Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: VW Beetle

  1. #1
    AKURAT
    Gość

    Domyślnie VW Beetle

    Witam,

    poszukuje auta dla żony. Auto musi być kobiece (tak żonka wybrała) - padło prawdopodobnie na VW Beetle. Na autko mam około 20 tyś. Czy polecacie to auto? Jest to awaryjne autko? Interesuje mnie raczej benzynka ze względu na mniejszą awaryjność.

    Dzięki za informacje i opinie!!

    Pozdrawiam

  2. #2
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    kolezanka ma wersje 2.0 115KM więc opowiem moje wrazenia.

    Silnik nie jest to jakas nowoczesna jednostka i w celu przyśpieszenia trzeba go wysoko krecić bo niżej to muli strasznie. Bardzo fajna za to jest skrzynia biegów naprawde elaastyczna jakby stworzona do jazdy po mieście, dla kobiety to napewno na plus. Vw posiada seryjny ESP. W srodku ogólnie może być widocznośc do przodu bardzo dobra duża przednia szyba za to widocznośc na bok juz taka sobie słupki ograniczają pole. Autem jeździłem w zime i na drodze zachowuje sie przewidywalnie posiada jak na ta klase szeroki rozstaw osi. Ogrzewanie mogłoby być lepsze, ale dobrze że wogóle jest Miejsca z przodu sporo i komfort jazdy tez bardzo dobry az sie zdziwiłem, za to z tyłu to lipa straszna jechac dłuższy dystans. W mieście mi spalił całkiem sporo ok 11 a na trasie ok 8. Co do usterek to w tym egzemplarzu uszkodzeniu uległa klapka wlewu palilwa taka ******ła. Ogołnie auto z tym motorem jest trwałe nie ma tam żednej innowacyjnej technologii i usterki sa przewidywalne. W moim odczuciu auto dla kobiety, malarza, filozofa, kolekcjonera znaczków albo hodowcy motyli.

  3. #3
    AKURAT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antek83 Zobacz post
    Co do usterek to w tym egzemplarzu uszkodzeniu uległa klapka wlewu palilwa taka ******ła.
    To podobno częsta usterka
    Taki bajer - hydrauliczna klapka paliwa

  4. #4
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Tak własnie taka nowinka w tym modelu, vw chciał zabłysnąc ale nie wyszło. Koszt naprawy w aso ok 90 zł zł jak płaciła. Po za tym plastiki we wnętrzu lubią skrzypiec szczeglnie jest to odczuwalne na kostce.

  5. #5
    AKURAT
    Gość

    Domyślnie

    a co powiecie o mini?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mini auto mini cena maxi, kupujesz małe a wszystko potem płacisz jak za duże. Tak jak ze smartem. Auto imho dla funu nie do codziennego użytkowania.

  7. #7
    AKURAT
    Gość

    Domyślnie

    a citroen c2?
    niby francuz i powinien byc awaryjny ale czy oby na pewno?

  8. #8
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Opinia o awaryjności citroenów powoli traci swoja siłe. C5 naprzykład uważam za udane auto. Zreszta nie patrz na to co było kiedyś tylko co jest teraz, vw też sie psują, mietki tak samo, auta przeciążone są elektroniką, z małych silniików wyciąga sie duże moce a jednocześnie mają pic mało paliwa. Najważniejsze podzespoły obliczone są na jakiś okres użyteczności i mają sie popsuć.
    Coś sie psuje, kupujesz część ktoś to wstawia, auto sprzedajesz, kupujesz nowe fabryki mają zbyt ludzie prace, pieniądż sie kręci i wszyscy są szczęśliwi. Nikogo nie interesuje budowanie długowiecznych samochodów, one mają pięknie wygładać i sie sprzedawać.

  9. #9
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    mini auto mini cena maxi, kupujesz małe a wszystko potem płacisz jak za duże. Tak jak ze smartem. Auto imho dla funu nie do codziennego użytkowania.
    Mini to jest dramat na kołach. To oczywiście moja osobista opinia, ale postaram się wyjaśnić, dlaczego tak uważam.

    Wada nr 1 - opony RunFlat + nasze drogi + stosunkowo twarde zawieszenie = czujesz się w samochodzie, jakby ktoś chciał Cię skrzywdzić. Koleżanka pozbyła się niedawno swojego wymarzonego Mini, bo ją bolał kręgosłup (!!) od jazdy tym samochodem po Krakowie i okolicach. Opcji, żeby założyć normalne opony, za bardzo nie ma - auto nie ma miejsca na koło zapasowe. Moja żona bardzo chciała Mini, do momentu przejażdżki takim samochodem. Równolegle miałem w domu NewBeetle i VW wygrał w cuglach w kategorii komfort.
    Wada nr 2 - awaryjność. Niestety Mini nie jest autem bezproblemowym, nawet w wersji z silnikami benzynowymi. I nie są to problemy błahe, bo dotyczą np. przycierających się pomp oleju, wskutek czego samochód jest niedosmarowany (zbyt niskie ciśnienie oleju).
    Wada nr 3 - ceny i dostępność części. Kolega na w/w pompę oleju czekał 3 tygodnie po zamówieniu tego w serwisie autoryzowanym. Ceny praktycznie nie odbiegają od cen do BMW serii 1 / 3.
    Wada nr 4 - koszt zakupu - Mini nie jest autem tanim w zakupie. Za ładną wersję w dieslu trzeba wyłożyć 40 tysięcy złotych (jeśli ma to być auto bezwypadkowe i nie wytłuczone).
    Wada nr 5 - bardzo ciasno upakowana komora silnika z osprzętem. Niby detal, ale np. do wymiany sprzęgła trzeba ściągać przedni zderzak, a przy lekkim puknięciu przodem w cokolwiek (przy prędkości 10 km/h) praktycznie na 100% wyrwie chłodnice z mocowań, które są... plastikowe.

    Generalnie - auto drogie, problematyczne, oprócz wyglądu nic sobą nie prezentuje, praktycznie zerowy komfort jazdy po polskich drogach.

    Dla odmiany NewBeetle - mam takiego w domu od ponad dwóch lat. Wersja 1.9 TDI 90KM. Auto proste w budowie, bardzo wygodne jak na jego gabaryty zewnętrzne, koszty napraw są śmieszne - całe zawieszenie można sobie wyremontować za 1000 PLN (wahacze przód, belka tył, stabilizatory), ot chociażby dlatego, ze jest to zawias z Golfa IV. Silnik nie do zamęczenia, spalanie śmiesznie niskie. I cena - za ładnego BeetleTDI zapłacisz 25 tysięcy i to będzie naprawdę bardzo ładna wersja z roku 2002.

  10. #10
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    jesli mowa o nowoczesnych klasykach to Fiat 500 tez z automatem

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •