Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: UWAGA! Ksenony D2S - żarniki Philips - podróby na allegro!

  1. #1
    Kris75
    Gość

    Domyślnie UWAGA! Ksenony D2S - żarniki Philips - podróby na allegro!

    I bądź tu mądry...

    http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=223141&c=0&f=9

    A wiec od początku. Historia zaczeła sie tak:
    Skonczył mi sie jeden Palnik D2S w mojej łamadze a wiec nie myslac długo zajrzałem na allegro a tam oczywiscie wielki wybór. Jak wiadomo orginalne palniki robia tylko dwie firmy na swiecie Philips oraz Osram. A wiec zakupiłem na jednej aukcji dwa palniki opisane orginał philips wszystko ładnie.
    Minał miesiac a one dalej swieciły jak kupa dosłownie zaczełem rozmyslać rózne przyczyny ale cos kolejny raz wszedłem na allegro i kupiłem niby philipsy rowniez orginalne tylko model z + na koncu wiec niby 5000K z rynku amerykanskiego za kwote nie za niską kolejne swieciły bardzo słabo choc kolor swiatła sie poprawił...Wiec szukałem dalej az dzisiaj z pomoca Imma zaczelismy przekladac i porownywac palniki roznych sprzedawców i z roznych przebiegiem i doszlimsy do wniosku ze Imma i moje stare maja troche inna budowe po ktorej mozna poznac czy to orginał czy nie. Te niby orginały philipsa to normalnie chinszczyzna tylko z nadrukiem orginalnym choc rozniacym sie kolorem. A pozniej przedstawiam zdjecia dla tych ktorzy maja do tej pory z tym problem lub beda mieli problem z tym w przyszłosci.

    1. Palnik po lewej jest orginalny po prawej podroba !! Zdjecie przedstawia te pierwsze palniki 4300K kupione na aukcji ktore swieciły najgorzej. Bardzo łatwo dojrzec ze ten pierscien w kolorze aluminium (srebrnym) nie ma takiego specyficznego łaczenia.
    2. Kolejne zdjecie przestawia rownież palnik ten 4300K po lewej jest jest orginał po prawej podroba. Gołym okiem mozna stwierdzic w roznicy mocowania elementu ktory oddaje swiatło. Całkowicie inna obsada palnika z mocowaniu plastikowym z tych blaszek.
    3. Kolejne trzecie zdjecia przestawia juz ten Palnik 5000K niby orginalny z rynku amerykanskiego 85122+ (normalny model 4300K to 85122) Widac rowniez inne mocowanie tego pierscienia w obudowie plastikowej orginał jest zagniatany w jakis tam sposob a z drugiej strony jest cos w podobnie tylko jeszcze jakis drucik jest ktory idzie w gore czyli w strone elementu swiecacego. Cały czas lewy do orginał prawy podroba. Nawet kolor nadruku sie rozni.
    4. Zdjecie pokazuje zamocowanie lementu swiecacego w oprawce. Lewy orginał prawy podróba dokladnie widac roznice.
    5. Mniej wiecej to samo co na wczesniejszym zdjeciu tylko dokładnie z gry. Lewy orginał prawa podróbka.
    Jak by ktoś miał pytania moze smiało pisać.
    Powiem ze nie jest latwo trafic takie palniki orginalne na allegro. Nawet ci co maja dobre na innych aukcjach sprzedaja podrobki.
    Poprostu wprodzają w obieg trefny oraz duzo tanszy towar w zakupie przez co sa wiekszy zarobek. Jak mi wiadomo jest to karalne.
    Mam nadzieje ze to komus pomoze
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    na fotkach widac montarz LPG na V8

  3. #3
    goralek
    Gość

    Domyślnie

    pociągnij dalej ten link i są zdjecia żarników

  4. #4
    Kris75
    Gość

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał goralek Zobacz post
    pociągnij dalej ten link i są zdjecia żarników
    Możesz napisać bardziej zrozumiale co trzeba zrobić?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    kris85
    Gość

    Domyślnie

    Nie żal mi naiwnych ludzi co na allegro kupuja takie rzeczy. W kazdym NORMALNYM sklepie Xsenon z Philipsa kosztuje sporo (180-300) i to jest normalna cena. Te Philipsy na allegro za za 100-120-150 to jest śmietnik, lub przysyłane w foliowym opakowaniu a nie z oryginalnym. Tak samo jest z OSramem. W dobrej cenie dostępne Zarówki OEM-owe VAG. Ale ludzie chcą wierzycze za 100 kupują philipsa, to niech sobie dalej kupują i sie bujają z tym śmietnikiem.

    PZDR>

  7. #7
    btomek
    Gość

    Domyślnie

    Dziwi mnie to,że temat podrabianych palników przewija się wszędzie od dłuższego czasu i importer czy też producent nie może nic zdziałać w kwestii podrabiania ich produktów?

  8. #8
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris85 Zobacz post
    to niech sobie dalej kupują i sie bujają z tym śmietnikiem
    CCC znów powraca, identycznie jak przy kupnie samochodów. Naiwnych nie sieją sami się rodzą.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ja się wcale nie dziwię, bo najnormalniej się nie da za dużo zrobić. Koszt ścigania , szukania, ew kroków prawnych jest zapewne za wysoki w stosunku do tego co można ugrać. Handlujący się zasłoni, że nie ma wiedzy a kupił oryginały od Pana Chińczyka, a Pan Chińczyk ma swój warsztacik gdzieś w Chinach..., kto jest świadom kupi dobre, kto che być wydymany zostanie wydymany.

  10. #10
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Czy jeśli u nas w Olsztynie w dużym sklepie z częściami mogę kupić philipsa d2s za ok 130 pln to znaczy, że chcą mi wcisnąć podróby?

  11. #11
    kris85
    Gość

    Domyślnie

    Na 99 procent podróba.
    PZDR>

  12. #12
    btomek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał noto Zobacz post
    Ja się wcale nie dziwię, bo najnormalniej się nie da za dużo zrobić. Koszt ścigania , szukania, ew kroków prawnych jest zapewne za wysoki w stosunku do tego co można ugrać. Handlujący się zasłoni, że nie ma wiedzy a kupił oryginały od Pana Chińczyka, a Pan Chińczyk ma swój warsztacik gdzieś w Chinach..., kto jest świadom kupi dobre, kto che być wydymany zostanie wydymany.
    Mogliby chociaż np. zamieścić kilka artykułów sponsorowanych opisujących powyższe zagadnienie w prasie motoryzacyjnej i na pewno dotarło by to do częsći obecnych lub przyszłych kupujących wspomniane żarniki.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •