Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Kombi do 20 tys., niskie koszty utrzymania, Mondeo mk3 vs. reszta

  1. #1
    jasieek
    Gość

    Domyślnie Kombi do 20 tys., niskie koszty utrzymania, Mondeo mk3 vs. reszta

    Witam

    Poszukuję auta z dużym bagażnikiem, opis tu:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....0-tys.-z%C5%82

    Kilka osób doradziło mi Mondeo, ze względu na niskie koszty utrzymania. Tymczasem jakiś czas temu zrobiłem sobie zestawienie cen części różnych rozważanych przez mnie aut, z którego wynika, że jest raczej na odwrót. Cena np. oryginalnego łożyska z piastą to koszt ok. 1000 zł, podczas gdy np. Volvo V40 to połowa tej ceny. Dodatkowo padnięte sprzęgło z dwumasą w mk3 to koszt około 2500 tys zł za same części. Gdyby musieć robić remont całego zawieszenia wielowahaczowego z tyłu, to koszty można liczyć w tysiącach. Jeszcze trzeba wspomnieć o możliwym remoncie wtrysków w tdci, z którym borykał się ostatnio kolega zubeer z tradelux-em.

    Z tej (pobieżnej) analizy wyłania się raczej wizja wysokich kosztów, z jakimi przy realnie osiągalnym przeze mnie przebiegu należałoby się liczyć. Panowie tradelux, mpDante, proszę o komentarz .

    PS. Ceny części porównywałem oryginalne, w przypadku forda na ford.sklep.pl.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    1000zl za lozysko w mk3??
    Ostatnio zmienialem lozysko z piasta u siebie i koszt lozyska FAG/SKF to okolo 380-390zl (orgianlnie tez montowany jest SKF)
    W tylnym zawieszeniu w mk3 wymienia sie tuleje w wahaczach rzadko pada wiecej niz 1-2 na raz , koszt kompletu tuleji lemfordera to okolo 400zl na caly ty i do tego 2 laczniki stabilizatora,

  3. #3
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    No nie wymysliłem sobie tego . Porównywałem ceny części, które wyprodukował FORD. Cena tu: http://ford.sklep.pl/pl,product,5002...,ford,tyl.html
    Jeśli jest tak jak piszesz Tytan, to nie jest źle.

    Co do zawieszenia z tyłu, nie mam pojęcia co do jego trwałości. Założyłem więc, że w najgorszym razie może być konieczność wymiany całości... koszty mnie przeraziły. Weź pod uwagę, że prawdopodobnie jeździłbym autem z przejechanym ok. 200 tys. km na naszych, polskich drogach.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Po co przy samochodzie za 20 tys porównywać części oryginałów?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Hmm czy to pytanie filozoficzne?

    Takie przyjąłem założenie dla potrzeby porównań. Daje to pojęcie na temat maksymalnych kosztów eksploatacji.

    Zamienniki oczywiście biorę pod uwagę przy serwisowaniu, ale - do niektórych części nie ma takowych, albo są niskiej jakości.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    najczesciej padaj laczniki stabilizatora te malutkie z tylu 30 tys na naszych drogach to mniej wiecej ich maximum mozliwosci ale widomo nie ma reguly reszta jest bezproblemowa

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Hmm czy to pytanie filozoficzne?
    Raczej zrdoworozsądkowe. Masz w tytule wątku (i jak sądze jest to priorytet) "niskie koszty utrzymania" a porównujesz samochody w oparciu o "maksymalne koszty eksploatacji". Nie widzę po prostu do czego zmierzasz. 10 letni samochód 200 tys na blacie, wszystko ma prawo się zepsuć. Koszty zamienników podobne, oryginały mogą kosztować i po 5 tys sztuka ale jeżeli szukasz niskich kosztów utrzymania powinno mieć to dla Ciebie 3-rzędne znaczenie.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak napisałem - przyjąłem takie założenie żeby było łatwiej porównać. Zamienniki są albo i nie, lepsze i gorsze. Jeśli taki jest - OK. Jeśli nie ma, albo nie nadaje się ze względu na niską jakość - pozostaje mi oryginał. Dlatego porównywałem właśnie oryginały.

    Maksymalny koszt mówi mi to, że drożej nie będzie. Jeśli najgorszy przypadek jest akceptowalny, to jest OK i nie mam się czym martwić.

    Poza tym - jeśli ceny oryginałów auta A są niższe od auta B, to z dużym prawdopodobieństwem zamienniki również będą tańsze.

    Wiem, że to duże uproszczenie, ale brak ze względu na brak wiedzy w temacie (i brak czasu żeby to jakoś zgłębić) jakieś założenie musiałem przyjąć.

    PS. O wysokich kosztach utrzymania niektórych aut napisali mi koledzy w moim pierwotnym wątku, jednocześnie polecając Mondeo - z czego wyciągnąłem wniosek o niskich kosztach tego modelu. Stąd ten wątek.

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    najczesciej padaj laczniki stabilizatora te malutkie z tylu 30 tys na naszych drogach to mniej wiecej ich maximum mozliwosci ale widomo nie ma reguly reszta jest bezproblemowa
    Czyli mówisz, że przy 200 tys. km w Polsce wymiany np. połowy wahaczy w tyłu nie ma się co obawiać? Koszt nowego zawieszenia z tyłu w mk3 to jakiś kosmos. :|
    Ostatnio edytowane przez jasieek ; 04-05-11 o 12:28 Powód: PS, sklejenie postów

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasieek Zobacz post
    PS. O wysokich kosztach utrzymania niektórych aut napisali mi koledzy w moim pierwotnym wątku, jednocześnie polecając Mondeo - z czego wyciągnąłem wniosek o niskich kosztach tego modelu. Stąd ten wątek.
    Porownujac ceny czesci np passat b5 i mondeo mk3 to mondeo jest drogie w takim porownaniu , w kazdym aucie tez wyjatki i sposby na tanszcza wymiane jak wposmniane przeze mnie tuleje w wahaczach w mk3 vs cale wahacze w b5

  10. #10
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Popatrzyłem jeszcze na ceny części i chyba rzeczywiście mogłem popatrzeć też na zamienniki. Dla mondeo jest ich całkiem sporo, a ceny zamienników renomowanych firm potrafią być o połowę tańsze niż oryginały (np. klocki Bosch lub Delphi).

    Niestety nie wszędzie jest tak różowo - np. sprzęgło zamiennik LUK kosztuje ok 1000. Do tego dochodzi koszt dwumasy, która potrafi paść i w benzynie (na forum mondeoklubpolska były takie przypadki). Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale w takim przypadku koszt wymiany jest większy niż w większości aut.

    No i jeszcze te nieszczęsne wtryski w TDCI. Choć w tym przypadku można się zainteresować Duratec-em.

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jasieek odbierz PW

    LUK robi regeneracje i nowe sprzegla tak samo dwu masy

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •