Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sprowadzanie aut powypadkowych...

  1. #1
    bartekk532
    Gość

    Domyślnie Sprowadzanie aut powypadkowych...

    Witam. Jeśli nie trafiłem w temat to proszę o przeniesienie. Chciałbym zająć się handlem autami powypadkowymi/uszkodzonymi sprowadzonymi z Francji/Belgii z naciskiem na Francję, na początku nie będzie to na wielką skalę, ale z czasem chciałbym, aby się to rozwijało. Chciałbym się m.in. dowiedzieć, skąd brać takie auta aby po ich przywiezieniu do Polski, trochę na nich zarobić. Przeglądam wiele ogłoszeń we francuskich komisach, ale nie są to ceny zbyt atrakcyjne, bo po podliczeniu wszystkich kosztów zarobek byłby niewielki, oczywiście nieraz trafi się jakaś okazja, ale do Francji nie jeździ się po jedno auto. Słyszałem coś o kupowaniu aut w pakietach, że niby trochę aut lepszych, trochę gorszych trzeba wziąć, czy na jakiejś podobnej zasadzie, nie wiem dokładnie. Czy te pakiety bierze się właśnie z placów leasingowych czy skąd i na czym to polega? Jeszcze jedno, lepiej wchodzić w taki biznes samemu, czy np: jeszcze jedną osobą?

  2. #2
    Pio
    Gość

    Domyślnie

    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

    Kolego Bartku, chyba pomyliłeś cos z czymś pisząc tutaj takie herezje. Zobacz jak sie to nazywa. Skoro nie masz nawet podstawowej wiedzy skąd brac auta itd to raczej nie jest to dla ciebie biznes.

    To taki off top, moderujcie.

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Jest dla Ciebie rada. Tak zaczynalismy wszyscy :
    Musisz kilka dni pokrecic sie po komisach w okolicy Jarocina, Ostrowa, Gniezna czy gdzie CI tam najblizej. Wybierz taki komis gdzie stoja na oko najciekawsze auta.
    Obserwowac musisz glownie wlasciciela, albo glownego sprzedawce. Podstawa jest wyczaic moment kiedy beda zapinac Lawete do Ducato. Wtedy Ty wsiadasz w swoj samochod i sledzisz ich az do Francji.
    W ten sposob juz wiesz gdzie w okazyjnych cenach kupic fure ! Pozostaje o 50eur przeplacic rodaka i zawinac auta. O tanim transporcie z Francji dowiesz sie juz na naszym forumowym czacie. Jednym slowem - Nie oplaca sie Sprintera/Ducato trzymac

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    tomaszek ma rację. Jeszcze musisz przyczaić gdzie te auta naprawiają w PL i dołożyć 50 zł od elementu więcej (uszkodzone ciężko się sprzedają).
    Myślę,że rozkręcisz biznes dość szybko jak będziesz wybierał te z największymi przebiegami.

    Co do pakietów to bywa czasem nieciekawie, bo np: Niemcy robią mix-5. 4 auta + wielbłąd (przyjdzie Unfi to Ci opowie). Nie wiem jak jest we Francji bo ja jeżdżę tylko do Bremen i czasem Chemnitz.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jesteś z Wielkopolski to ja bym sledzil tych z rejestracjami PPL - wiesz to taki kod Pyerdolniety Przywieziony Laweta. Tylko uwazaj bo to wielka banda ale dojscia maja kozackie.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ojcze Pio pamiętamy
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie narzekam na Wielbłądy. Ostatnio skalpuję i wszystko wystawiam na ebayu.

    Na serio - czasy wielkich przebitek na autach uszkodzonych już się skończyły. Mieszkam w okolicach zagłębia tych śmieci z Francji (Pleszew Jarocin Krotoszyn Ostrów itp), Panowie nie mają żadnej filozofii w tym co robią, wszyscy jeżdzą na te same place które są ogólnodostępne, przepłacając tam różnym arabom którym nawet nie chce się wyciągnąć fajki z pyska żeby im pomóc przy załadunku. A jest przy czym pomagać bo bez widłaka załadować auto bez dwóch kół jest nieco ciężko.

    W ten sposób opłaca im się przywozić auta tylko z dużymi szkodami, które po naprawie tej większej szkody zostają wystawione do sprzedaży z pozostałą szkodą mniejszą. Nikt już tego nie chce kupować szczerze mówiąc. Łapią się na to tylko osoby prywatne wierzące że jest to jedyna szkoda tego pojazdu, bądź handlarze z innych części Polski mający dostęp do tanich cześci (niestety pochodzenia wiadomego) i taniej siły roboczej.

    Znam to środowisko dość dobrze, owszem mają po kilkadziesiąt samochodów, 600metrowe domy, ale sprzedają obecnie tyle co kot napłakał a te dobra zostaly im z czasów prosperity sprzed 15 lat. Kto był mądry zainwestował w sklepy motoryzacyjne, stacje kontroli pojazdów, automyjnie. Kto durny, został w autach płacząc jak to ciężko teraz idzie handel.

    Dobre pieniądze można jeszcze zarobić na młodych lekko uszkodzonych autach z Niemiec. W cenie nadającej się do osiągnięcia dobrej marży nie kupisz ich jednak z żadnego placu czy ogłoszenia. Musisz mieć dojście do giełd pozostałości z ubezpieczalni, a do tego najczęściej potrzebna jest kilkuletnia działalność zarejestrowana w Niemczech. Tu też pdopowiem że Niemcy są sprytni i najczęściej w aucie z lekko "przypadkowo" zadrapanym bokiem jest jeszcze dwumasa i turbo do wymiany.

    Tak więc radziłbym pomyśleć o innym biznesie.

  8. #8
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Skalp byl z alpaki!

  9. #9
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    A to nie to samo?

    Ali to jednak kłamca.

  10. #10
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    a nie lepiej przywozić nie uszkodzone?
    teraz to byle wieśniak przyjeżdża oglądać auto z miernikiem lakieru, ogólnie to szybciej można sprzedać auto bezwypadkowe. Ja od wielu już lat kupuję tylko auta bezwypadkowe i nielakierowane i nie ma problemu ze sprzedażą.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •