Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Renault Laguna 3 2.0T automat ?

  1. #1
    sebxyz
    Gość

    Domyślnie Renault Laguna 3 2.0T automat ?

    Witam,

    Przymierzam się do kupna Laguny 3 z 2008 roku.Benzyna 2.0 Turbo 170 km.
    Auto chcę przerobić na gaz.Jeżdziłem taka Laguną wczoraj tylko przez chwilę.Wrażenie bardzo sympatyczne.
    Mam jedno pytanie.Co z sądzicie o tej skrzyni automatycznej?Nie mogę nigdzie znależć jaki to model skrzyni i jak długo będzie ona służyć?

    Proszę o radę

  2. #2
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Skrzynia automatyczna marki Aisin, model AW55-50, spokojnie zmiana biegi. Skrzynia ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Spoko do normalnej jazdy. Do szybkiej zmiany biegów tylko w trybie sekwencyjnym.
    Albo, Jatco JF613E. Ale o tej nic nie wiem, chociaż pewnie to to samo co Aisin.
    Ostatnio edytowane przez sezam ; 29-11-15 o 17:33

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Skrzynia AISIN - trwała i mało kłopotliwa.
    Możesz ewentualnie drempa bodajże zapytać - bo jeździł taką Laguną jakiś czas własnie z automatem

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Mało kłopotliwa póki się elektrozawory nie rozłożą. Producent nie zaleca wymiany oleju,a w przypadku jej braku elektrozawory nie wytrzymują 150 tkm.
    Mechanicznie całkiem OK, ale ma swoje kaprysy. Skrzynia montowana w wielu markach samochodów.

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    poprawka, caly czas jezdze.

    mam ja od kwietnia 2014 i do tej pory nie robilem nic poza eksploatacja, klocki oleje itp

    skrzynia jak skrzynia, ponoc pancerniak ja na forum laguny nie czytalem zadnych skarg na jej temat, troche wolno zmienia biegi

    samochod sporo pali jak na ta pojemnosc i moc, ale cos za cos

  6. #6
    sebxyz
    Gość

    Domyślnie

    Panowie macie możliwość może sprawdzenia ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    ZAŁÓŻ NOWY TEMAT i ZAPOZNAJ SIĘ REGULAMINEM
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 29-11-15 o 18:54

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    tu chyba turbo ma dodatkową chłodniczkę?
    ja miałem taki silnik (choć w LII-ce) i turbo wytrzymało do 190 tys km (potem sprzedałem więc nie wiem). ale nie bło żadnych problemów z nim, a cały czas było oryginalne.

  8. #8
    sebxyz
    Gość

    Domyślnie

    Tego nie wiem czy ma chłodniczkę. Dremp ile pali w mieście ten silnik? Czy tobie normalnie chodzi skrzynia?Miałeś jakieś problemy z elektryką czy coś w tym stylu ?

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Zalezy od pogody i nagrzania silnika.

    13-15 litrow po Warszawie, trasa 130km/h tempomat 10 litrow

    Skrzynia dziala normalnie, u mnie przebieg 91 tysi i wolno rosnie.

    Zero problemow z samochodem jakichkolwiek

  10. #10
    sebxyz
    Gość

    Domyślnie

    To rzeczywiście masz mały przebieg.Ten co ja patrze to ma 200 tys km więc już może być różnica.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja mam 2.0T 170KM w Vel Satisie, skrzynia automatyczna starsza (5-ciobiegowa SU1). Obecnie nakulane 220tkm i skrzynia chodzi bez zarzutu Ważne aby skrzynia miała regularnie wymieniany olej to będzie jeździć i jeździć

  12. #12
    sebxyz
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj jeździłem laguną i jak stawałem np. na światłach to skrzynia przez chwile drżała tak jakby po chwili puściło sprzęgło.Również ten objaw przechodził jak dużo mocniej przydusiło się hamulec.Czy to normalne?Jak kiedyś miałem automat to nic mi nie drżało i nie wiem czy to już coś ze skrzynią nie tak było.Przerzucanie z P na D małe pukniecie.

  13. #13
    smclio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sezam Zobacz post
    Skrzynia automatyczna marki Aisin, model AW55-50, spokojnie zmiana biegi. Skrzynia ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Spoko do normalnej jazdy. Do szybkiej zmiany biegów tylko w trybie sekwencyjnym.
    Albo, Jatco JF613E. Ale o tej nic nie wiem, chociaż pewnie to to samo co Aisin.
    W Lagunie III skrzynia automatyczna to Jatco JF613E, nie Aisin. Jatco to bardzo dobra skrzynia.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •