Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 42

Temat: Diesel czy gaz

  1. #1
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie Diesel czy gaz

    witam,muszę zmienić moje 15 letnie auto 1.3 z gazem.Do pracy dojeżdżam 25kmX2 daje minimum 50 km dziennie i teraz co wybrać ,w przedziale do ok 15000 zł ,małe z gazem czy diesla do 1,9 cm3.POMOCY!!!

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeśli na dojazdy do pracy to zdecydowanie LPG

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    A ja bym bral cos z 1.6hdi 90KM - spalanie 5.5l ON na 100km i tankowanie co 800km
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    pi3chu21
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie gaz i instalacja nie starsza niż 3-4 lata diesel na małe odcinki problematyczny filtr cząstek itp.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja bym szukał ASTRY II 1,4 classic będzie najmłodszą taczką to jazdy oczywiście z gazem
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  6. #6
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    osobiście wolał bym gaz,diesla się boję!!! ale czy z gazem to nie jest tak że przełącza się po 4-5 km?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z tego co wiem sekwencja przerzuca na gaz gdy silnik osiągnie 28 stopni także tak jak mówisz a nawet szybciej
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  8. #8
    pi3chu21
    Gość

    Domyślnie

    w zależności jak ustawi gazownik prawidłowo nawet wiecej kolo 60 stopni

  9. #9
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    policzmy-50km dziennie- auto 1,4 cm3
    GAZZZZZ
    rano ,5km na ssaniu benzyna średnio 10/100 +powrót daje 10 km x 20 dni =200 km =20l x 4,50 zł=90 zł
    gazu 20km x 2 =40 km x20 dni =800 km x 8 l/100= 64 l x 1,9 zł=120,6 zł + 90 zł= ok.210 zł za miesiąc (20 dni) jazdy
    DIESEL
    1000 km x +-6l=60l x 4,7=282 zł

    Czyli na gazie plus/minus 70 zł miesięcznie taniej
    Czy mam rację?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    dolicz teraz drozsze serwisy, przeglad itd, tankowanie co 250-300km, stanie na stacji
    W dieslu 1,6 hdi 90KM masz prosta konstrukcje bez dwumasy, fap, diesla ciezej przegrzac no i ma lepsza dynamike, niz 1.4lpg...
    25km to nie jest krotki odcinek
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przegląd instalacji gazowej co 10 000km kosztuje 50zł, raz w roku płacimy więcej o 60zł. Tankuję co mniej więcej 450-500km. Jakim cudem można przegrzać sprawny samochód z LPG ? Nie zdarzyło mi się ani w Chorwacji, ani we Włoszech podczas ponad 40 stopniowych upałów, klimatyzacji i wyjazdu pod górę Sv.Jure, oraz podczas "jazdy" w korku do bramek ponad 20km. Stanie na stacji w Polsce się raczej nie zdarza. Jeśli jednak dla kogoś poczekanie maksymalnie 5min jest problemem, to chyba trzeba sobie kupić helikopter. Stacji jest multum, coraz częściej dwa dystrybutory. Tankuję średnio co 2-3 dni, nie pamiętam kiedy miałem przed sobą więcej niż jeden samochód. Przeważnie nie ma nikogo.
    5km po rozruchu można przejechać tylko w zimie i to przy siarczystych mrozach. Przy obecnych temperaturach na dworze, w okolicach 2-5 stopni przez noc, gaz włącza mi się po mniej więcej 2km ( w Oplu ) przy temp. przełączenia ustawionej na 32 stopnie, oraz około 800m w Leonie przy tej samej temperaturze. Przy cenie gazu 2zł/litr koszt przejechania 100km to około 17-18zł. Jedyną niedogodnością w zasilaniu LPG są wyjazdy do krajów, gdzie ten rodzaj zasilania nie jest zbyt rozpowszechniony. Trzeba wtedy planować sobie podróż, jeśli komuś przeszkadza przejechanie 50km na benzynie. Problem jednak z roku na rok maleje, nawet w Austrii można już spokojnie tankować LPG.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  12. #12
    Piotrucker95
    Gość

    Domyślnie

    Odiweczna kłótnia o to co lepsze, Gaz jest paliwem mokrym i zawsze będzie wyniszczał auto, disel niedogrzany też bokiem wyjdzie... najlepiej kupić małą bęzynkę coś do 1.6 w samochodzie średniej klasy, i mniej zapłacisz i będziesz miał na amen.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dokładnie, temat na każdym forum budzi niesamowite emocje. Prawda jest taka że każdy ma inne preferencje, każdemu przeszkadza co innego, lubi co innego i tutaj już autor tematu analizując wszelkie za i przeciw powinien się zastanowić co będzie dla NIEGO lepsze. Na pewno bardziej ekonomiczną będzie LPG, tutaj jakby nie kalkulować wliczając wszystkie przeglądy roczne filtry zawsze GAZ wyjdzie taniej pod warunkiem instalacji u fachowca który wie co robi. Jednak jednostki typu 1.6 HDI które nie mają dwumasy czy turbiny ze zmienną geometrią też mają swoje plusy. Jednym z nich jest oczywiście elastyczność bo nie oszukujmy się wolnossąca benzyna będzie "ciągnęła" gorzej.

    Osobiście szukałbym albo tak jak napisał Grzechu Astry w benzynie i później dołożył samemu LPG, albo peugeota 307 1.6 PB + później samodzielny montaż LPG.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    no temat rzeczywiście drażliwy, tylko w kwestii spalania benzyny (nie wiem skąd wzięło Ci się te 5km do przełączenia na gaz) wrzucę fragment swojego postu o swoim autku

    "Auto większość przebiegu zrobiło na trasie Toruń-Bydgoszcz, średnio pi razy drzwi w 2 osoby. Przez cały okres zalałem łącznie 4442 litry LPG i 338 litrów Pb, co daje nam średnią na poziomie 7,81 LPG + 0,59 PB na 100 km. Benzyny oczywiście zimą spala ok. litra na 100 km a latem mniej więcej 250 ml/100km."
    Jeżeli będziesz jeździł na krótszych dystansach to oczywiście będziesz miał trochę więcej benzyny, ale mimo wszystko pewnie niewiele więcej niż litr. Mi wychodzi średnio 0,6 a jeżdżę też po mieście gdzie zimą nie zdąży się nawet na gaz przełączyć, także dramatu nie ma.

    Nie przeczę, że 1.4 lub 1.6 HDI to może być dobre rozwiązanie.

  15. #15
    rafix55
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli HDI bez fap, to jakie modele i w jakich rocznikach?
    W których latach wszedł fap do HDI??

    Dzięki za info

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •