Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Temat: inne rocznik 1995 za 4999 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #16
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Mam micrę 1.0 lpg 5D. Nie ma klimy, ale z Twojego budżetu zostanie tyle, że sobie dołożysz i zmieścisz się w 5000zł. Pali 8l LPG (około 6l Pb).

  2. #17
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Stary, roznica miedzy 1,2 a 1,4 w spalaniu bedzie zadna.
    ...nie mowiac o trasach przy wyzszych predkosciach.
    Jakich trasach, pisałem, że mam cały czas zabudowany

    Tłumaczę, że nie musi być 1.2, ja tam nawet wolę 1.0 to raz, a dwa tłumaczę, że różnica będzie wynikała z taczkowatości ów 1.0 a nie jako takich technicznych możliwości motorów

    Różnica w spalaniu oplowskiego 1.2 i tego 1.4 o któym mówimy to prawie równo litr - te same trasy, ten sam kierowca, sprawdzone organoleptycznie. Klimy jak powiedziałem używam rzadko, ale być musi i już

    No micrę rozważałem (lpg jak pisałem przy 10km trasie to bezsens), tylko z klimą nie było szału. Dołożenie klimy, dziękuję nie chcę się bawić w taką rzeźbę, za te pieniądze nikt tego porządnie nie zrobi, każdy mechanik mi zawsze mówił, żeby sprzedać bez i kupić z klimą ten sam model, bo się nie opyla

    Micra, bo astra f raczej będzie już ruda , albo zostać przy tym co jest.

  3. #18
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    i co, nigdy w zyciu nie wyjedziesz na trase?

    Poniewaz na codzien mam do czynienia z tego typu dywagacjami (lepiej/taniej/szybciej/wygodniej i najlepiej za darmo) zrobie cos, co zawsze dziala.

    pokaze Ci to na liczbach:



    150 zlotych rocznie, tyle zaoszczedzisz.

    Przyjalem pewne zalozenia zeby pokazac Ci skale "oszczednosci"

    I teraz, kupujesz cos za piec patoli (bo jak rozumiem aktualny samochod jest ok nie sprawia problemow) akurat trafi sie ze bedzie trzeba zrobic cewki, klocki, rozrzad, sprzeglo no cokolwiek.

    Cokolwiek z tego wsysnie te 150 zlotych nosem a i moze kosztowac wiecej.

    Zanim odzyskasz zainwestowana kwote mina lata.

    A skoro podejscie masz jakie masz, to najzwyklej w swiecie nie stac CIe na takie oszczedzanie.

    Dlatego mowie, nie kombinuj ;-)

    PS. Dodatkowo jeszcze jedna rzecz

    Wiecej zaoszczedzisz kupujac gorszej jakosci srajtasme, czy zel pod prysznic, albo gaszac zawsze swiatlo na czas, albo korzystac z ile sie da ze swiatla slonecznego, albo przykrecajac kaloryfery.

    Znam sryliard sposobow zaoszczedzenia kwoty takiego rzedu, rocznie.
    Ostatnio edytowane przez dremp ; 09-01-16 o 19:34

  4. #19
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Bo się czepiłeś tego 1.2 :P napisałem, że może być cokolwiek bo mam teoretycznie cały czas 50

    Najwięcej to zaoszczędzę nie jeżdżąc (rower ) albo komunikacją miejską, ale ze względu na dziecko nie zawsze mi to wyjdzie, stąd myślę i takie obliczenia również sobie poczyniłem ale dziękuję.
    Wg. moich obliczeń (realne koszty, wszystko oprócz OC) to 1.2 miesięcznie kosztowało mnie o około 50zł mniej niż 1.4 (oczywiście zupełnie inne auta bo 1.2 było pofirmowe, sterane życiem i trochę w niego włożyłem, ale było bardzo tanie i pomimo częstszych wymian i napraw wciąż tańsze od rzeczonego 1.4, choć z tego samego rocznika - co daje ponad 500zł rocznie, ale tak jak napisałeś, to nie porażająca kwota zaoszczędzona.

    Zgadzam się z tym, że teraz wiem co mam, niezawodnego japońca w mało praktycznej budzie. Jak sprzedam i kupię coś za 5, nie będę wiedział co mam

    Jakby przymknąć oko na klimę i bezpieczeństwo to idealne byłoby tico, bo mógłbym kupić ich nawet ze 3 jeden po drugim z ważnym OC na większość roku i przeglądem, wymieniając co nieco.

    Nie nie wyjadę na trasę bo mam drugie
    Ostatnio edytowane przez opos1 ; 09-01-16 o 19:55

  5. #20
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    To może tak - kup sobie kurs eco drivingu i w 1.4 będziesz miał spalanie w granicach 6l i po problemie. Zaoszczędzone 4700 zł spożytkuj w inny sposób.

  6. #21
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Ale ciągle będzie mi brakowało tych drzwi

    Ecodriving mam opanowany, tylko tym autem nie umiem.

    Poza tym jak nie sprzedam to nie będzie 4700 :P

  7. #22
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    To może tak:
    Hyundai Atos
    Fiat Uno
    Daewoo Matiz
    Daihatsu Cuore
    Opel Agila
    Suzuki Swift
    Suzuki Wagon
    Peugeot 106
    Citroen AX

    Wszystkie mają silnik poniżej 1.0 , mogą mieć klimę i 5 drzwi. Wszystkie są często używane do wożenia drewna na działkę przez starszych panów w kapeluszach.
    Ostatnio edytowane przez zonkul ; 09-01-16 o 21:31

  8. #23
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja pierd*** rozprawka na 2 str o 1litr spalania przy 10km dziennie - jaka to oszczędność m-cz bedzie przy obecnej cenie PB?

    50zl???

  9. #24
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Masz to policzone dural na obrazku wyzej ;p

  10. #25
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przy takiej pojemności i ten obrazek nie pokarze rzeczywistości, która wyglada następująco, to male 1,2 będziesz nerwowy człowieku pałował jeszcze więcej jak to 1,4 i całe oszczędności pójdą w ....
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  11. #26
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Następny z tym 1.2 ...
    Nie jestem nerwowy, może trochę nadpobudliwy, może gdyby w PL istniały trackdaye za symboliczną opłatą a nie 500zl za dzień? Ale my nie o tym...

    Dlatego chciałem przy okazji żeby prowadziło się jak taczka :-D

    Zonkul - te są fajne poza kwestią bezpieczeństwa, żaden z tych modeli nawet 2 gwiazdek chyba nie miał...

  12. #27
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Hyundai Atos ma 3 gwiazdki Ncap, Agila i Wagon nie były testowane przez Ncap.
    Popatrz także za Peugeot 206 - miał silnik 1.1 i 4 gwiazdki Ncap.

  13. #28
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Najmniej moim zdaniem będzie palił Pug 106 1,5D na ruskiej ropie to Ci wyjdzie z 10 - 12 zł przejazd 100 km
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  14. #29
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    A ile wytrzyma w zimie przy trasach 10km jakikolwiek diesel?

  15. #30
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Stary diesel? a co mu sie moze stac? to na krowich siuskach odpali i pojedzie.

    a jeszcze bez turbo-burbo?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •