad "bliskie" polskie morze (mierzeja)
    model rodziny - 2+2 planowany termin zakupu to koniec sierpnia

    wymagania:
    - automat
    - klimatyzacja
    - 5dr
    - znikomy apetyt na jakiekolwiek paliwo


    i tak po pierwszym przeglądzie ofert naszych dealerów,
    wsród nowych aut rozważałem a raczej zacząłem swe przemyślenia od takich autek:

    hyundai i10 5dr. 1.1 comfort - lekkie negocjacje zakończyły sie kwotą 39t. jest na składzie 12 sztuk

    aygo 1.0 5 dr. sol - bez negocjacji 41t. sa 2-3 sztuki na składzie

    aveo 5 dr. 1.4 - nie ma, skończyły sie , wchodzi nowa wersja przy zamówieniu złożonym teraz odbiór
    najwcześniej w listopadzie, pare tygodni temu zszedł sedan z klima w "dobrej" wersji za 38500 ale
    rocznik 2010 dealer prorokuje że cena nowego bedzie gdzieś ok 45t.-48t.

    nowa micra 5dr. 1.2 CVT acenta - 48t. odbiór w sierpniu przy zamówianiu w dniu dzisiejszym

    suzuki splash 5dr 1.2 comfort - 48t. odbiór w siepniu

    kia picanto 5 dr 1.2 XL - ok 43t. ale odbiór najwczesniej w grudniu

    itp itd oprócz hyundai`a i10 wszystko powyżej 40t i to znacznie powyżej co wymuszałoby na mnie "współprace"
    z bankiem czego naprawde bardzo chcielibyśmy uniknąć
    no i zaczeliśmy rozważac auta uzywane - żona niechcetnie bo ustaliliśmy sobie kiedyś że jedno z aut w rodzinnie
    powinno być od nowości nasze gwarancja, teoretycznie brak jakiś niespodzianek itp itd,
    takie złudne ale jednak poczucie jakiegoś bezpieczeństwa

    co do używanych to to podstawoe wymagania mamy takie same jak powyzej
    za to cene ustalilismy na poziomie 32-33t z wszelkimi opłatami cłami itp itd
    oczywiście rozważamy sprowadzenie z zagranicy, i tu również oczywiście, pewnego i sprawdzonego egzemplarza

    ja jestem laik, tyle wiem co tu na forum przeczytałem i powoli sie gubię )
    prosze więc o wskazanie jakimi konkretnymi markami i modelami powinienem sie interesowac, czego mam szukać
    czego unikać, jakich konkretnych modeli, wersji sie wystrzegać dopiero później mam zamiar wyszukiwac
    jakieś konkretne przypadki do Waszej oceny co by zawczasu siE na nic nie napalać

    z góry dziekuje i POZDRAWIAM

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Może poszukaj rocznej agili to to samo co suzuki splash i tego by się trzymał auto dość dużo jak na swoje zewnętrzne wymiary, i wydaje się być dużo ładniejsze od i10 ale to kwestia gustu, kupując roczny egzemplarz czy dwu letni licz się z tym iż mało jest ludzi którzy odsprzedają Ci, takie auto całe, auto może być po wypadku lub coś z nim nie tak, wątpie w to, że ktoś kupi za około 50 000 samochód, by po dwóch latach odsprzedać go za połowe ceny. Natomiast inwestycja w nowy samochód to odrazu strata od samego początku. No i jak mówisz jeszcze trzeba się zaprzyjażnić z bankiem. Także polecam urzywany roczny, dwóletni egzemplarz, już ma tą strate za sobą, ale sztuką bedzie dla Ciebie znaleść taki egzemplarz z małym przebiegiem i nietknięty.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Do wyjazdów w rodzinie 2+2 to chyba za małe autka będą .
    Z używanych ktoś tu kiedyś proponował/sprowadzał Honda Jazz 1.4 LS AUTOMATIK , coś z 2006r z przebiegiem 50-100 tys da radę wyrwać. Auto ma przestronne wnętrze i 380l bagażnik.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Citroen C2 1.4HDI - znikome zapotrzebowanie na paliwo, brak filtru DPF, brak koła dwumasowego - czyli odpadają większe koszty serwisowania.
    Ewentualnie wersja 1.4 lub 1.6 benz (ta druga już ma większy apetyt na paliwo).
    1.4 HDI spalanie po mieście 4-5l/100km ON w zależności od stylu jazdy. Ten wyższy wskaźnik przy ciśnięciu auta.

    Skrzynia automatyczna w tych autach jest genialna. Jest możliwość pracy auto lub standard. Do tego łopatki przy kierownicy.
    Używane C2 kupisz w śmiesznych pieniądzach, a części do tego kosztują grosze.
    Za resztę co zostanie kupisz większe auto na wypady weekendowe i będziesz miał idealne rozwiązanie:
    - małe do miasta, co pali tyle co na lekarstwo
    - duże jak potrzebne tylko na weekendowe wycieczki

    Cisnąć się w jednym małym aucie nie ma sensu. Przemyśl ten model posiadania samochodów, który jest na zachodzie bardzo popularny.

    Honda Jazz również jest dobrym autem, ale niestety serwis sporo droższy w porównaniu do C2 i skrzynia w automacie taka sobie.
    Co do gwarancji 2-3letniej na takie małe auta to tylko złudzenie To co stracisz na wartości + obowiązkowe serwisy pokryłoby baaardzo drogie naprawy, których przy takim aucie za te pieniądze nie będzie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    dzięki za pierwsze typy Panowie zamiast pracowac siedze w robocie na autoscoutcie
    a tak poza tym to drugie auto jest !
    stary bo stary - ale jak na razie sprawujący sie dobrze - hyundai accent żony (zresztą z andrebarem -pozdrawiam - kupiony) tyle że pali łobuz jak cholera, a ja chce zmienić swoją skodziankę w manualu na typowy miejski (automat) ekonomiczny ale dobrze wyposażony samochodzik na codzień,
    a na razie accent póki sie nie rozsypie (on lub skrzynia )pozostał by jako ten drugi do okazjonalnych dłuższych wypadów
    ale z drugiej strony myśląć przyszłościowo jak mi ten accent sie niestety z nienacka rozsypie (a znając życie stanie sie to w najmniej odpowiednim momencie) , a bede np. bez kasy lub po prostu bez jakiejkolwiek mozliwości zakupu wiekszego itp. itd. to chciałbym żeby ten mały miejski nie był jednak aż tak strasznie maly )) kurna, i jak tu znaleźć ten złoty środek ?
    Ostatnio edytowane przez ryhu ; 20-05-11 o 14:47 Powód: literówki

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To kupuj Citroena C2, a resztę zainwestuj lub odłóż na lokatę
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    c2 jednak za mały,
    a poza tym połaziliśmy dla sportu po dealerach w łykend i chyba niestety bede sie musiał z bankiem na pare dobrych lat zaprzyjaźnić

    no nie idzie babie przetłumaczyć sie uparła i już czyli moje pytanie nie ma już racji bytu

    więc:

    pozdrawiam i dzieki

  8. #8
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    .....tylko na czym stanęło....tak z ciekawości dla potomnych

  9. #9
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    najpierw był fiat 500 ale dała sobie wytłumaczyć że to bez sensu
    na chwilę obecną są jest opcja na nową micrę cvt
    zobaczymy co z tego bedzie

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Uciekaj od Micry :/ To już lepiej zakupić jakiegoś Fiata lub Renault. Przynajmniej nie przepłacasz za znaczek.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    dlaczego ???

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Bo jakość do ceny mizerna. Do tego z prawdziwym japończykiem nie wiele ma wspólnego
    Z aut tej klasy już lepiej Mazdę 2 kupić.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    poza mozliwościami kredytowymi

  14. #14
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    podbijam temat - żesz ....rwa z tymi babami to sie dogadać nie można (tak gwoli wyjaśnienia ) - tradelux powiedz mi coś wiecej o tym C2, tzn przekonaj mnie ze warto taki w okolicach max 20-25t. ze wszystkimi opłatami oczywiście im mniej tym lepiej ))

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Najlepiej kupić 1.4HDi. Diesel bez DPF'a i koła dwumasowego, turbina prosta jak drut, nie ma za wiele rzeczy, które mogłyby się psuć, a spalanie w mieście między 4, a 5l ON/100km Części eksploatacyjne bardzo tanie. Jak będziesz kupować to ważne w francuzach jest to, żeby auto nie było powypadkowe (uderzenie w okolicach BSI), wtedy nie będzie problemu - chociaż w tym aucie elektroniki za wiele nie ma.
    Sam mam 2 takie C2 i mają u mnie dożywocie Jedna użytkowana już 2,5 roku i najechałem nią bardzo dużo kilometrów. Jedyna usterka to z winy poprzedniego użytkownika - musiałem wymienić/naprawić skrzynię biegów. Koszt 600zł z 2 letnią gwarancją, więc cena jak za całą skrzynię bardzo przystępna.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •