Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: auto dla wysokiej osoby, do 30-35tys, diesel, rodzina 2+1(a zaraz 2)

  1. #1
    bojler41
    Gość

    Domyślnie auto dla wysokiej osoby, do 30-35tys, diesel, rodzina 2+1(a zaraz 2)

    Witam

    szanowni koledzy - wspomóżcie w poszukiwaniach.
    Nie jestem maniakiem samochodowym więc tym bardziej trudno podjąć mi decyzję, a sporo postaw mojej wiedzy opiera się na wiedzy zasięgniętej od znajomych.

    Ze względu na to, że dość wysoki ze mnie gość, i trudno czasem "dopasować się" za kierownicę, to tych kilka prób w komisach uświadomiło mi, że powinienem interesować się takim zbiorem aut:
    - Citroen C5
    - Mazda 6
    - Ford Mondeo
    - Opel Vectra
    - VW Passat

    ... a może jeszcze coś powinienem wziąć pod uwagę? Hyunday, Kia, ..., jakie modele ???

    Rocznie robię nie mniej niż 10tys km więc myślę o dieslu. Silnik albo 1.9 albo 2.0 (zależnie od marki-modelu).
    Powiększa mi się rodzina więc celuję w "hatchback" albo "kombi".
    Wiem oczywiście, że przy tak założonym pułapie cenowym, rocznik(i przebieg) będzie zależny od marki-modelu, bo np. Mazda to pewnie ok 2003-2004, ale Ford ok 2005-2006 (?).

    Znajomy namawia mnie do ściągnięcia auta z Niemiec, bo jego zdaniem, tam ludzie lepiej o nie dbają, i "jakość" dróg jest nieporównywalnie lepsza, co ma się przekładać na niższe zużycie mechaniczne auta (sam kupił tam VW Passata 2003 kombi 1.9TDI). Nie mam pojęcia jak to się ma faktycznie do rzeczywistości, co Wy na to? Czy warto czy nie - i zostać przy "polskim rynku" (np. otomoto)?


    ... więcej grzechów nie pamiętam ale możecie mi przypomnieć ;-)

    pozdrowienia i dzięki za pomoc!

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    pytanie praktyczne. czy do tej pory fotelik jeździł za kierowcą czy pasażerem? Jeśli za pasażerem to wypróbuj wariant za kierowcą szczególnie w maździe 6. Moim zdaniem (a także z doświadczenia) jeśli jesteś wysoki i za sobą postawisz fotelik malucha po 4.-6 miesiącach młode będzie ci "waliło" nóżkami w oparcie. Pytanie czy jak go tam postawisz to czy w ogóle będziesz w stanie wyregulować sobie odpowiednio fotel.

    C5 i Vectra będą największe z pośród wymienionych. Najwięcej miejsca, niestety kosztem mniejszego bagażnika ma Opel Signum. Tam z tyłu można biegać :-)

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja dla wysokiej osoby polecałbym jakiegoś minivana np.:
    - Ford C-Max
    - Opel Zafira

    Z tych kombi co podałeś skreśliłbym VW Passata bo B5 jest już dość mocno przestarzałą konstrukcją w porównaniu do pozostałych wymienionych modeli.
    Do 35tys zł kupisz dobre w swojej klasie i duże:
    Fiat Croma 1.9 120KM
    Honda Accord 2.2 i-CDTi
    Mazda 6 2.0CD
    Opel Vectra (najlepiej 1.9 120KM)

    Inne jak: Alfa 159, Peugeot 407SW, Saab 9-3, Volvo V50 są dość małe jak dla rodziny 2+2, szczególnie kiedy trzeba zapakować 2 foteliki + wózek.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję Opla Combo i nadwyżke budżetu przeznaczyć na ... coś innego.
    Przeczytaj sobie inny wątek: http://bez-wypadkowe.net/showthread....=7107#post7107
    To jest lapszy samochódn niż się wydaje tym, którzy nigdy nim nie jeździli.

  5. #5
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    Citroen C5 jest potężnym autem w środku i ma równie duży bagażnik, do tego bardzo ustawny. Zawieszenie hydropneumatyczne nie jest awaryjne a komfort jaki oferuje jest nieporównywalny do innych aut tego segmentu. Przy przebiegu ok 10-15kkm nie wydaje mi się, aby diesel był bardzo opłacalny w tym modelu. No i dochodzi trudność ze znalezieniem niezajeżdżonego silnika, a jeśli poprzedni właściciel nie bardzo dbał o auto to może wyjść parę spraw jak FAP(silniki 2.0 HDI 110 i 136KM oraz spora część 1.6HDI 110KM) oraz koło dwumasowe(1.6 HDI 110KM i 2.0 HDI 110 i 136KM). Mniej problemów będzie z jednostką 2.0 16V w benzynie a jej moc będzie wystarczająca do sprawnego podróżowania. Pozostaje jeszcze 3.0V6 i do niego gaz(wtedy jazda tańsza jak dieslem i o wiele przyjemniejsza). Silnik 1.8 16V 125KM jest odradzany ze względu na spore problemy z nim. Najlepiej interesować się modelami po liftingu czyli 2004-2008. Nowy model nieosiągalny(chyba, że z przystanku pks).

  6. #6
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał inhalt Zobacz post
    Proponuję Opla Combo
    Bardzo rozsądne. Zrobiłem takim "tourem" ok 600tys. km - "zajeździłem" dwa kolejne firmowe auta (granatowe :P ). Bardzo miło wspominam ten model (rodzina również); tym bardziej, że firma zezwalała na wojaże firmowym autem po Bałkanach Nie jest to szczyt luksusu, ani tym bardziej lansu, ale wszystko ma na swoim miejscu, poziom komfortu wystarczający, a auto jest przy tym do bólu praktyczne (ehh... ta półeczka nad głową kierowcy... )

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Rocznie robie nie mniej niż 10 tys km. ??? zastanów się czy diesel będzie Ci się opłacał, bo jeśli robisz 12000-20000 to trzeba się zastanowić poważnie. Ja jeśli robił bym 10 000 km diesela bym nie kupował.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 16-05-11 o 10:51

  8. #8
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu - diesel, nie deasel - Rudolf Diesel był Niemcem

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam Opla Signum, fakt, dla pasazerow miejsca jest po prostu gigantyczna ilosc, ale kosztem bagaznika (nie jest taki znowu maly, ale przy Vectrze widac roznice)

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    Rocznie robie nie mniej niż 10 tys km. ??? zastanów się czy diesel będzie Ci się opłacał, bo jeśli robisz 12000-20000 to trzeba się zastanowić poważnie. Ja jeśli robił bym 10 000 km diesela bym nie kupował.
    Możesz powiedzieć dlaczego? Przy używanych autach różnica w zakupie praktycznie się zatraca, a są np. modele aut takie (np. Zafira) gdzie benzyna jest droższa w zakupie z racji bardzo niewielkiej ilości na rynku wtórnym.
    Z tych lat można dostać auto bez filtru DPF, więc zostaje kwestia tylko koła dwumasowego. Ostatnio jak liczyłem to takie koło kosztuje ok. 9zł na 1000km czyli można sobie doliczyć +90gr do każdych 100km, a różnica między Pb, a ON przy aucie klasy Zafiry to 3-4l w średnim spalaniu na korzyść ropniaka (porównywalna moc, styl jazdy i pojemność).

    Zakup Pb/ON powinien być rozpatrywany z ilości pokonywanych kilometrów w przypadku zakupu nowego auta lub używanego gdzie różnica między rodzajami zasilanego paliwa jest znaczna w cenie zakupu.
    Bardziej od tego ile pokonuję km rocznie powinno być pytanie gdzie i jak je pokonuję
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    bojler41
    Gość

    Domyślnie

    Carpasja:
    fotelik zawsze za pasażerem (bo podobno najbezpieczniejsze miejsce dla malucha w aucie(?)) ale jak się pojawi drugi maluch, to wyboru nie będę miał, i drugi fotelik wyląduje za kierowcą...


    Tradelux:
    Z Hondą to jednak średnio, bo jak się ostatnio przymierzałem, to nachylenie (boczne) szczytu drzwi jest już blisko mojej głowy... więc odpada.
    Mazda mi się osobiście baaaaaaardzo podoba ale żona ma wielkie obiekcje... natury wszelakiej "bo kolor, bo cośtam, bo..." (marudna i generalnie trudno tu dogodzić, hehe
    Apropos Vectry, to lepsza będzie przed czy po lifcie?
    Do Fiata niestety mam mieszane uczucia, nie mam przekonania co do jakości tych samochodów w porównaniu z w.w., chyba że ktoś z kolegów rzeczywiście poleca Crome?

    apropos km/gdzie/jak jeżdżę - na co dzień miasto (Warszawa), przeciętnie ok 30-40km (czyli 2-3h za kierownicą ;-)); poza tym średnio raz w miesiącu większa wycieczka (ok 500km lub więcej); 1-2/rok poza PL (2-3kkm)
    Ostatnio edytowane przez bojler41 ; 17-05-11 o 02:30

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Croma jest z segmentu Passata. Generalnie auto dobrze wykonane, ale bardzo drogie w zakupie nowego pojazdu w salonie.
    Po 3-4 latach można kupić mało zużyte auta, dobrze wyposażone w przystępnej cenie.
    Silnik ten sam co w Oplu, Alfie i Saabie, a jakościowo taka Croma jest lepiej wykonana od Vectry (szczególnie w top wersji).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bojler41 Zobacz post
    Carpasja:
    fotelik zawsze za pasażerem (bo podobno najbezpieczniejsze miejsce dla malucha w aucie(?)) ale jak się pojawi drugi maluch, to wyboru nie będę miał, i drugi fotelik wyląduje za kierowcą...
    No właśnie wg wszelakich badań najbezpieczniejszym miejscem dla malucha w czasie bum jest środek auta, tam ma największe szanse przeżycia, co do miejsca za pasażerem są opinie podzielone-z jednej strony jest to miejsce od krawędzi jezdni więc teoretycznie przy czołówce bardziej ucierpi miejsce kierowcy i za nim, z drugiej zaś strony naturalny instynkt kierowcy nakazuje ominąć przeszkodę no i unik np latarni może skończyć się na miejscu pasażera i za nim...
    Najlepiej nie doświadczać żadnej z wymienionych sytuacji.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał bojler41 Zobacz post
    Carpasja:
    fotelik zawsze za pasażerem (bo podobno najbezpieczniejsze miejsce dla malucha w aucie(?)) ale jak się pojawi drugi maluch, to wyboru nie będę miał, i drugi fotelik wyląduje za kierowcą...
    No właśnie wg wszelakich badań najbezpieczniejszym miejscem dla malucha w czasie bum jest środek auta, tam ma największe szanse przeżycia, co do miejsca za pasażerem są opinie podzielone-z jednej strony jest to miejsce od krawędzi jezdni więc teoretycznie przy czołówce bardziej ucierpi miejsce kierowcy i za nim, z drugiej zaś strony naturalny instynkt kierowcy nakazuje ominąć przeszkodę no i unik np latarni może skończyć się na miejscu pasażera i za nim...
    Najlepiej nie doświadczać żadnej z wymienionych sytuacji.

  15. #15
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Względy bezpieczeństwa nie mają tu raczej aż tak dużego znaczenia jak względy praktyczne. Przykładowo: Co zrobić, mając dziecko w foteliku za kierowcą gdy gnojowi się czapka na oczy zsunie a on jeszcze jej nie potrafi poprawić i się drze? Co zrobić gdy się gnojówie uleje pomidorówka na wertepie? Co zrobić jak sznurówka dynda z nosa? Itd...Dziecko musi być też w zasięgu ręki jak i oka.
    Z dzieckiem trzeba jeszcze bardziej uważać i wolniej jeździć niż normalnie a jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, miejsce dla fotelika nie ma większego znaczenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •