Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Opel Vectra 2.0 DTI

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Opel Vectra 2.0 DTI

    Auto: Opel Vectra B 1999, sedan, kolor: zielony metalik.
    Kupiłem w lipcu 2010 za pośrednictwem forum Vectraklub. Przy zakupie auto miało 209 tys. najechane, w tej chwili na blacie jest 232 tys i ciągle rośnie (jeżdże głównie w trasie).

    1. Motor
    Auto napędza diesel o oznaczeniu X20DTH i mocy 101km.
    Spalanie kształtuje się w okolicy 5,9-6,2 litra. Jak na moje potrzeby auto ma wystarczającą dynamikę. Jedyne czego się boję, to słynna pompa wtryskowa VP 44. W moim aucie jest jeszcze oryginalna, a co najgorsze poprzedni właściciele nic przy niej nie robili (zero wymian elektroniki itp.) Jednak tuż po zakupie oddałem auto do serwisu Boscha pod Lublinem i tam okazało się, że silnik jest w stanie bardzo dobrym. Ciekawe co by teraz wyszło, chyba znowu tam pojade blizej wakacji

    2. Nadwozie

    Przestrzeni jest tyle ile powinno byc w aucie klasy średniej z połowy lat 90. 4 osoby jadą w luksusowych warunkach, przy pięciu już troszkę ciasno.

    3. Wyposażenie
    - full wypas jak na tamte czasy 4 x airbag, pełna elektryka, klima, grzane fotele przód, pełny komputer pokładowy, telefon, tempomat no i skórzana tapicerka. Do pełni szczęścia brakuje tylko ksenonów i fabrycznej nawigacji.

    Autem jeździ się naprawdę komfortowo. Dosc dobrze tłumi dziury, co na naszych drogach jest ważne. Oprócz tego zaskoczony jestem ciszą, jaka panuje w kabinie. Niby to diesel, a naprawde dźwięk nie jest jakoś specjalnie upierdliwy (napewno jest ciszej niż w TDI z podobnych lat)

    4. Usterki

    Troszkę niestety tego było:
    - zawór nagrzewnicy
    - termostat
    - akumulator
    - wymiana przedniej szyby (stłuczona przy okazji nieumiejetnej wymiany wycieraczek, na szczescie nie na moj koszt)
    -wgniotka na tylnej klapie - ktos pierdyknal na parkingu
    - w najbliższym czasie pójdzie chyba do blacharza, bo ruda pojawia sie gdzieniegdzie.

    Autko smiga jestem naprawde z niego zadowolony i nie boje sie nim jechac na drugi koniec Europy (zreszta w najblizsze wakacje taka wyprawa sie szykuje). Olej i filtry wymieniam co 10 tysięcy, i póki co auto się odwdzięcza. Gdyby tylko nie ta wizja naprawy pompy, byłoby idealnie

    DSC01136.jpgDSC01141.jpgDSC01140.jpg

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Napisz coś na temat tej wymiany wycieraczki

  3. #3
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    W moim aucie jest jeszcze oryginalna, a co najgorsze poprzedni właściciele nic przy niej nie robili (zero wymian elektroniki itp.)
    No to akurat na plus.
    Przecież podobno awaria sterownika, jest poprzedzeniem awarii pompy. Przeczytałem gdzieś na forum Nissana (ta sama pompa była stosowana w Nissanach, Dodgach, BMW i VAG w silnikach 2,5 TDI). Jeśli nawala pompa, to powoduje to awarię sterownika. W takiej sytuacji, należy już ją oddać do regeneracji. Niestety sporo ludzi oddaje wtedy sterownik do naprawy, jakiś szpeco wymienia jakiś tam tranzystorek za 3,5 zł z Allegro, inkasuje 900 zł i twierdzi, ze wszystko jest OK. Silnik pali jak nowy, ale po kliku tysiącach kilometrów następuje właściwa awaria pompy, która już kończy się kosztowną regeneracją.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kris75, szkoda do tej szyby wracac, glupia sprawa w kazdym razie.
    Dejko - co do tej pompy, najgorsze jest to, że elektronika wcześniej nie daje żadnych symptomów awarii. O ile jakas mechaniczna usterka objawia się np. kłopotami z odpalaniem, to elektronika chyba moze nagle ot tak z dnia na dzien siąsc. Tak przynajmniej zrozumialem z lektury różnych for.
    W najblizszym czasie dorzuce fotki wnetrza, pochwale sie a jakże

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Heh, będę drążył...
    Sam zmieniałeś? Ciekawi mnie jak można wycieraczką zbić szybę

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak nie można, jak można? W moim pierwszym autku (Vectra A) też pękła mi szyba konkretnie od wycieraczki... wystarczy spuścić ramię bez gumy na szybę
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    lub zimą jak jest duży mróz a auto stało na dworze i miało podniesione wycieraczki, z rególy tak powinno się robić, he he i oczywiście się człowiek spieszy, wsiada i patrzy .. o wycieraczki w górze, wysiadasz, trącasz je by opadły na swoje miejsce, a tu bęc szyba poszła. Życie.

  8. #8
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Dejko - co do tej pompy, najgorsze jest to, że elektronika wcześniej nie daje żadnych symptomów awarii.
    Czasem pojawiają się błędy. Jak możesz je gdzieś sczytać za darmochę, to warto co jakiś czas sprawdzić.
    Najbardziej zabójcze dla tej pompy jest chyba pompowanie powietrza. Układ zasilania jest podatny na zapowietrzanie w wyniku wystąpienia jakiejś nieszczelności. Trzeba długo kręcić, żeby odpalił, a to zabójcze dla pompy. No i jak zwykle kiepskie paliwo.
    http://auto-krak.pl/auto-krak/silniki-opel-2-0-diesel/ - tutaj fajny materiał.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No dobra, przyznam się, az wstyd - wymienialem wycieraczke i jakoś niechcący uderzyłem tym metalowym trzpieniem o szybe. Powstało dosc spore pekniecie ktore po dwoch dniach siegnelo polowy szyby. Na szczescie AC wszystko pokryło.
    @dejko: dzieki za artykul!
    Co do paliwa: od czasu do czasu (co 3 tankowania) dolewam 150 ml Mixolu. Czytalem gdzies ze to pomaga smarowac pompe. Oprocz tego tankuje zawsze tylko do pełna i staram nie jezdzic na rezerwie.
    Czyli mowisz, ze sczytywac te bledy, nawet jesli check wogole sie nie swieci?

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    dolewanie mixolu może pomóc jak i zaszkodzić min. poprzez zapychanie filtra paliwa i odkładanie się nagaru na wtryskiwaczach.

  11. #11
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Dolewania mixolu to nie polecam. Może to inna beczka, ale gdy było modne jeżdżenie na opale, czytałem o badaniach badania nt temperatury spalania ON z dodatkiem mixolu. Wyszły fajne, gorące wyniki, ale nie opublikowali tego nigdzie, bo przecież nikt w kraju nie jeździ na czerwonym. :P A podwyższona temperatura spalania to obciążona głowica i turbo. Poza tym mixol powoduje osadzanie wieeelkich nagarów. Jeśli już chcesz mieć czyste sumienie to spróbuj oleju 2t syntetyka jakiegoś niskodymiącego.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprat Zobacz post
    Co do paliwa: od czasu do czasu (co 3 tankowania) dolewam 150 ml Mixolu. Czytalem gdzies ze to pomaga smarowac pompe. Oprocz tego tankuje zawsze tylko do pełna i staram nie jezdzic na rezerwie.
    Mixol do baku? Brawo...
    Używany diesel od Polaka - jak nie bio paliwo, to mixol...to się chyba nigdy nie zmieni...

    Co do tankowania do pełna i rezerwy - to jest kolego bez znaczenia czy zatankujesz mając 5 czy 15 litrów w baku, bo i tak paliwo jest zasysane zawsze na dole zbiornika bez względu na jego poziom. Dokładnie tak samo wciąga ewentualne zanieczyszczenia, tutaj ważna jest zmiana na czas filtra, w naszych realiach nawet wcześniej niż zaleca producent
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Powiem tak: ten Mixol polecił mi mechanik który od lat zajmuje się naprawą diesli (serwis Boscha). Uznalem, ze koles zna sie na swoim fachu
    Uwazam, ze z Mixolem (tak jak ze wszystkim) nie nalezy przesadzac, po prostu.
    A tak przy okazji dyskusja nt. Mixolu, która mnie ostatecznie przekonala do stosowania go: http://forum.vectraklub.pl/index.php...&#entry1671463
    @Jaszczomp: moglbys mi jakis przykladowy olej podrzucic? W jakich ewentualnie proporcjach to dolewac?

  14. #14
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Pilarki najlepiej znoszą olej husqvarny xp. Jak zniesie to opelek to wielka niewiadoma.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •