Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Mazda 5 vs Opel Zafira B

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mazda 5 jest trochę większa
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    To moze zrobimy porownanie tych 2 aut, moze byc i wiecej van-ow bo sporo osob ich wlasnie szuka. Co pozytywnie zaskakuje, a co wkurza, co Wy na to ?

  3. #33
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pomyśl nad jakąś formatką, ewentualnie ankietą i śmiało, nic złego z tego nie może wyjść. Jak coś to załóż nowy temat gdzie można to obgadać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #34
    jacek_i_karolina
    Gość

    Domyślnie

    chętnie poczytam porównania vanów-też szukam
    dla mnie mazda ma jedno dobre- przesuwane drzwi,co u mnie-mam 3 dzieci byłoby idealne

    środkowa częśc kanapy jest jednak malutka i dla mnie auto odpadło na samym poczatku, jest raczej 6 aniżeli 7 osobowe (a jesli jedzie 5 osób i fotel w 3 rzedzie jest rozłożony bagazniak brak)

  5. #35
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jeśli koleżanka szuka dużego vana to może warto wziąć pod uwagę Chryslera Grand Voyagera? Tylko radziłbym najpierw poczytać wnikliwie opinie o tym aucie i jego dość licznych mankamentach. Jednak jako van jest znakomity.

  6. #36
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    110
    Podziękowano Thanks Given 
    29
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Niestety, coś za coś Mazda i Zafira jak piszecie są raczej 4 osobowe, + 2 dodatkowe osoby na jakiś krótki przejazd. 3 fotelki na drugi rząd nie wejdą. Z dużych Vanów pooglądajcie jeszcze może jakąś toyotę zza wielkiej wody typu Previa lub Sienna, lub Mazdę MPV, bo raczej na polecanego przez userów S-Maxa się nie zdecydujecie

  7. #37
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Postów
    16
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Mazdy maja ten problem ze strasznie korodują,słabe zabezpieczenie antykorozyjne mają.

  8. #38
    rosza
    Gość

    Domyślnie

    Mam Mazdę poprzedniczkę 5 i z korozją nie mam problemów. Chociaż widziałem duża 6 z rdzą w okolicach nadkoli. Generalnie korozja jest chyba najmniejszym problemem, relatywnie tanio (w stosunku do usterek związanych z silnikiem) można to usunąć. Ważniejsza sprawa to bezawaryjność. W dziwny sposób wokół Mazdy krąży mit bezawaryjności. Wg. mnie psuje się jak każde inne auto. Problem mojej Mazdy i prawdopodobnie z 5 będzie podobnie, to mała popularność auta. O ile 6 jeździ sporo to 5 już nie. Oznacza to tyle, że brak jest zamienników lub używanych części chyba, że kogoś stać na ASO, które są różnej jakości (w Wlkp. tragedia). Mało mechaników ogarnia te auto. Może z 5 będzie lepiej bo z Premacy jest tragedia. Niewiele jest informacji na formach o tym samochodzie.
    Co do mitu bezawaryjności to niestety ale moja jest chyba tego zaprzeczeniem. W ciągu ostatnich 10 tyś. pompa wtryskowa, alternator, sterownik pompy, czujnik abs i przerwany (w nieuszkodzonej wiązce) przewód odpowiedzialny za sterowanie pompą wtryskową i samochód stanął pośrodku niczego nie dając wcześniej żadnych objawów.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •