Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: 406 coupe 3.0 V6 Gdańsk

  1. #1
    tomsal
    Gość

    Domyślnie 406 coupe 3.0 V6 Gdańsk

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Peugeot

    VIN: VF38CXFXA81487364

    Model: 406 coupe

    Silnik: 3000 cm3

    Rocznik: 2002

    Miejscowość: Gdańsk

    Nazwa komisu: Grand Profit

    Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/oferta/peugeot-406...-ID6ydClx.html

    Treść: Witam Was,

    Poprosiłbym Was o ocenę przedmiotowego Puga. Trochę dziwna sprawa, bo po zdekodowaniu VIN-u wychodzi rok modelowy 2008.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W sumie nie wiem na czym sprawdzałeś, ale w dekoderze Peugeota jest 2002 rok









  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Grand salon a kosmetyka auta rodem z marketu

  4. #4
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    Vin sprawdziłem na podobnie brzmiącej stronie
    http://www.bezwypadkowy.net/dekoder-vin

  5. #5
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Dziwne, że nie spalony. One tak lubiły płonąć znienacka

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    a coś więcej?

  7. #7
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    Też poproszę o rozszerzenie wątku, bo nigdy nie słyszałem o samozapłonie w tych modelach.

  8. #8
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Problem z sondą lambda doprowadzały do samozapłonu (są 4 sztuki po dwie na 1 kat) Zbyt wysoka temp. katalizatora i pach gotowe. Problem mniej znany (ze strony ASO kiedyś omawiany, C5 miało ten sam silnik) ze względu na liczbę egzemplarzy 406 coupe (jako nowy mega drogi w porównaniu do konkurencji). Poza tym należy pamiętać o parciejących na potęgę uszczelkach drzwi, problemach z elektryką. Najlepiej i tak wypada 3.0V6 jeśli nie interesuje nas spalanie Nadaje się też do gazu ale akurat nie ta 207 konna wersja. Warto zwrócić uwagę na katalizatory (są dwa). Pierwszy objaw brak mocy. Silnik montowany również we fiatach więc części względnie w dobrej cenie.
    Ostatnio edytowane przez NashBridges ; 24-11-15 o 12:09

  9. #9
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    Wiem że układ wydechowy w poliftowej 3.0 V6 jest hmm rozbudowany (chodziło o spełnienie Euro 4).
    Miałem już 406 coupe 2.2 Hdi i problemów z uszczelkami nie potwierdzam, elektronika natomiast miała swoje gorsze dni. Ale u mnie przód był przekoszony i silnik zmieniony z 607.

    Co do Cytryn C5 silnik jest ten sam, ale czy tam powodem samozapłonów nie były przecierające się wiązki od pompy zawieszenia? No, a ta w 406 nie występuje.
    W jakich fiatach montowany był ten silnik? w Ulysse? Bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

  10. #10
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Z fiatów Ulysee i jakaś tam Alfa, Citroen C5, C6, C8, Xantia II, XM. Renault Clio V6, Espace, Safrane, Laguna Peugeot 406, 406 coupe, 605 oraz 607. Uszczelki były kiedyś rozpisane notą serwisową dlatego zwróciłem na to uwagę. Z elektroniki problem był z modułem komfortu. Nie sugeruję, że zawsze się spalały ale sam widziałem parę egzemplarzy po tej przypadłości. Pamiętam, że pasek ma w nich chyba z 3 metry. Poza tym należy pamiętać, że mimo pojemności i mocy nie jest to szybkie auto. Nm mało, nisko się kręci.

  11. #11
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    No rozrząd nie należy do najtańszych. Na pakiet startowy mam przeznaczone jakieś 5 tys. także sądzę, że uda się w tej cenie ogarnąć takie rzeczy jak rozrząd. Auto z tym silnikiem to raczej cruser (z racji swojej masy) niż ścigacz. Zależy mi na sprawnym przemieszczaniu się po drodze Nisko się kręci? dla mnie jest to zaletą a nie wadą. Osobiście nie odpowiada mi np. charakterystyka silników hondy które mogą być kręcone na 8 tys obrotów.
    Bardziej interesowało mnie zwrócenie uwagi na ten konkretny model, ale dziękuję za wszystkie sugestie

  12. #12
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Jasna sprawa. Tak tylko sobie opowiadam co i jak Nie miałem oczywiście zamiaru odsunąć Twoich myśli od zakupu tego auta ogólnie. Większość Vek, które miałem kręciły sie na te 7500, dlatego wspomniałem, że nisko. Ten silnik powstał z przeznaczeniem do limuzyn tamtych czasów dlatego taka charakterystyka.

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wizualnie parę elementów jest malowanych i chyba tyle da się powiedzieć po tym materiale

  14. #14
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    Oglądałem i pomierzyłem. malowane/lakierowane prawie wszystkie elementy za wyjątkiem prawego tylnego błotnika, drzwi pasażera i słupków "A" i słupków tylnych. Na drzwiach od strony kierowcy schodzi clar.
    Poza tym złe spasowanie lewej przedniej i lewej tylnej lampy. Na przodzie maski (na rancie) po lewej stronie jest zaciek (wisi taki zastygnięty srebrny glut ) prócz tego od spodu maska mocno skorodowana.
    Z moich obserwacji to
    - "niski" ***** sprzęgła,
    - do sprawdzenia tylne zawieszenie bo tłucze nieziemsko,
    - do wymiany na dzień dobry opony, bo prócz tego że błyszczą to bieżnika prawie wcale nie ma.

    Niestety nie porobiłem zdjęć bo miałem za słabą baterię.

    Pozdrawiam
    T.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •