Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Auto segment B/C za 35/40k

  1. #1
    Toxek
    Gość

    Domyślnie Auto segment B/C za 35/40k

    Witajcie
    Obecnie jeżdżę Fiestą MK6 z 1.25 75km, jednak autko ma już prawie 12 lat, więc zastanawiam się nad zmianą.
    Jak w tytule, na auto chciałbym wydać około 35/40 tysięcy. Zapatruję się na auta segmentu B/C, myślę, że jakoś 3/4 letnie. Grunt, żeby było wygodne i niezawodne - obecnie na fiestę nie mogę narzekać, od początku użytkowania, poza zwykłymi wymianami nic się nie dzieje.
    Dodatkowym atutem byłoby trzymanie ceny przez auto - nie wiem zupełnie jak wygląda strata wartości aut używanych, wiem tylko, że kupując nową fiestę zapłaciłem za nią ponad 40k, a teraz jest warta poniżej 10 :P
    Silnik - obecnie mam benzynę, ale teraz zupełnie nie wiem co wybrać. Naczytałem się trochę o tym, że w dieslu trzeba robić trasy, bo inaczej koszty eksploatacji będą dużo wyższe niż w benzynie.
    Rocznie robię około 15 tysięcy kilometrów - czasem po mieście, czasem jakieś 20-30km, a rzadziej trochę dalej.
    Diesel zatem wchodzi w grę, czy jednak benzyna?
    Fajnie by było, gdyby dało się tym autem wygodnie zrobić jakąś większą trasę. Ostatnio jechałem Fiestą do Wiednia i było… no cóż, daleko od ideału, przede wszystkim za głośno i za mało mocy.
    Wyposażenie? Jak najlepsze. Fiestę mam w średnim wariancie i żałuję, że nie dopłaciłem do lepszego. Na Fiestę, Focusa i Astrę patrzyłem się w wersjach Titanium i Cosmo.

    Z aut na które się patrzyłem to:
    Fiesta MK7 przed liftem, tyle, że szukałem tych diesli 95km z DPFem. Jechałem tą Fiestą - przyjemnie i wygodnie. Zbierać też się fajnie zbiera. Nie wiem jednak jaki sens ma w moim przypadku kupowanie diesla, w dodatku z DPFem.
    Focus MK3 - najfajniej wygląda 1.6 benzyna 150 albo 182 konie. Z opinii słyszałem, że te słabsze nie jadą, a różnica w spalaniu między 105 czy 125 a 182 jest właściwie pomijalna.
    Astra J - tutaj jeżeli chodzi o ekonomikę silników w porównaniu do Focusa jest lipa - prawie dwa litry więcej na 100km. Auto ciężkie, więc 100km raczej nie wystarczy. Gdzieś jeszcze słyszałem, że serwis też drogi. Aczkolwiek autko ładne.
    Peugeot 208 - nie wiem nic o nim, poza tym, że nieźle wygląda.
    Renault Clio? Kia Ceed?
    Golf 6 - kuzynowi rozsypał się silnik po 5 latach jeżdżenia (żeby było śmieszniej - ASO, Niemcy).
    Polo 5 - IMO, za wysoka cena do tego co oferuje. Może się mylę?
    Golf 7 - świetne auto, ale chyba nic, niestety, w tej cenie sensownego nie znajdę.

    Może macie jakieś inne propozycje? Na razie najbliżej mi chyba do Focusa, Astry albo Fiesty.
    Mały update po dalszych poszukiwaniach: Po obecnej obserwacji rynku w PL i naczytaniu się forum, chyba będę szukać jakiejś używki z pierwszej ręki w DE. W PL strach cokolwiek używanego kupować bez kontroli punktów zawieszenia... aczkolwiek jeżeli się mylę, to pięknie proszę o wyprowadzenie z błędu

    Z góry dzięki!

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Brałbym 208 lub Fieste 1,6 HDI - niezniszczalne auto, a przy tym bardzo tanie w utrzymaniu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeszcze może Kia Ceed, ale problem i tak jest bo wszystkie tracą na wartości....
    Pozdrawiam

  4. #4
    Reczu
    Gość

    Domyślnie

    na pewno vw czy toyota bardziej trzyma wartość,
    a patrzyłeś może na kia venga?małe bardzo przyjemne autko. no i kia daje gwarancja 7lat.
    tak to wygląda:
    http://otomoto.pl/oferta/kia-venga-v...tml#57e397c306

  5. #5
    Toxek
    Gość

    Domyślnie

    Venga wygląda plastikowo, choć myślałem o niej.
    A jak się zachowuje Fiesta z tym 1.0 125km?

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na pewno odczuwalnie lepiej niż to Twoje 1.2 75KM. Pomysł niezły z tym ecoboostem. Na 3-4 letnie auto z segmentu C jeśli to ma być dobrze wyposażone i jeździć budżet ciut za mały.

    Uważałbym i to mocno na auta typu 208 czy Fiesta z dieslem. 99% z krajówek to będą auta exleasingowe (co w przypadku klasy D wcale nie jest złe) ale takie maluchy są katowane przez przedstawicieli handlowych na zasadzie "nie moje więc co się martwić".

    Wyjazd do Niemiec - dobry pomysł tylko, że tam ceny takich małych, dobrze wyposażonych i niekombinowanych autek będą wyraźnie wyższe niż w PL.

    Może poczekaj tak do marca-kwietnia, jeśli się da zwiększ budżet o około 10 tysięcy i wtedy bez problemu kupisz salonową Fiestą 2015 z ecoboostem 125KM?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    B - Fiat Grande Punto/Linea
    C - Renault Megane III
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Renault Scenic III
    Pozdrawiam

  9. #9
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Fiat Bravo? Jeśli upierasz się przy dieslu to zarówno 1.6 jak i 2.0 JTDm są w porządku, a benzyny 1.4 T-Jet też nie dały się poznać jako awaryjne. No i masz klasyczne wolnossące 1.4 16V do wyboru, ale to trochę słabe.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •