Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Kompakt diesel za ok. 13-14 tys.

  1. #1
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie Kompakt diesel za ok. 13-14 tys.

    Syn jakiś czas temu zrobił prawo jazdy i swoim dobrym sprawowaniem zasłużył sobie na zakup autka

    Chciałbym, żeby to był kompakt i koniecznie w dieslu. Będzie robić 60 km dziennie z przewagą jazdy pozamiejskiej + raz w miesiącu dłuższa trasa 800 km. Priorytetami są niskie koszty eksploatacji i niska awaryjność. Ilość drzwi raczej bez znaczenia.

    Co da się kupić w budżecie 13-14 tys. w dobrym stanie i bez jakichś dużych przygód? Jakie modele uważacie za godne polecenia?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Brava 105 KM JTD, poszukać w najbogatszym wyposażeniu (ABS,Klima,4xszyby-ELX) i jeszcze może na pakiet startowy zostanie. Blacha ocynk, silnik jeden z najlepszych w tej klasie.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Astra II z silnikiem Isuzu może?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    @carl23
    Fajna propozycja, o której całkowicie zapomniałem. Tym bardziej dziwne, że jakieś 10 lat temu sam miałem Bravę - tyle, że z benzynowym silnikiem 1.4. Z tego co pamiętam to jakichś dużych problemów nie sprawiała ale to był dwuletni egzemplarz z przebiegiem 30 000. Ten ocynk dotyczy też Bravo? Bardziej skłaniałbym się ku niemu gdyż rzadko będą jeździć więcej niż 2 osoby a zapewne można byłoby trochę zaoszczędzić ewentualnie w tej samej kwocie kupić nowszy rocznik niż Brava.

    @takietam
    Na Wikipedii widzę, że w Astrze tej montowali 6 silników diesla. Które z nich to produkcje Isuzu i dlaczego właśnie te? Domyślam się, że są mniej awaryjne niż oplowskie?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tak, blachy mają te same. Ty natomiast miałeś bravę z niezbyt udanym silnikiem fiata którego nękały bolączki układu smarowania, dobrze że Cię nie dopadły bo przeklinałbyś markę. Ceny raczej będziesz miał te same albo bardzo porównywalne. Bravka funkcjonalniejsza wg mnie-ale to subiektywna ocena. Silnik będzie lepszym rozwiązaniem niż Isuzu w oplu (choć to dobry silnik,ale dość stara konstrukcja porównując do kFiata), osiągi też ma niczego sobie w weekend ponad 300km taką jeździliśmy szukając auta dla kolegi więc na świeżo jestem W poniedziałek Bravka poszła do nowego właściciela bo stary nabył Cytrynę A nowy właściciel jest pretendentem do rodziny-więc poszła "z polecenia".

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Od Izuzu jest 1.7 DTI 75 KM. Bardzo udany silnik podobno, ale tak jak pisze Carl - JTD w Fiatach (i Alfach) to nowocześniejsza konstrukcja
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    Pomyśl o oczywistości, np. coś takiego:
    http://moto.allegro.pl/golf-iv-tdi-1...592243938.html
    silnik nie do zajechania i na herbacie pojedzie.

    Nic wspólnego ze sprzedającym nie mam, to tylko przykład, do sprawdzenia (ale każde auto trzeba prześwietlić, golfa tym bardziej).

  8. #8
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Golfika też rozważam, bo to proste auto, wszędzie naprawią i zapewne jeden z najłatwiejszych do sprzedaży modeli w Polsce. Niestety jednak jest odczuwalnie droższy od konkurencji. Nie wiem czy jest sens dopłacać do marki.

  9. #9
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    Ciężko też znaleźć dobry egzemplarz, bardzo ciężko.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -krzysiek- ...a jakie preferencje ma Twój Syn ? .....wiadomo, że Ty rządzisz ....ale czy to ma być niespodzianka? czy wspólnie przemyślany zakup?

    Ja Ci jedynie podpowiem linkiem poniżej co i w jakich cenach + - ( od 2500e do 3000e ) jest w ofercie z priv. u niemiaszków ;

    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...lse&custtype=P

    .....bo tak sobie myślę , że może warto wstępnie przeanalizować stan - rocznik - przebieg i ceny aut ....
    ,,,,,,,,,,zapytaj "młodego" czym by chciał się poruszać ( w tej cenie) .....w końcu to dla niego pojazd


    PS;
    samozwańczo wziołem rocznik od 2001 > ,,,,,,,,,,a jakie są Twoje wymagania??
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    t6pk0
    Gość

    Domyślnie

    Warto w diesla się dziś ładować?
    A co powiecie o silnikach benzynowych w Golfie? Np. 1.6 16V 105KM?

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał t6pk0 Zobacz post
    ...Warto w diesla...?
    Jest już parę wątków na naszym forum, poruszających Twoje rozterki.
    Diesel czy benzyna to dyskusja niemalże identyczna jak brunetka czy blondynka.

    Ja dieslem zawsze, nie ważne czy w mieście czy poza — spalę mniej wachy.
    Jeżdżę też dużo spokojniej. Co nie zmienia faktu, że gdy byłem trochę młodszy - benzynę zawsze kręciłem do odcięcia.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Seat Ibiza 1.9SDi lub Polo też SDi
    Dobre są też silniki Fiata 1.9 JTDm
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Priorytetami są niskie koszty eksploatacji i niska awaryjność.
    Ja tam nie wiem czy diesel to dobre rozwiązanie, zakładając, że syn jest niedoświadczonym kierowcą świeżo po zdaniu prawa jazdy.
    Może jakieś starsze modele, to i owszem. Ale te nowocześniejsze, z turbiną, czułą pompą wtryskową... tym po prostu trzeba umieć jeździć i umieć to eksploatować. W przeciwnym razie będzie się bez przerwy coś psuło, a koszty napraw wcale nie będą małe. Syn pewnie jeszcze przed dwudziestką, a wiadomo jak się wtedy jeździ. Muza na maksa, 3 pijanych kumpli w środku który krzyczą "daj mu w pi**ę", palenie gumy z pod świateł, po to, żeby za chwilę zgasić na parkingu przed Tesco i wyskoczyć po piwo. Znalezienie nieprzechodzonego kompakta z takim silnikiem w tej cenie to nie prosta sprawa. Łatwo trafić na igiełkę, w której jakiś handlarzyna z 450 000 km zrobił 170 000 km. Taki przebieg i do tego agresywne traktowanie przez niedoświadczonego kierowcę spowodują, ze więcej czasu ten samochód stał będzie w warsztacie niż będzie jeżdżony.

    Gdybym ja miał kupować coś na pierwszy samochód dla swojego syna, to sprawiłbym mu coś ze starym benzyniakiem 8 zaworowym z jednopunktowym wtryskiem. Do tego LPG II generacji. Prosta konstrukcja i tania eksploatacja. W tej cenie spokojnie wyrwiesz Astrę II 3D z takim silnikiem (1,6 chyba 75 KM). Diesel to dobre, ale jak już się nauczy jeździć i przejdą mu młodzieńcze pociągi do lakierowania wszystkiego co przezroczyste na czarno, montowania rynien na wydechu, kładzenia oparć na tylne siedzenia, przykręcania potencjometru od radia w pozycję max i strzelania ze sprzęgła. Przy takim samochodzie podciągnie się z zakresu mechaniki i za jakiś czas będzie wiedział jak użytkować Diesla, żeby ten mu jakiś czas posłużył.

    Ale jeśli już koniecznie ten Diesel, to raczej coś od VW niż Opla. I nie chodzi mi tyle o trwałość, co o łatwość prowadzenia takiego samochodu. TDI mają wysoki moment obrotowy już od samego dołu. Łatwo sie rusza z miejsca i manewruje. DTI mają niski moment, który ostro rośnie do max gdzieś ok. 2 000 obr/min. W mieście jeździ sie zdecydowanie mniej przyjemniej.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dlatego zaproponowałem nie do zdarcia coś z VAGa SDi i nie będzie raczej problemu z nadmiarem mocy, bo tu nie ma turbosprężarki
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •