Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Sedan / Liftback Audi, BMW, Honda, Nissan, Toyota rocznik 2012 za 90000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Audi, BMW, Honda, Nissan, Toyota rocznik 2012 za 90000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Audi, BMW, Honda, Nissan, Toyota
    Budżet na zakup auta:
    90000
    Preferowany rok produkcji:
    2012
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    > 1.8 170KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Premium
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2-4 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Krajowe/Niemcy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Przede wszystkim niezawodności. Zależy mi na niepodstawowym wyposażeniu. Ciekawym rozwiązaniem byłaby skrzynia DSG z łopatkami do zmiany biegów.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Toytoa i Nissan raczej nie mają nic sensownego do zaoferowania, chyba, że bierzesz pod uwagę SUVy. Reszta to już kwestia gustu, w tym budżecie proponowałbym najpierw obejrzeć przypadkowe modele, które cię interesują i podjąć wstępną decyzję co do konkretnego modelu.

    BTW: Jeżeli chodzi o łopatki przy skrzyni DSG, to tanim kosztem możesz sobie takie auto doposażyć we własnym zakresie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie

    Jak zostaje Audi i BMW to myślałem o A5 poliftowej albo F10, ktoś ma jakieś porównanie tych dwóch aut? Oglądałem F11 i pasowało mi to auto poza tym tylko, że to jednak wielkie kombi. Myślałem też o Leonie FR 1.8 180KM, ale ciężko znaleźć coś sensownego w ogłoszeniach, a jak już są w rozsądnej cenie, to jakieś Francuzy o wątpliwej historii.

  4. #4
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    Może Avensis? Tylko nie wiem jak tam silniki benzynowe. Może niech ktoś obeznany w temacie się wypowie.
    Z takim budżetem może uderzaj w nową Astrę? Czy to jednak nie ta klasa samochodu?

  5. #5
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie

    W Avensisach chyba nie ma żadnego mocniejszego silnika. Za to nowa Astra wygląda ciekawie, chociaż nigdy nie myślałem o Oplu. Jest silnik 1.6 200KM z manualną skrzynią biegów. Wiem że to nowe auto (debiut 2015), ale może ktoś miał okazję tym jeździć?

    Pozdrawiam

  6. #6
    mrkPL_
    Gość

    Domyślnie

    Jechałem tą Astrą, ale z silnikiem 1.4 150 KM i na prawdę całkiem przyjemnie się zbiera.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Lexusa IS 250 2010/11 może 2012 się uda.To mój pierwszy wybór. Accord 2,4 201 Km Executive , Mazda 6 2,0 w dobrym wyposażeniu.Każde z tych aut gwarantuje niską awaryjność. Mazda 6 najniższe spalanie i prezencja.Lexus-prestiż,Honda-...??? troszkę smutna.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  8. #8
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie

    Przeglądałem ogłoszenia Mazdy 6, ale większość jest ze Stanów, a tym autom nie ufam, bo w większości przyjeżdżają stamtąd auta po jakiś katastrofach. Accord jak sam piszesz, trochę smutny. Lexus natomiast był też na mojej liście. Tylko IS250 2010-2011 w środku wygląda jakby był przynajmniej 10-letnim autem już, niestety oprócz najnowszych mają trochę przestarzały design. Druga sprawa to że wszystkie ogłoszenia, które przeglądałem nawet z 2012 to auta są dojechane przebiegiem :/

  9. #9
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzwonu Zobacz post
    W Avensisach chyba nie ma żadnego mocniejszego silnika.
    Jest tam 2.0 benzyna ok. 150 KM, ale szczerze to nie wiem jak to jeździ.

    Cytat Napisał dzwonu Zobacz post
    Za to nowa Astra wygląda ciekawie, chociaż nigdy nie myślałem o Oplu. Jest silnik 1.6 200KM z manualną skrzynią biegów. Wiem że to nowe auto (debiut 2015), ale może ktoś miał okazję tym jeździć?
    Miałem okazję jeździć tym samochodem kilka razy, ale nie z silnikiem 1.6 200 KM, jeździ się bardzo przyjemnie. Sam miałem kupić ten samochód, jednak trochę koncepcje się pozmieniały.

    Cytat Napisał dzwonu Zobacz post
    Tylko IS250 2010-2011 w środku wygląda jakby był przynajmniej 10-letnim autem już, niestety oprócz najnowszych mają trochę przestarzały design.
    Coś kosztem czegoś

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak zastanawiasz się nad Audi czy BMW, to na resztę nie patrz... ewentualnie Lexus. Seat to już w ogóle nieporozumienie, zdecydowanie wolałbym np. 200KM Megankę. Jak pisałem, zastanów się w co celujesz, bo piszesz o A5, o 5-ce, a potem rozważasz jakieś smętne kompakty? W taki sposób pewnie kupisz coś, z czego nie będziesz zadowolony. Poza tym, idąc w drugą stronę, za 90k cebuli, można wyjechać z salonu nowym sensowym autem

    Na przebieg w ogóle bym nie patrzył, tylko na stan, bo nawet 300tys.km w aucie premium może nie być widać, tak jak 100-150tys. w Seacie czy Oplu.

    .
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Jak pisałem, zastanów się w co celujesz, bo piszesz o A5, o 5-ce, a potem rozważasz jakieś smętne kompakty?
    .
    Szukam sedana/hatchbacka. Oglądałem BMW F11 i standard mi pasował, ale to jest wielkie auto już. Szukam na najbliższe 3-4 lata czegoś trochę z pazurem, ale żeby było też użytkowe.

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Na przebieg w ogóle bym nie patrzył, tylko na stan, bo nawet 300tys.km w aucie premium może nie być widać, tak jak 100-150tys. w Seacie czy Oplu.
    .
    Mam wrażenie że nawet przy autach premium ciężko znaleźć sensowny stan (mechaniczny) przy 300k km. przebiegu.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Jak zastanawiasz się nad Audi czy BMW, to na resztę nie patrz...
    Nic dodać, nic ująć

    Popatrz sobie na coś np. z Audi Gebrauchtwagen plus albo BMW Premium Selection na niemieckich stronach. Najlepiej nie patrz na polskie śmieci - wiem, że uogólniam ale u nas prawie zawsze będzie magiczne "tak, ale..." więc szukaj czegoś w Niemczech. Za duży budżet na wszelkie "Poland edition".
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    dzwonu
    Gość

    Domyślnie

    Polecisz jakąś stronę poza mobile.de? I jak jest z fakturą VAT przy sprowadzaniu auta z Niemiec. Bo chciałbym mieć pełną fakturę 23% i móc wziąć auto w leasing. Najchętniej to zleciłbym komuś znalezienie takiego auta, kto ma doświadczenie i zna tamten rynek.

  14. #14
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Popatrz sobie na ofertę polskich poleasingów, np.

    http://alphabet.otomoto.pl/

    http://www.placpoleasingowy.pl/wynik...ia?vehicleId=1

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •