Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Temat: Nowe auto na firmę, ale rodzinne (parametry w ogłoszeniu)

  1. #1
    mrkPL_
    Gość

    Domyślnie Nowe auto na firmę, ale rodzinne (parametry w ogłoszeniu)

    Panowie,

    Próbowałem znaleźć jakieś auto używane, ale z tego co widzę to jest masakra (kręcone przebiegi, powypadkowe bezwypadkowe, itd.). Myślę, że za duże ryzyko.

    Chciałbym Was prosić o doradzenie w wybraniu samochodu. Wybrałem na razie:
    Skodę Octavię 1.4 TSI 150 KM z 7-biegowym automatem DSG w wyposażeniu Style z pakietem Amazing. Ale niestety opinie o tych skrzyniach są porażające. Nie wytrzymują 100 tys. km przebiegu. O silnikach 1.4 TSI krążyły słabe opinie, ale z tego co wyczytałem ta wersja CHPA jest już w miarę bezproblemowa. W najgorszym wypadku można wziąć manual, ale szkoda mi tego automatu.

    Co podobnego możecie polecić?
    - budżet: 90 - 95 tys. PLN brutto
    - silnik min. 130 KM (może być i benzyna i diesel)
    - duży bagażnik ok. 550 l i więcej (kombi, duży liftback, może jakiś cross-over)
    - preferowany automat
    - bogate wyposażenie: nawigacja, ksenony, czujniki parkowania, LEDy, systemy bezpieczeństwa, itd.

    Jak zwykle z góry dziękuję za pomoc i za ciekawe propozycje.

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Bry

    A nie chcesz kupic polskiej poleasingowki z pelna historia, prawie nowej (2014-2015 rocznik) za nizsza cene?

    nie zebym handlowal, ale tak pytam, samochody sa prawie nowe, a jest taniej po prostu ;-)

  3. #3
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    C4 Picasso/ Grand C4 Picasso

  4. #4
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/oferta/bmw-x1-e84-...-ID6yfwIt.html

    Dla przykladu - wiem ze nie automat, ale chodzi mi o taki sort samochodow.

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    No tak, ale w takim BMW poszedl juz co najmniej jeden bączek, i nie chodzi mi tu o efektowny poślizg. Nowe to nowe.

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zależy jak długo i dużo chcesz tą przykładową Octavią jeździć. DSG jeśli będziesz wymieniał olej co 60tkm nie rozpadnie się od razu tak jak piszą na forach. Tak samo to 1.4tsi - wymieniaj olej co 15tkm a nie w longlife i też to trochę pojeździ, na pewno nie pół miliona czy więcej jak kiedyś ale nie rozpadnie się po 3 latach.

    Subiektywnie - masz zdecydowanie za duży budżet żeby skończyć na Octavii. Jakbyś dołożył koło dyszki i ostro się targował z kilkoma salonami o to samo auto, możesz kupić coś nowego z roku 2015 o klasę wyżej. Co prawda uparłeś się na automat ale z manualem masz coś takiego:

    http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-...tml#0c8b5c1a72

    Myślę, że tutaj byś ich za 110000zł zmęczył Auto spełnia wszystkie kryteria:

    http://otomoto.pl/oferta/skoda-super...tml#dc57bdecae
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    mrkPL_
    Gość

    Domyślnie

    Jakoob, taki miałem plan początkowy. Mam nawet na biurku ofertę za Superba 1.4 TSI ACT z manualem w wersji Style z pakietem Fresh (ogólnie mega wypas) za 106 000 PLN brutto i to dopiero do produkcji, czyli 2016 rok. Ale to już trochę za dużo. 12 tys. PLN mniej robi u mnie różnicę (w/w Octavię mam za 91 500 PLN brutto).

    Dlatego teraz przerzuciłem się na segment C.

    A co do trwałości DSG w nowej Octavii. Dzwoniłem do kilku warsztatów specjalizujących się w naprawach automatów. Wszyscy odradzali mi tą skrzynię. Rzadko kiedy wytrzymuje 100 tys. KM, potem potrzebny jest remont za ponad 10k (jakiś mechatronik, sprzęgło - ja się na tym nie znam).

    Auto chcę mieć minimum 5 lat - potem się zobaczy. Za ten czas na pewno zrobię ponad 100 tys. km.


    Dzisiaj idę oglądnąć jeszcze Astrę K kombi 1.4 Turbo 150 KM automat w wersji Elite.
    Ostatnio edytowane przez mrkPL_ ; 19-01-16 o 12:59 Powód: Uzupełnienie

  8. #8
    MahaRadza
    Gość

    Domyślnie

    Odpuściłbym na Twoim miejscu Octavię, a poszedłbym w stronę Nowego Opla Astra Sports Tourer, który dopiero będzie miał premierę, ale pójdź obejrzyj tą wersję która jest teraz dostępna i zobaczysz, że bez porównania z Octavią. Zobaczysz ile więcej miejsca jest na nogi z tyłu itp.
    Jak umiesz negocjować to bardzo dobrze wyposażony samochód kupisz za jakieś 97k zł.
    Natomiast nie wiem jak tutaj wygląda tylko kwestia automatu na którym Ci zależy.

  9. #9
    Grupa Auto
    Gość

    Domyślnie

    Teraz jest spora opcja negocjacji. Za taką kwotę mogę rozejrzeć się za Mondeo, Mazdą 6 lub Passatem, a mam spore pole manewru Wszystkie z odbiorem z salonu, leasing też wchodzi w grę.

    Jakby co to proszę o kontakt


    DZIEŃ DOBRY????
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 19-01-16 o 14:46

  10. #10
    Grupa Auto
    Gość

    Domyślnie

    Dzień dobry Przepraszam, tak to jest jak się dziesięć rzeczy na raz robi **** i prostak wyszedł ze mnie, kłaniam się pokornie

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeśli ktoś nowy chce cokolwiek oferować musi to być uzgodnione z moderacją co też zapisane jest w regulaminie.

  12. #12
    Grupa Auto
    Gość

    Domyślnie

    ...proszę zapoznać się z regulaminem...
    Oferuję tylko pomoc w wyborze i negocjacjach, nie reprezentuję żadnego dealera ani żadnej marki. No ale rozumiem, takie zasady.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 19-01-16 o 15:15

  13. #13
    mrkPL_
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał MahaRadza Zobacz post
    Odpuściłbym na Twoim miejscu Octavię, a poszedłbym w stronę Nowego Opla Astra Sports Tourer, który dopiero będzie miał premierę, ale pójdź obejrzyj tą wersję która jest teraz dostępna i zobaczysz, że bez porównania z Octavią. Zobaczysz ile więcej miejsca jest na nogi z tyłu itp.
    Jak umiesz negocjować to bardzo dobrze wyposażony samochód kupisz za jakieś 97k zł.
    Natomiast nie wiem jak tutaj wygląda tylko kwestia automatu na którym Ci zależy.
    Właśnie, wszystko się rozbija o to, ile w Oplu opuszczają. W Skodzie dali ponad 9%...

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Szału nie ugrasz, ale nie sądzisz że cennik nowej Astry jest naprawdę bardzo rozsądny ?
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  15. #15
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A sprobuj moze nowego scenica?? Fajne w srodku sa bardzo i w tej cenie kupisz juz solidnie wyposazony egzemplarz :-)

    http://otomoto.pl/oferta/renault-sce...-ID6ydgRF.html

    o taki np

    albo np zupelnie nowa meganke w kombiaczu?
    Ostatnio edytowane przez dremp ; 19-01-16 o 16:18

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •