Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 63

Temat: Proszę o pomoc - autko do 40 000 zł ???

  1. #16
    david62
    Gość

    Domyślnie

    A najlepsze jest to, że autor tematu nie pytał ani o VW ani o Peugeota

  2. #17
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    A cóż takiego boli te Passaty 1.9 TDI, że wieszasz na nich psy? Akurat co do Passata to zdanie mam wyrobione na podstawie nie tylko kosztów eksploatacji tego pojazdu, ale także porównania jego rzekomej awaryjności w stosunku np. do 407-ki. 407 jest pięknym samochodem i nic więcej - co z tego, że ma dobry silnik 2.0 HDI, skoro oprogramowanie tego silnika w Peugeocie to jest jakaś pomyłka - bo po przejażdżce V50-ką z tym samym motorem ma się wrażenie, że 407 nie jedzie. Silnik jest chyba jedyną zaletą tego samochodu, bo jakość wykończenia wnętrza pozostawia trochę do życzenia (co szczególnie dotyczy standartowych wersji), a koszt remontu zawieszenia potrafi zwalić z nóg. Przy czym naprawdę nie wiem czym się kierowali Francuzi, konstruując przednie zawieszenie, bo ani to nie jest szczególnie skuteczne na drodze, ani łatwe w diagnozowaniu usterek, za to waży 2x tyle co zawieszenie Passata.
    A jeśli tak podajesz ceny części do Lexusa GS300 - to może podaj cenę czegoś mniej typowego, niż klocki hamulcowe.

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    he he chyba mamy jednego szczęśliwego posiadacza passata, i mówisz Tomku że passat jest tani w eksploatacjii??? Dobra wierzymy.... Co do auta z klasy średniej to polecam abyś sprawdził LEXUSA GS 300 i włożył sobie gaz, REWELACJA !!! Prosze sobie spradzić ceny części zamiennych tego auta. Przykład klocki 100zł, tacze 150 i to nie najtańsze, filtr oleju 16zł. A satyusfakcja z jazdy, bezcenna, cisza, spokój, zawsze ponad 200 koni pod maską, a jak się spokojnie jeżdzi pali tyle co 2,0D ale gazu No po za tym to auto jest brzydkie, ale ciemne szyby, ładna felga i można przeżyć, natomiast we wnątrz nie ma porównania w prowadzeniu i komforcie. Polecam bo naprawde warto, tyle tylko że nie ma ich za dużo.
    EDIT:
    Chcesz mi mówić o kosztach eksploatacji? Hehe - mam je na codzień w firmie - przegląd przez koszty ponoszone przez klientów na naprawy ich samochodów. Zaprawdę piękne wyliczenia przytoczyłeś. Zapomniałeś tylko napisać, że KAŻDY element wahacza Passata jest wymienny i że Peugeot 407 ma 2 wahacze na stronę, a nie jeden + *****iscie piękną kolumnę trzymającą te wahacze, która w oryginale kosztuje bagatela 1600 PLN. To samo z tyłu - zawias 407 jest 2x bardziej skomplikowany. JEszcze żeby to się lepiej prowadziło, to bym zrozumiał...
    Poza tym skoro już wyliczasz, to bądź skrupulatny:
    - sworzeń wahacza dolnego P407 - 300 PLN, bo jakiś idiota wymyślił sobie w nim łożysko. Sworzeń wahacza górnego - 100 PLN. Ceny wahaczy dolnych, które podałeś, nie obejmują ceny sworznia. Tak więc kompletne zawieszenie 407 na STRONĘ to masz wahacz + sworzeń + 2 tuleje + sworzeń - to jest wersja minimum - i ciężko się zamknąć w cenie 1000 PLN za taki komplet na JEDNO KOŁO. W Passacie taką wymianę zamykasz w 500 PLN.

    I szczerze mówiąc nie chce mi się wdawać w dyskusje, które mają na celu udowodnienie, że 407-kę będziesz taniej serwisował - bo jestem w stanie na przykładach konkretnie Ci wytłumaczyć, że tak nie będzie - przykładach nie z teorii i forów internetowych, tylko z normalnej, warsztatowej pracy.

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Passat B6 1.9TDI mniej zawodny i lepiej wykonany od Peugeota 407?
    Lepszego kawału nie słyszałem
    Może mówimy o dwóch innych autach? Pod względem wykonania, jakości, eksploatacji to 407 z silnikiem 2.0HDI bije na głowę Passata. Jedyne w czym wygrywa Passat to jedynie dużo więcej miejsca - nic więcej!
    Na francuskiej technologii trzeba się znać, bo w VW to można iść naprawiać siekierką - od lat jedno i to samo, dlatego lubiane przez mechaników. Do tego przy VW dużo części łatwo dostępnych i zawodność dużo większa od silników PSA czy Fiata, no ale jak się psuje to jest praca
    Głupi przykład rozrząd:
    Passat co 120tys km
    Peugeot 2.0HDI co 240tys km

    Peugeot 407:
    TRW Łącznik stabilizatora tylny PEUGEOT 407 / CITROEN C6
    55.85 PLN
    TRW Łącznik stabilizatora przedniego P CITROEN C5 9/04-2/08-, C6 9/05-; PEUGEOT 407
    119.67 PLN (lewy w tej samej cenie)
    Wahacz zawieszenia przedniego P CITROEN C5 2/08-, C6 9/05-; PEUGEOT 407 5/04-
    518.54 PLN

    Passat:
    TRW Łącznik stabilizatora tylnego L/P Audi, VW, Seat 03-
    75.28 PLN
    TRW Łącznik stabilizatora przedniego L/P Audi, Seat, Skoda, VW 05.03-
    85.46 PLN x2
    Wahacz zawieszenia koła, przednia oś Prawy Przód VW Passat VI 03/05-
    583.93 PLN

    Ceny praktycznie podobne, jednak w 407 więcej można naprawić jak końcówki wtryskiwaczy, filtr DPF itd.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 04-05-11 o 16:44

  3. #18
    david62
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    poza tym C klasę lubi ruda podjadać na rantach drzwi i klapy z tyłu.
    Tak ale W202 i rdzewiały nie tylko ranty drzwi i klapa a wszystkie wymienne elementy (stwierdzenie nie dotyczy Polski) czyli jeszcze maska i błotniki oraz okolice klamek.
    Ale W203 którą bierze pod uwagę autor wątku poprawiono pod tym względem i jest praktycznie wolna od tego problemu.

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Mercedea, Audi i BMW odpuść - nie stać Cię na te modele.
    A ja twierdzę, że stać. Jeśli zrezygnuje z auta z rocznika ~2007 a będzie szukać kilka lat starszego to na E46 czy W203 spokojnie a myślę, że tak łatwo te auta się nie poddadzą i pojeżdżą jeszcze kilka dobrych lat.

    Widzę Mercedesa z silnikiem CDI w nich trzeba uważać na:
    -wtryski (nowe w ASO około 600 zł) regeneracja połowę oczywiście nie wymienia się ich wszystkich od razu część użytkowników bardzo na nie narzeka, że często "padają" jednak mam na oku 4 sztuki Mercedesów z tych lat i nie mogę tego potwierdzić. Czasami zużywa się sama uszczelka pod wtryskiem i cieknie na silnik pod osłoną.
    -sprawdź czy ładnie pali na ciepłym.
    -Uważaj na przemalowane TAXI (VIN-em można sprawdzić)
    -Jeśli jak najbardziej oszczędnie to 200 CDI nawet może być (pojemność ta sama-ograniczona moc, często w taksówkach) jeśli spalanie nie jest priorytetem to polecam silnik 270CDI- 170 koni mechanicznych przy niewiele większym spalaniu.
    -Skrzynie automatycznie rewelacja (wymiana oleju i filtra w ASO około 600 zł).

    Pozdrawiam Dawid.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W203 też rdzewieje, przynajmniej w 2 szt które widuję na co dzień...

  5. #20
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    ...przed LF czy po? Tak z ciekawości bo mam chrapkę na takiego....

  6. #21
    david62
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie w takim stopniu jak w202. Rzadko którą sztukę rudy atakuje. Po lifcie już chyba była całkowicie zabezpieczona antykorozyjnie.

  7. #22
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Te 2 są przed FL, jednego właśnie łatał kolega z 2 tyg temu u lakiernika.

  8. #23
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Ja miałem B6 2.0TDI DPF i jedyne co mogę pochwalić to silnik - bardzo dynamiczny i bezproblemowy. Pod każdym innym względem wybrałbym 407-kę, chociaż nie przepadam za Peugeotem. Pomijając już koszty utrzymania, to Passat ma mniejsze lub większe bolączki, a nawet wady konstrukcyjne. Do tego dochodzi skrzypiąca deska, źle spasowane elementy karoserii... porażka jakościowa. Mój był z 10/2005, więc może późniejsze były już lepsze
    Ba - 407-ka niby ich nie ma?
    Nie dalej jak tydzień temu wpadła do mnie do serwisu pani, która w 2007 roku kupiła nowego 407 1.8 16V. Auto z przebiegiem 48 tysięcy km wchłonęło już grubo ponad 5000 PLN na naprawy "bolączek" tego modelu, o których bym nawet nie pomyślał, że ich wystąpienie jest możliwe przy tak znikomym przebiegu - ot np. cieknąca nagrzewnica (2500 PLN) lub uszkodzony moduł pozycjonowania elektronicznej przepustnicy (1000 PLN). Jakość - nie ma co

  9. #24
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał david62 Zobacz post
    A najlepsze jest to, że autor tematu nie pytał ani o VW ani o Peugeota
    Nie wiem czy już ktoś o tym pamięta,,,autor podał swoje typy i zamiast pomocy otrzymał dyskusję nad wyższością passata nad pugiem,,,lub odwrotnie.
    Panowie jak ktoś chcę jabłko to nie proponujcie gruszki,,,,

  10. #25
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sherlock Zobacz post
    Nie wiem czy już ktoś o tym pamięta,,,autor podał swoje typy i zamiast pomocy otrzymał dyskusję nad wyższością passata nad pugiem,,,lub odwrotnie.
    Panowie jak ktoś chcę jabłko to nie proponujcie gruszki,,,,
    Autor pytał o:
    Chodzi mi o:
    1. Bezpieczne, duże auto.
    2. Ekonomiczne
    3. jak najnowsze
    4. Niski przebieg
    5. Raczej kombi, ale niekoniecznie
    6. Fajnie aby był automat
    7. Cena serwisu i części. Z tych co podałem to raczej w każdym przypadku nie jest tanio.
    Niestety muszę uzupełnić aby nie było że zwracam uwagę bezpodstawnie
    Mam swoje typy:
    1. Audi A6 C6 2.0 TDI Kombi - lub benzyna od 2005, ale tylko jeśli cena byłaby nie więcej niz 40tys (chyba nierealne...)

    2. bmw-318d, 316, lub 320 kombi np:
    http://moto.allegro.pl/bmw-318d-2006...575725355.html

    3. dodge-caliber-2-0-crd
    http://moto.allegro.pl/dodge-caliber...593477038.html

    http://otomoto.pl/dodge-caliber-2-0c...C18569473.html

    4. Mercedes C z serii W203 np:
    http://moto.allegro.pl/mercedes-220c...592825058.html

    5. Mercedes E s serii W211 do 40tys brutto

    6. Jeep -
    http://moto.allegro.pl/jeep-grand-ch...579584801.html

    http://moto.allegro.pl/jeep-grand-ch...586036259.html

    http://moto.allegro.pl/jeep-z-gazem-i1594240658.html

    7. Volvo XC90
    http://moto.allegro.pl/volvo-xc-90-2...583757541.html


    Co byście poradzili?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    I tak wyglądało całe pytanie,,,Sherlock,

    Ja podałem swoje 2 typy, które moim zdaniem spełniają założenia dotyczące bezpieczeństwa, ekonomiczności, ceny serwisu i części. Jeśli ktoś dane typy krytykuje, to niech ta krytyka będzie konstruktywna, trzymając się wytycznych wymienionych w punktach powyżej - czyli ma być tanio, bezpiecznie i części mają być łatwo dostępne, serwis również. Jeśli ktoś uważa, że łatwiej w naszym kraju i taniej serwisuje się 407-kę, niż Passata 1.9 TDI - to ja przepraszam, ale chyba mieszka w jakimś bardzo dziwnym miejscu w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez Sherlock ; 04-05-11 o 21:22

  11. #26
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli zna się na robocie i ma specjalistyczne narzędzia to Peugeot nie straszny. Jest w Krakowie osoba zajmująca się Peugeotami godna polecenia.
    1000zł to ja się zamykam z wymianą na 2 koła. No, ale są też warsztaty co za samą robociznę wymiany koła dwumasowego inkasują 1tys zl, a są co za koło, sprzęgło, zawieszenie, EGR inkasują 350zł :-)

    Tak czy inaczej tanio czy drogo to wyjdzie w zależności od serwisu, a autor niech sobie porówna ceny części na stronie np. www.sklep.intercars.com.pl (centy detaliczne, bez rabatów)

    Mówisz, że Passat 1.9TDI nie jest awaryjny? Głupi przykład - przycierająca się pompa paliwa i wymiana samego koszyka nie pomaga

    Do jednego z linków dodam jeszcze, że Dodge Caliber w dieslu (tylko w nim) zbudowany jest na częściach VAG: Audi/VW.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #27
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    ...
    Jak się ma specjalistyczne narzędzia, to i Ferrari nie będzie straszne. To jest takie tłumaczenie jak dla dziecka z przedszkola. Pytanie brzmi - ile średnio warsztatów jest w stanie bez problemów obsłużyć auto typu Passat, a ile warsztatów obsłuży auto typu 407. Poza tym to, że Ty się zamykasz w wymianie elementów zawieszenia w cenie 1000 PLN za dwa koła to jest bardzo dziwna sprawa, bo najtańszy sworzeń dolny sensownej firmy w hurcie kosztuje 200 PLN, a najtańszy wahacz dolny to wydatek 300 PLN - oczywiście można się bawić w wymienianie samych tulejek, ale w Passacie wtedy masz podobną sytuację. Nie zmienia to jednak faktu, że Passat ma nadal JEDEN wahacz na koło, a 407-ka - DWA wahacze, co siłą rzeczy musi wygenerować większe koszty.
    Co do zacierającej się pompy paliwa - sam się nie spotkałem ze zjawiskiem, ani nie spotkałem się z taką opinią, żeby było to nagminne. Nagminne w Passacie są pady stacyjki tudzież modułu odpowiedzialnego za odblokowywanie kierownicy (są już firmy specjalizujące się w usuwaniu tych usterek za kwotę rzędu 500 PLN). Tak samo często spotkasz opiłki metalu w okolicach filtra paliwa w silnikach 2.0 HDI, co w efekcie może doprowadzić do zapchania wtryskiwaczy.
    Poza tym przy silnikach 1.9 TDI 105KM nie ma praktycznie żadnych powtarzających się niedomagań i motory te spokojnie znoszą przebiegi rzędu 300 tysięcy km bez konieczności poważnych ingerencji.
    I żeby nie było - nie neguję tego, że jednostka napędowa 407-ki jest bardzo udana. Ale też mam masę zastrzeżeń do tego samochodu jako do całości i jakościowo niestety muszę go usytuować poniżej Passata. Tak samo jak Passata sytuuję jakościowo niżej od Audi czy też BMW.

    PRZYPOMINAM O REGULAMINIE DOT. CYTOWANIA!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 05-05-11 o 14:01

  13. #28
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie będę dalej ciągnąć tego wątku, bo zrobił się mały OT.
    Audi wyżej od VW - jak to jest wszystko to samo
    Audi B7 praktycznie to samo co Passat B6, to samo można powiedzieć o Octavi III. Z BMW się zgodzę bezkonkurencyjna dla całego koncernu VAG pod kątem niezawodności i jakości wykonania.
    Warsztatów do VAGów jest więcej, bo obecne pokolenie mechaników wychowało się na imporcie z Niemiec, zaraz po otwarciu granic.
    Widzisz, Ty problemów z pompą paliwa (od jakości paliwa) w tych silnikach nie miałeś - może zbyt mało tych Passatów przyjeżdża do Ciebie.
    W serwisie gdzie jestem stałym klientem robią tych usterek kilkanaście w miesiącu. Zresztą właściciel się śmieje jak chcesz wydatków to strzel sobie w kolano i kup nowego VAG'a
    Ostatnio robili pompę w Passacie z polskiego salonu, 2,5 letni 55tys km przebiegu, pierwszy właściciel. Tankowane cały czas na Shellu/Orlenie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #29
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Audi ma lepsze wyciszenie od paska, to samo pasek od skodzianki...stąd m.in ceny aut, oszczędność na wyciszeniu,plastikach i obiciach foteli.

    Co do pomp-należy tu chyba rozgraniczyć 2.0 TDI i 1.9 TDI bo to 2 różne bajki zarówno jeśli chodzi o kulturę pracy (plus dla 2.0) jak również "dziwnych" awarii (minus dla 2.0) oraz kosztownych napraw (kolejny minus dla 2.0).

    Co do wydatków i strzelaniem w kolano-prawda jest smutna, że niestety każde nowe auto obarczone jest (co najsmutniejsze) wyliczonymi awariami, czyli wyliczoną wytrzymałością poszczególnych części i dotyczy to każdej marki. Jeśli ktoś nie chce mieć awarii musi kupować jak najmniej skomplikowane silniki benzynowe, a o te też coraz trudniej bo od kilku lat diesle są mocno zaawansowane technologicznie. BMW owszem odbiega jakością i jest bezkonkurencyjne, jednak nie jest pozbawione wad tych co boli większość nowych diesli-wtryski, awarie pompy, sprzęgła. Jest to cena za wysoki moment i "cichość" nowych diesli. Nadmienię również, że spora część awarii spowodowana jest głupotą bądź niewiedzą samych użytkowników, którzy nie potrafią się obchodzić z nowoczesnym dieslem-jeden z wielu przykładów Mondek Maćka, tego jest kilkadziesiąt % wśród właścicieli, raz zaleją po taniości paliwa, auto pojechało więc można jeździć...a potem cyrki się dzieją i psy wiesza się na marce. Smutna prawda o naszym narodzie, gdzie zalecenia producenta co do paliw znaczą tyle co nic.

  15. #30
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    "Nagminne w Passacie są pady stacyjki tudzież modułu odpowiedzialnego za odblokowywanie kierownicy (są już firmy specjalizujące się w usuwaniu tych usterek za kwotę rzędu 500 PLN)"

    Potwierdzam.
    W ASO 900zł i gwarancja na 2 lata.
    Kiedyś to kosztował , że hohoho 4k zł.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •