Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

Temat: Kompakt diesel za ok. 13-14 tys.

  1. #16
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli w grę wchodzi Seat Ibiza SDI to tym bardziej powinna wchodzić Corsa C! Nie jest mniejsza, ma bardzo przyzwoite zawieszenie, jedzie właściwie jak kompat itd. Było to już nie raz wałkowane na forum, ze Corsę C zdecydowanie wielu użytkowników poleca.
    Jeśli znajdzie Corsę z nie zabitym silnikiem 1.7 CDTI od Isuzu, albo 1.3 CDTI od Fiata to będzie zadowolony na długo.
    No i włóżmy między bajki opowieści, ze lepiej mieć diesla od Fiata niż od Opla, bo Opel ma właśnie fiatowskie 1.3 i 1.9 w dieslu (wiem, że były stare oplowskie niezbyt udane diesle, ale nie mówię tu o takich, tylko o tym co jest aktualnie). Te same silniki z tej samej taśmy w fabryce.
    Z doświadczenie powiem, że 1.3 CDTI 70 KM w Corsie to bardzo przyjemny w eksploatacji silnik. Nie jest rakietą, ale max momentu ma od 1750 obr/min i przyspiesza bardzo płynnie oddając moc liniowo ze wzrostem obrotów.
    Nie wiem, czy spodoba się taki samochód synowi, ale nie widzę powodów, żeby Corsę odrzucać z definicji! Wszystko jest kwestią stanu technicznego i jeśli trafi się niezły egzemplarz to warto brać - moim zdaniem.

  2. #17
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Schodzimy na auta małe, a miał być kompakt to raz,
    Dwa:"No i włóżmy między bajki opowieści, ze lepiej mieć diesla od Fiata niż od Opla"-w początkowych postach chodziło o JTD i silnik Isuzu, a nie o nowoczesne jednostki montowane od zaprzyjaźnionych producentów.
    Z linków, które podesłał andrebar wynika, że można wyrwać do 3tyś eur Stilo JTD, jesli dla syna to w 3D i będzie miał chłopak ładne,spore,fajne i z dobrym silnikiem auto. Wyposażenie często jest wyższe niż u konkurencji, silnik sprawdzony, części nie zbyt drogie.

  3. #18
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Krzysiek napisał, że dziennie 60km + raz w miesiącu 800km, to daje przebieg taki że warto myśleć o dieslu. Ja również polecam w takim układzie nieśmiertelne 1.9 tdi, zadbany Bravo też powinien sobie radzić, jeszcze jest Punto II przed liftingiem z 1.9 JTD 80-85KM (jakoś tak nie pamiętam dokładnie) i to też ten przedział cenowy. Może jednak auto z turbo około 80-100 konne. Oczywistym jest, że będzie chciał sobie pogazować, ale z drugiej strony SDI to trochę wyrok totalnego katowania się brakiem mocy, więc może niech mu ojciec wytłumaczy żeby studził, a jak padnie to sam będzie wymieniał.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #19
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Mam nadzieję, że temat przyda się innym forumowiczom, którzy staną przed podobnym dylematem.

    Dzisiaj pojechaliśmy oglądać pierwsze auto i jak się okazało ostatnie

    Zakupiliśmy Fiata Brava 1.9 JTD z prywatnego ogłoszenia. Sprowadzony 5 lat temu i przez ten czas użytkowany przez jednego właściciela. Pan był bardzo sumienny, założył samochodzikowi zeszyt gdzie wpisywał całą historię serwisową i zbierał wszystkie faktury. W ciągu ostatniego roku autko miało wymienione newralgiczne części zawieszenia, sprzęgło i rozrząd. Wyposażone jest w klimatyzację na czym nam bardzo zależało. Ogólnie rzecz biorąc zadbany egzemplarz. Rocznik 2000, przebieg 240 000 - kosztował 9,5k. Mam nadzieję, że będzie dobrze się sprawował

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Gratulacje, oby śmigał jak najdłużej...w sumie to fajne autko, jak zadbane to pośmiga jeszcze sporo. Silnik sprawdzony i fajny, lekko ponad 10 sek do setki ma z tego co pamiętam więc nieźle...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •