Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: BMW E-90 320d 163KM jaki olej ?

  1. #1
    miczel87
    Gość

    Domyślnie BMW E-90 320d 163KM jaki olej ?

    Witam
    Koledzy może ktoś z was pomoże/doradzi.. zawsze lepiej wysłuchać kilku opinii niż potem żałować.
    Od niedawna jestem posiadaczem BMW (okaże się czy szczęśliwym ) i pierwsze pytanie jaki mi się nasuwa to jaki olej zalać do silnika... Naczytałem się i nadal nie wiem czy zdecydować się na 5w30 czy 0w40.
    BMW 320d E-90 limousine silnik 163KM przebieg udokumentowany 209 tyś.posiada DPF.
    Niestety nie mam pojęcia jaki olej był lany wcześniej nie mam żadnej informacji... po za tym że w książce serwisowej przy oleju jest dopisane XF...
    Z tego co udało mi się wyszperać najbardziej pasuję Millers XF tylko czy 0w40 czy 5w30 obydwa posiadają normę BMW LL-04. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Najważniejsza jest norma która olej musi spełniać. czy 0w40 czy 5w30 zalezy od średniej temperatury w jakiej auto będzie użytkowane

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak powiedziała osoba wyżej.

    Ja bym wlał 5W30, Millers to dobrej kasy olej.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    LL04 nie tylko wystarczy do DPF ale też do zmiennych okresów międzyprzeglądowych tzw. longlife. Ja co prawda zawsze sugeruję wymianę co 15tkm, niemniej nie ma się co łudzić że wcześniej na zachodzie (skądkolwiek to auto przyjechało) nie było longlifa.

    Z tego co się orientuje jeśli auto było serwisowane w ASO, BMW najczęściej leje 0w40.

    Oba oleje będą ok, zarówno 5w jak i 0w wystarczy byleby spełniał normę producenta - pierwszy ładnie płynie w -25'C, drugi w -30'C. W naszym klimacie praktycznie bez znaczenia. Dyskusją akademicką jest po w czy 30 czy 40 - do upalania 40 ma ciut wyższą temperaturę, w której zaczyna tracić właściwości, wygląda to 13x'C vs 14x'C na korzyść 0w40. W praktyce nie na torze raczej nie dobijesz do 120'C - kolejne bez znaczenia.

    Nie myśl o tym za dużo tylko po prostu zmień ten olej kupując go w pewnym miejscu (najlepiej w sieciówce) a nie najtańszy w necie i będzie ok
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 11-11-15 o 11:58
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    "LL04 nie tylko wystarczy do DPF ale też do zmiennych okresów międzyprzeglądowych tzw. longlife. Ja co prawda zawsze sugeruję wymianę co 15tkm, niemniej nie ma się co łudzić że wcześniej na zachodzie (skądkolwiek to auto przyjechało) nie było longlifa." - przyjechało z Szwajcarii powiem tak oliwa zmieniana będzie co rok bo to auto bardziej dla frajdy niż do jazdy więc na pewno więcej jak 10tyś w rok nie będę robił (chyba że zmienię pracę )
    Masz rację że nie ma co się za bardzo nad tym rozwodzić więc wybór padł na Millers Oils Longlife c3 5w30 od "zmienolej.pl"
    Dzięki za porady

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •