Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Renault Vel Satis 2.0T 170KM automat 2005r.

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Renault Vel Satis 2.0T 170KM automat 2005r.

    Przedstawiam Wam moje obecne wozidło. Jest to Renault Vel Satis z 2005 roku, model po liftingu. Od modelu poprzedniego z zewnątrz różni się zmodyfikowanymi przednimi reflektorami, kratką wlotu powietrza, tylnymi lampami i... dwoma rurkami

    Kawałek historii:
    Auto zakupione osobiście na początku lipca w Holandii w Nijkerk z komisu przysalonowego Renault. Auto przede mną posiadało dwóch właścicieli. Zarówno pierwszy jak i drugi właściciel posiadali to auto przez 5 lat, do końca serwisowane. Ostatni właściciel zostawił w rozliczeniu ponieważ miał zamówioną nową Lagunę Coupe. Kupiłem z przebiegiem 207175KM (czyli już niesprzedawalne w Polsce ).

    Spalanie:
    Po sprowadzeniu troszeczkę pobujałem się na benzynce jednakże spalanie nie pozwalało "biednemu studentowi" na długie wojaże. Trasa autostrada ok 7-8 litrów, miasto "za dużo" Tak więc przy około 210000km założyłem instalację gazową BRC Sequent 24. Przez wakacje zrobiłem 3500km w 2 tygodnie, były zarówno równiny jak i góry (te nasze Polskie). Nie jeżdżąc eko spalanie gazu przy tym dystansie wyszło 11,81L/100km przy 2osobach + pełny bagażnik. Miasta na gazie nie mam wyczute ponieważ tygodniowo robię 300/400km z czego w jeździe typowo miejskiej max 10-15km.

    Zawieszenie:
    Na fakturach, które sobie tłumaczyłem z nudów przez całą historię były 2 zapisy odnośnie wymiany "prawego łącznika stabilizatora", reszta fabryka. Przód zawieszenia jest identyczne zbudowane jak w Lagunie. W tyle jednak zamiast zwykłej belki zastosowano wahacze.

    Silnik i skrzynia biegów:
    Silnik sprawdzony z innych modeli renault - 2.0T 170KM. Czyli taki sam jak w: Espace, Laguna, Megane... Niestety na pasku rozrządu. Skrzynia biegów także znana z Espace'a i Laguny II 5-ciobiegowa o oznaczeniu SU1 (to ta sama co montowana też przy 3.0V6). Demon szybkości przełożeń to to nie jest jednakże chodzi sprawnie, nie szarpie, nie przeciąga biegów. Może dlatego, że olej wymieniany regularnie co 60000km.

    Wyposażenie:
    Holenderska nazwa wyposażenia "Exception", u nas w Polsce "bieda edyszyn". Do najbiedniejszej wersji została wyposażona w:
    - xenony,
    - tempomat,
    - nawigacja Carminat DVD (obecnie mapy v.31),
    - czujnik parkowania tył.

    Wymiany:
    Po przyjeździe do Polski w ciągu pół roku zrobiłem:
    - wymiana kompletnego rozrządu z paskami i filtrami,
    - wymiana oleju w silniku na Elf Evolution SXR 5w40,
    - zapobiegawcza wymiana koła pasowego (dwumasowe, miało już luz),
    - wymiana tylnych letnich opon na Kormoran Gamma B2 225/55/17,
    - obecnie nowy komplet opon zimowych Riken Snowtime B2 225/55/17 na aluminiowych felgach "Louxor", które dostała w spadku od Laguny,
    - przyuczenie przepustnicy - po myjni, w trakcie deszczu albo mgły Vel Satis wchodził w tryb awaryjny, 2500 obrotów, błąd ESP, błąd wtrysku, błąd hamulca ręcznego. Już minęło trochę czasu po zabiegu przyuczenia i w trakcie jazdy w w/w warunkach nic nie dolega,
    - dołożyłem światła do jazdy dziennej NSSC 510L.

    Obecnie ma nalatane 221000km i jeździ dalej Wygoda nieporównywalna do Laguny za cenę... Laguny Choć obecnie dostać taki model w podobnej konfiguracji i przy obecnym kursie euro jest bardzo ciężko, a w funduszach, które dałem za nią to praktycznie niewykonalne.

    2.jpg1.jpgDSC04776.jpgCAM03946.jpgCAM03948.jpgCAM03947.jpgCAM03912.jpg3.jpgCAM04123.jpgCAM04124.jpgCAM04125.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    te 2 ostatnie fotki trzymaj do ogłoszenia jak coś

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ta ostatnia to "Krzysiek pod kocem trzymał" Tylko kocyk trochę malutki...

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jak Ci się rozłożą "niewymienialne" tuleje tylnych wahaczy poprzecznych to została mi gdzieś chyba jedna. Dostaniesz w prezencie. Jak w skrzyni był robiony olej to będzie chodzić i chodzić. Zresztą jej budowa nie jest skomplikowana (osobiście sam taką rozebrałem i nawet złożyłem )

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    "sam rozbieralem i zlozylem" - zostalo pare czesci ale dzialala bez nich tzn ze byly niepotrzebne


  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kris dzięki bardzo Jednakże planuję na wiosnę sprawdzić wahacze i w razie czego wstawić tuleje poliuretanowe. Mechazord firmowy powiedział, że wymieni i to nie problem

    W skrzyni jest problem z wyjęciem filtra oleju - prawdopodobnie nie był ruszany i żeby go wymienić trzeba zwalić skrzynię i rozpołowić.

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Ja właśnie do filtra ją rozebrałem i nic mi dremp nie zostało po za starym filtrem

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Skoro masz doświadczenie w tej skrzyni to może podstawię Ci moją drezynę na wymianę filtra i oleju?

  9. #9
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    a mi się myślisz chce z tym babrać Jak ja miałem Vela to mechanicy nie wiedzieli nawet jak to się nazywa,a co dopiero jak coś przy tym zrobić.
    Filtr do skrzyni,uszczelki itd... tylko serwis. Na rynku nie było absolutnie nic do tego co nie jest wspólne z innymi konstrukcjami.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W aucie nic się nie dzieje Odpalenie na zimnym silniku wygląda następująco:
    https://www.youtube.com/watch?v=bBBpIxMBV88

  11. #11
    jarhel74
    Gość

    Domyślnie

    Nie ruszaj skrzyni, jak nic się nie dzieje. Filtr to kawałek metalowej siatki, tam nie ma się co zatkać. Więc rozbieranie skrzyni dla jego wymiany jest bez sensu.
    Te skrzynie robią po 400-500kkm bez problemu jeśli mają wymieniany olej (np. w volvo). W renówkach padały, bo renault nie przewidywał wymiany (chociaż japoński producent skrzyni zalecał wymianę co 60kkm), a to kończyło się remontem po ok 200kkm.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dziś przebieg wynosi 224500km. W zeszłym tygodniu zamówiłem poliuretanowe części zawieszenia. Są to 2szt tuleje stabilizatora przód oraz 2szt tuleje pływające tył na wahacz poprzeczny. Z przodu zaczynało się stukanie a z tyłu lewa tuleja pływająca miała za duży luz (prawa o dziwo nie wykazywała zużycia). Tył na nierównościach było czuć jakby się bujał. Szarpaki na OSKP wszystko potwierdziły. Zestaw wyglądał tak:
    CAM04342.jpgCAM04343.jpg

    Wymiana trwała 1,5 dnia. Mechanicy trochę kręcili nosem, że tył ciężko się wymieniało ale... w porównaniu z przednimi tulejkami to prościzna Efekt tyłu:
    CAM04345.jpg

    Teraz prowadzi się jak nowa, świetnie bierze zakręty ale na prostych się wlecze I kilka zdjęć z dzisiaj. Wnętrze niestety brudne - taka pora roku
    CAM04347.jpgCAM04346.jpgCAM04348.jpgCAM04349.jpgCAM04350.jpg

    We wtorek "półkotapczan" trafi do mechazorda od gazu na przegląd okresowy po 15000km. Jak to szybko zleciało

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Takie uroki ospałego automatu
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy przebieg równe 229000km, wczoraj zostały wymienione klocki hamulcowe przód i tył. Poza tym auto nudne - mimo, że francuz to się psuć nie chce


    btw. Gdzie ja tyle jeżdżę... w 2 miesiące 4500km zrobione wokół komina

  15. #15
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    silownia, klub, pizzeria, solarium i tesco ... zrobi sie przebieg zrobi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •