Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Temat: Identyfikatory dla inspektorów, moderatorów etc

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar don12
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    589
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    11
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Identyfikatory dla inspektorów, moderatorów etc

    Witam koledzy,
    Ostatnio podczas inspekcji natknąłem się na znamy mi już problem z połowy tego roku.
    Podczas owej inspekcji dowiedziałem się iż ktoś podszywając się pod moją osobę wykonywał inspekcje na terenie Śląska i Małopolski. Jeździł innym autem, wyglądał inaczej , ale przedstawiał się jako "don12" z forum.

    Drugi przypadek to informacje od jednego z handlarzy iż już był u nich gość o imieniu Szczepan, który jest podobno moderatorem tegoż forum . Znacie kogoś takiego ?? Działa na terenie Krakowa i jeździ srebrnym Peugeotem 307

    Pragnę czymś was zainteresować :
    Proponuję wykonanie forumowych identyfikatorów z imieniem i nazwiskiem, loginem, zdjęciem oraz grafiką i stopniem na forum.
    Pozwoli to na identyfikacje kto jest kim i jednoznaczne wyeliminowanie takich ludzi, którzy się podszywają.

    Co do treści, wyglądu identyfikatorów trzeba by popracować.

    Identyfikatory oraz kolportaż biorę na siebie - jedynie co to trzeba by załatwić jakieś ładne smyczki.

    Co wy na to ?
    Pozdrawiam
    Michał "Don12"
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, PODKARPACKIE
    http://www.sprawdz-auto24.pl
    [email protected]

    > Cała oferta <

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Świetnie, że założyłeś temat Michał
    Zdecydowanie jestem ZA

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A jak Wam te identyfikatory tez podrobia?

    Tatuowac sie będziecie?

  4. #4
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Wystarczy aby zrobić jakichś system ticket'ów przez forum gdzie inspektor generował by inspekcję a użytkownik dostawał by email/wiadomość z potwierdzeniem.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar don12
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    589
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    11
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Trzeba zrobić takie identyfikatory, które nikt nie podrobi . Powiedzmy wykonam jakieś logo forum, które nie będzie nigdzie indziej widoczne niż na identyfikatorze
    Pozdrawiam
    Michał "Don12"
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, PODKARPACKIE
    http://www.sprawdz-auto24.pl
    [email protected]

    > Cała oferta <

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Jeżeli tylko na identyfikatorze będzie to widoczne to każdy wydrukuje sobie inny z innym logiem, bo skoro nikt loga nie będzie znać, to nie będzie wiadomo które to podróbka.
    Chyba że obdzwonicie wszystkich handlarzy w PL i poinformujecie ich iż mogą przyjechać do nich tacy i tacy ludzie... tylu Don, Kris, Tytan... i "babcia stasia"

    Tatuaż jest super rozwiązaniem

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pomysł generalnie OK, tylko w jakim celu ? Przecież ktoś dostał zlecenie i pojechał sprawdzić samochód. To, że sie podszywa to problem, ale rzeczywiście identyfikator coś poprawi ? A jak zapomnisz wziąć identyfikator na inspekcję, to co ktoś nie wpuści Cię do komisu ?
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    to chyba nic to nie da jak dla mnie jedyną sprawdzona drogą jest kontakt zainteresowanej inspekcją osoby poprzez maila z tematu lub forum (pw itp).

  9. #9
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Identyfikator nic nie da. Jedynie wypracowanie jakiegoś standardu generowanych wiadomości przez forum jest rozwiązaniem aby zidentyfikować inspektora.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar don12
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    589
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    11
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Pomysł generalnie OK, tylko w jakim celu ? Przecież ktoś dostał zlecenie i pojechał sprawdzić samochód. To, że sie podszywa to problem, ale rzeczywiście identyfikator coś poprawi ? A jak zapomnisz wziąć identyfikator na inspekcję, to co ktoś nie wpuści Cię do komisu ?
    A co byś powiedział gdybyś się dowiedział iż pewna "firma" czy jakaś osoba wykonuje inspekcje i chwali się tym iż występuje na tym forum pod loginem powiedzmy "VectorOPC" ???

    To forum zrzesza inspektorów z całej Polski i moim zdaniem trzeba coś takiego wymyślić jak właśnie identyfikator z hologramem - aby utożsamiać się z tym forum. Aby osoba z którą się wybieramy miała 100% pewności iż zleca inspekcje sprawdzonej osobie asygnowanej przez to forum.

    Ja już u siebie wprowadzam taki identyfikator i jedna z firm sprawdzających auta także o tym myśli- ma około 30 inspektorów pod sobą.

    Zabezpieczenie typu hologram, zabezpieczenie typu znak wodny forum na zdjeciu - mnóstwo jest możliwości. Nie będzie to drukowany identyfikator na zwykłej drukarce i zalaminowany tylko plastikowa karta dwustronna.
    Pozdrawiam
    Michał "Don12"
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, PODKARPACKIE
    http://www.sprawdz-auto24.pl
    [email protected]

    > Cała oferta <

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    A od kogo dowiedziałeś się od tym "dublerze" ?

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar don12
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    589
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    11
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Rok temu na Śląsku - chyba Dąbrowa Górnicza dowiedziałem się o tym iż ktoś podszywa się pod forum bezwypadkowy.net - sprawa przycichła. Koło kwietnia podczas inspekcji auta w Krakowie na ul. Półłanki spotkałem się z informacją iż jeździ do nich jakiś gościu z serwisu bez-wypadkowe.net o imieniu Szczepan (nawet z ludźmi), który przedstawia się iż jest moderatorem. Działa on na terenie Śląska i Małopolski. Ja takiego nie znam - jedyne co wiem to Krzysiek (Kris75) działa na tym terenie.

    A ostatnio dowiedziałem się iż ja osobiście byłem w dwóch komisach (Katowice i Ruda Śląska) na inspekcji samochodów. Najpierw myślałem iż ktoś pomylił firmy bo dość dużo tego jest , ale jak dowiedziałem się iż nazywa się na forum "don12" to już byłem pewien


    Wiecie - czy będziecie chcieli takie identyfikatory to tylko wasza decyzja - ja już postanowiłem . Ja ze swojej strony jestem w stanie załatwić tak jak mówiłem identyfikatory i kolportaż.
    Pozdrawiam
    Michał "Don12"
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, PODKARPACKIE
    http://www.sprawdz-auto24.pl
    [email protected]

    > Cała oferta <

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nikt, kto miał trafić do mnie, nie trafił gdzie indziej pisząc na mój adres e-mail. Nie ma takiej możliwości. Kto sprzedający samochody kojarzy kogoś po nicku z forum? Tylko jego użytkownicy. Każdy może iść do komisu i powiedzieć że jest kimś innym. Nie rozumiem nadal problemu. Gdyby ktoś kupował Twoje raporty, w jakiś sposób mataczył i sprzedał dalej z Twoim nazwiskiem - jest problem. 3/4 sprzedających w ogóle nie ma pojecia o istnieniu takiego forum. Już widzę jak przeciętny handlarz kojarzy mój nick. Jeszcze nazwisko - może. W życiu sie nikomu Nickiem z forum nie przedstawiałem. Gdybym był rzeczoznawcą - mam legitymacje, numer itp. Nie popadajmy w paranoje... Jakiś cwaniaczek w Peżocie sie bawi. Podszywa sie pod Twojego maila ? Na innych forach podszywa sie pod Ciebie ?
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  14. #14
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Pomysł generalnie OK, tylko w jakim celu ? Przecież ktoś dostał zlecenie i pojechał sprawdzić samochód. To, że sie podszywa to problem, ale rzeczywiście identyfikator coś poprawi ? A jak zapomnisz wziąć identyfikator na inspekcję, to co ktoś nie wpuści Cię do komisu ?
    Też zastanawiam się w jakim celu...

    Przychodzi facet do komisu:
    - Dzień dobry, przyszedłem se obejrzeć auto, jestem "dwunastnica" z niekręconylicznik.forum.pl, mogę sobie sprawdzić?

    Zresztą wydaje mi się, że Ci co robią inspekcje, nie robią tego na "gębę", mają jakieś potwierdzenie swoich słów, rachunki, umowa zlecenia, cokolwiek... W razie fochów od kogoś...

    Zresztą, nie wiem po co to.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar don12
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    589
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    11
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dobra widzę dezaprobatę

    Chodzi mi tylko o to iż : po pierwsze ktoś podszywa się pod to forum iż jest moderatorem, a widać nie jest , po drugie ktoś podszywa się pod mój login i cała moją pomoc dla innych.
    Pozdrawiam
    Michał "Don12"
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    MAŁOPOLSKIE, ŚLĄSKIE, ŚWIĘTOKRZYSKIE, PODKARPACKIE
    http://www.sprawdz-auto24.pl
    [email protected]

    > Cała oferta <

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •