Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Citroen C5 nowy model (2005-)

  1. #1
    PabloG
    Gość

    Lightbulb Citroen C5 nowy model (2005-)

    Witam
    Szukam samochodu oferującego mi duży komfort jazdy i sporą przestronność. Samochód będzie mi służył do wypadów weekendowych i wakacyjnych. Do jazdy miejskiej mam inne auto.
    Podoba mi się wizualnie nowa C5 która według testów jest bardzo komfortowa. Niestety marka raczej w Polsce nie jest lubiana.
    Proszę o informacje co do własności eksploatacyjnych tego modelu. Jakie silniki są polecane (PB, HDI 1.6 2.0).
    Będę wdzięczny za poradę.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nowy model nie jest od 2005r - chyba, że mówisz o I po FL?
    Przy 407 jak i C5 najlepiej 2.0HDi, a jeśli ma być koniecznie benzyna to 2.0Pb (chociaż w C5 II) tego silnika nie ma tylko doładowane 1.6, gdzie sensownym wyborem pozostaje tylko diesel.

    W Polsce spora ilość ludzi zacofana jest pod kątem nowego rynku motoryzacyjnego i tak od lat polecają VW zatrzymując się na Golfie II, III czy Passacie B4. Niestety nowe niemieckie pojazdy warte uwagi (diesle) to w zasadzie BMW lub mocne diesle u Mercedesa. Z benzyn unikać wynalazków TFSI od VAGa (używanych).
    Generalnie pionierami w silnikach wysokoprężnych są Fiat (silniki w Alfie, Fiacie, Saabie i Oplu), Honda oraz PSA (Citoren, Ford, Mazda, Peugeot, Volvo).
    Pod kątem kultury pracy wysoko stoi najnowszy silnik Renault, jednak później w przypadku napraw eksploatacyjnych (np. wtryskiwacze) nie ma tak łatwo jak z PSA czy Fiatem.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    goralek
    Gość

    Domyślnie

    Do C-5 1,6 HDI jest za słaby, jedynie 2,0 HDI. Co do benzynki nie wypowiem się bo znam jedynie silnik 1,8 a on jest chyna zastąpiony doładowanym 1,6. Zadbany 2,0 HDI będzie służył na lata.

  4. #4
    PabloG
    Gość

    Domyślnie

    ...kurka miało być 0d 2008 roku czyli MK II .

  5. #5
    luki11
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do tych co sprowadzają auta z zagranicy czy za około 40 tys można się rozglądać za taką c5-ką zadbaną nie koniecznie bezwypadkową (lekkie przecierki , stłuczka parkingowa).

  6. #6
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    lekkie przecierki, stłuczka parkingowa nie powoduje, że auto jest powypadkowe więc nie do końca wiem o jaką "niekoniecznie bezwypadkową" c5 ci chodzi. i jeśli pytasz o c5 po 2008 roku za 40 tysięcy to odpowiedź jest prosta. No f... way. chyba, że chcesz sobie sam dospawać przód lub tył. na model I gen. po FL kwota będzie wystarczająca.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    po liftingu tak, za gen II nie ma szans nawet na obtarta, po niewielkiej kolizji itp. (ceny z tego powodu nie leca drastycznie w dol), no chyba, ze mowisz o braku przodu, tylu jak napisal Bartek
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    luki11
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    lekkie przecierki, stłuczka parkingowa nie powoduje, że auto jest powypadkowe więc nie do końca wiem o jaką "niekoniecznie bezwypadkową" c5 ci chodzi. i jeśli pytasz o c5 po 2008 roku za 40 tysięcy to odpowiedź jest prosta. No f... way. chyba, że chcesz sobie sam dospawać przód lub tył. na model I gen. po FL kwota będzie wystarczająca.
    chodzi o "małą stłuczkę" wymiana jednego, dwóch elementów (błotnika, lampy) bez konkretnego dzwona. Kurcze rozumiem ze "dyszkę" więcej by trzeba mieć na takie auto a co z laguną z 2007r trzeciej generacji na allegro za te pieniądze można przebierać w nieskończoność?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wymiana jednego elementu nie dyskwalifikuje auta, bo to bedzie raczej obtarcie/niewielka kolizja, niz mega potezne boom. Z tego tez powodu za darno tego auta nikt nie odda
    No chyba, ze chcesz 1.6HDI w podstawowej wersji wtedy 40tys (ok. 9tys Euro) za samo auto wystarczy (bez kosztow transportu i naprawy).
    Za 10tys Euro mozna dostac cale auto z jakimis niewielkimi obtarciami parkingowymi, to po imporcie cena robi sie blizej 50tys zl.

    Laguny jako nowe sa zdecydowanie tansze w zakupie tak, wiec i na rynku wtornym sa tansze. Do tego produkowane o rok dluzej, wiec szybciej sie cos znajdzie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    luki11
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Wymiana jednego elementu nie dyskwalifikuje auta, bo to bedzie raczej obtarcie/niewielka kolizja, niz mega potezne boom. Z tego tez powodu za darno tego auta nikt nie odda
    No chyba, ze chcesz 1.6HDI w podstawowej wersji wtedy 40tys (ok. 9tys Euro) za samo auto wystarczy (bez kosztow transportu i naprawy).
    Za 10tys Euro mozna dostac cale auto z jakimis niewielkimi obtarciami parkingowymi, to po imporcie cena robi sie blizej 50tys zl.

    Laguny jako nowe sa zdecydowanie tansze w zakupie tak, wiec i na rynku wtornym sa tansze. Do tego produkowane o rok dluzej, wiec szybciej sie cos znajdzie.
    Ok rozumiem że będzie ciężko znaleźć "fajną" c5-ke za 40tys.
    Laguna jako nowa jest około 6tys tańsza od citroena, a citroen z tego co słyszałem ma największą utratę wartości po trzech latach użytkowania w swoim segmencie.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zle patrzysz, bo w ofercie Laguna jest troche lepiej wyposazona od C5. Jak sobie doposazysz auto do poziomu Laguny to wtedy cena znaczaco odbiega od wyjsciowego poziomu.
    Do tego w Renault zawsze mozna "wyrwac" niezle rabaty
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    luki11
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze myślałem że to w citroenie są spore rabaty ale to mnie nie dotyczy a z tym wyposażeniem to nie jest dla mnie takie istotne co wrażenia z podróżowania komfort jazdy a ten w c5-ce jest dużo wyższy niż w lagunie nawet bez hydro-pneumatyki

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Co do komfortu podrozowania to bym polemizowal
    Renault ma bardziej miekkie zawieszenie, niz nowa C5 (bez pneumatyki w zawieszeniu).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    luki11
    Gość

    Domyślnie

    chcesz powiedzieć że belka z tyłu w lagunie zapewnia lepszy komfort rasorowania niż wielowahacz

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Co do komfortu podrozowania to nie sama belka na to wplywa, a takze na odpowiednie resorowanie
    Zobacz, ze spora ilosc modeli wrocila do starej i sprawdzonej belki skretnej - nie tylko Renault w Lagunie.
    Jak juz tak porownujesz to Focus tez jest na wielowahaczowym zawieszeniu, a jest zdecydowanie twardszy w prowadzeniu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •