Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kombi do 22 tys

  1. #1
    Kot_Sylwester
    Gość

    Domyślnie Kombi do 22 tys

    Witam

    Szukam kompaktowego kombi, które będzie mi służyło do dojazdów do pracy (60km dziennie) plus krótsze i dłuższe wyjazdy z żoną i dzieckiem. Roczny przebieg w granicach 18-20 tys km.
    Budżet : 22 tys plus "drobne" na wymianę filtrów, rozrządu itd.
    Autko powinno być niezbyt drogie w eksploatacji.

    Myślałem o Astrze III z silnikiem 1,8 / 125 KM + LPG ale boję się, że za tę cenę będzie trudno kupić. Kandydat nr 2 to Stilo w dieslu 1,9 z lat 2005 / 2006.

    Astra II odstrasza wyglądem zwł wnętrza. Focusa boję się ze względu na rdzę i skomplikowane podwozie. Megane ma ponoć delikatną elektronikę a Pug 307 wiadomo
    Co o tym sądzicie? Może jakieś inne sugestie?

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    MB W202 z dieslem 2.0. Rocznik około 1998 +/- 2.
    Z przewidywanej kwoty jeszcze nieco zostanie - nawet po porządnej konserwacji podwozia i zrobieniu zaprawek lakierniczych. A samochód jest nieźle wykonany i nie ma wielu problemów współczesnych diesli.
    Gdybyś nie napisał słowa "kompakt" to w miejsce W202 dałbym W124 (konkretnie S124, bo to ma być kombi, ale wówczas silnik 2.5 albo 3.0 D).

  3. #3
    abm
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli kupisz Stilo w dobrym stanie to będziesz bardzo zadowolony. Auto bardzo duże w środku, bardzo dobrze wyposażone, ekonomiczne i dynamiczne. Nawet podstawowy diesel 115 zapewnia przyzwoite właściwości jezdne. Napiszę tak, mam Stilo 1.9 115 z 2002 roku i z racji wieku chcę to sprzedać i kupić Stilo Multiwagon JTDM 140 zawirusować na 180 PS i cieszyć się wygodnym, przestronnym i tanim autem. Nie upieraj się przy roczniku, popatrz na stan i wyposażenie, te auta często maja Sky Window, xenony, przesuwana tylna kanapę, zawsze dużo poduszek i kurtyn. Nie kupuj nic niżej niż Dynamic. Największa bolączką to zawieszenie i układ kierowniczy, jednak jest to do opanowania i nie kosztuje majątku! Wczoraj byłem oglądać Puga 407 SW 2.2 16v benzyna - konkluzja: strasznie ciasny w porównaniu ze Stilo, uderzyłem się w głowę przy wsiadaniu, z tyłu brak miejsca na stopy, silnik 2.2 benzyna w porównaniu z zawirusowanym JTD 115@156 strasznie mułowaty. Reasumując z Twoim budżetem kupisz najwyższą wersję wyposażenia, dobry rocznik i w dobrym stanie technicznym, tylko musisz dobrze poszukać. Chcę być rzetelny, więc napiszę też o mankamentach: drgania diesla na postoju, zawieszenie (jednak tanie w naprawie), trochę ******łek, które czasem denerwują. Za to silnik, wtryski, pompa wysokiego ciśnienia, przeniesienie napędu, sprzęgło, dwumas, turbina, przy prawidłowej eksploatacji są wieczne. mam auto z przebiegiem około 250 tyś., po chiptuningu i wszystko jest oryginalne!

  4. #4
    Antek83
    Gość

    Domyślnie

    Ja moge sie wypowiedziec odnośnie focusa w kombi z 2005r. Wersja z 90 KM to straszny muł, w kwestii rdzy to nadkola i dolne ranty drzwi lekko zachodziły. To był klekot a spalanie niskie maks 6 l na trasie i mniej. Pozytywna strona tego auta to zawieszenie wygodne a zarazem w moim odczuciu lekko zastrojone ala sport ale tak mają chyba wszystkie focusy. Jednak ten model bym sobie odpuścił

  5. #5
    Kot_Sylwester
    Gość

    Domyślnie

    @inhalt

    Nie wątpię, że byłoby to autko komfortowe ale nie bardzo widzę się w mercedesie - czułbym się jak emeryt lub taksówkarz a ja jestem młodym ojcem

  6. #6
    Kot_Sylwester
    Gość

    Domyślnie

    @ abm
    Z tego co widzę można znaleźć coś sensownego z 2005 ale trochę się boję tej jasnej tapicerki - raz, że nie całkiem w moim guście a co ważniejsze dziecko to raz dwa upapra Rocznik 2006 z ciemną tapicerką byłby OK.

    PS
    Bać się Stilo z silnikiem Multijet 120KM z przebiegiem 170 tys km?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •