Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Jakie formalności przy zakupie auta we Francji?

  1. #1
    Venoruto
    Gość

    Domyślnie Jakie formalności przy zakupie auta we Francji?

    Witam wszystkich!
    Chciałbym zakupić auto dla mojego ojca we Francji, sam obecnie znajduję się tutaj od dłuższego czasu. Podpytałem się trochę jak sama transakcja przebiega z osobą prywatną, a więc : dostaję CT (dowód rejestracyjny) i certifcat de cession (umowa kupna). Następnie co robić?? Na dowodzie Franucuza jechać "na ułana" do Polski?? Myślę że muszę wykupić tymczasowe ubezpieczenie we Francji. Przerabiał ktoś to może?? Auto w założeniu ma wrócić na kołach.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To zależy jak się dogadasz ze sprzedający. Czasami za 50-100€ zostawią swoje ubezpieczenie na dojazd do kraju (kwestia jeszcze od kogo kupujesz, bo jak to będzie jakiś obywatel z poza UE to strach kupować bez przeniesienia własności )
    Inaczej trzeba przerejestrować auto na siebie na export. Zakupione auto musi być obowiązkowo zaopatrzone w specjalne tablice oraz dokument o tej samej nazwie (carte grise Export). Jedno i drugie można nabyć w prefekturach za ok. 40-50€. Na wydanie czeka się od 1 do 2 dni od chwili złożenia wniosku (ważne jest, żebyś pamiętał o przerwach w pracy urzędów). Dochodzi jeszcze do tego ubezpieczenie ok. 100-150€, więc nie wiem czy tak opłaca wracać się na kołach przy obecnej cenie paliwa.
    Na ułana nie radzę, ponieważ wtedy przy kontroli w Niemczech czeka parking i laweta.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 01-05-11 o 16:31
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Venoruto
    Gość

    Domyślnie

    Ok, dzięki to tyle chciałem wiedzieć. A z lawetą to jak to załatwić?? Gdzie szukać i jakie ceny?? Jeżeli auto jedzie na lawecie to też muszę mieć carte grise export czy zwykła carte ??

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie, jak wraca na lawecie to nie jest potrzebna. Wtedy wystarczą zwykłe dokumenty jak do zakupu na miejscu.
    Gdzie szukać lawety? Najlepiej gdzieś najbliżej miejsca docelowego w Polsce, żeby nie płacić zbytecznie za km.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Venoruto
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie informację. Auto nie kupione, tyle w temacie, ojciec już auto zakupił w Polsce. Pozdrawiam

  6. #6
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    ja gdzies czytalem, ze mozna normalnie wracac takim autem, musi tylko miec wazne ubezpieczenie. Zawsze mozna sie dogadac, zeby ubezpieczenie wypowiedzial np. nastepnego dnia

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •