Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 42 z 42

Temat: Diesel czy gaz

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak zależy Ci tylko na ekonomii to kup coś od VW w 1.9SDI - zrobisz milion kilometrów, pali mało i byle czego, części do kupienia w każdym sklepie moto
    Brak dwumasy, turbo, fap - minus będzie jeździć jak to Twoje 1,3 benz - zero mocy i frajdy

    Jak chcesz coś czasem wyprzedzić i mieć frajde z jazdy weź 1,6HDI 90KM - z jedynych rzeczy co może paść to turbina (jak wyciągniesz sitko z przewodu zasilającego to długo pojeździ). Budowa też prosta, części do Puga tańsze niż do Fiata
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    no nie tylko ekonomia,juz nie,chciłbym to i owo ale co do końca chce?Chcę nowsze,młodsze,ładniejsze,większe,......itp,itd Kolega mi powiedział że łatwiej jest sprzedać niż kupić,człek ucióła kilka złotych i wydac je nie jest tak łatwo zwłaszcza przy takim wyborze i brakiem wiedzy fachowej.

  3. #33
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedać dobre auto jest ciężko kupić również wszystko się tyczy naszego wyobrażenia/fantazji/marzeń gdy muszą się zderzyć z rzeczywistością (Polską rzeczywistością ) Druga sprawa to koszty utrzymania i serwisowania samochodu...

  4. #34
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    a może ma ktoś DOBRYCH handlarzy samochodów,gdzieś koło mnie na północy kraju.

  5. #35
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    albo kto sprowadza,nie kombinowane,oryginalne z zachodu?Możecie kogos polecić?

  6. #36
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    na pomorzu moze ze 2-3 sa gdzie można coś wybrać, na forum znajdziesz tez namiary na kilka osób które maja auta w ofercie
    Tylko musisz wiedzieć czego chcesz

  7. #37
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    a czy auto takiej klasy jak SUZUKI ALTO -BEZ GAZU by było warte zainteresowania?
    http://olx.pl/oferta/
    Ostatnio edytowane przez Tytan ; 11-11-15 o 21:38 Powód: Usunięty link

  8. #38
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    załóż temat w odpowiednim dziale z tym

  9. #39
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem LPG, w Auchanie na Woli (w Warszawie) Diesel i PB cały czas są zapchane po 4-5 samochodów na dystrybutor a LPG szybciutko i sprawnie sobie ludziska tankują

    @tradelux też ma dużo racji co do małego diesla, jednak Ja bym szukał słabszego 2.0 HDi który też ma mniej "osprzętu".

  10. #40
    maciekm86
    Gość

    Domyślnie

    Ja popieram LPG, tylko musi być założona przez fachowca, szczególnie jeśli jeździ się głównie po mieście ( nie trzeba pamiętać o turbo- oczywiście dotyczy aut benzynowych bez turbo). Teraz szukałbym auta z 6 biegową skrzynię biegów.

  11. #41
    alejandro
    Gość

    Domyślnie

    Też pokonuję niemal codziennie 50km na same dojazdy do pracy i chwalę sobie lpg. Auto to Seat Leon z silnikiem 1.6 16v. Też miałem dylemat czy kupić auto z zamontowaną już instalacją czy samemu zlecić jej montaż i wybrałem drugą opcję. Tak jak mówią nie ma co oszczędzać na instalacji, a oszczędności przychodzą po montażu. Przejechałem ponad 100tyś km. i silnik pracuje tak jak w dniu zakupu. Na pełnym zbiorniku gazu przejeżdżam około 480km. Co 15tyś km wymiana filtrów i co 80tyś nowe świece(irydowe). Tuż po montażu lpg musiałem wymienić wszystkie cewki zapłonowe. Jeszcze oryginalne świece siedziały w silniku przy przebiegu 135tyś km. Poprzednie Polo 6N 1.3 również bez większych problemów przejechało 100tyś km zasilane lpg. Licznik po 300tyś km się przekręcił.

  12. #42
    pabis
    Gość

    Domyślnie

    też popieram lpg i zgadzam się z tym co pisze maciekm86 dobry monter i instalacja taka jak u mnie polska optima i śmigasz za grosze a przy tej cenie paliwa montaż się momentalnie zwraca

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •