Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Opłata za parking - mandat.

  1. #1
    Powell
    Gość

    Domyślnie Opłata za parking - mandat.

    Witam. Dzisiaj dostałem mandat od ZDM w Warszawie z marca 2007 roku ! Minęły 4 lata, 5 musi być do przedawnienia, czyli muszę zapłacić. Samochód na elbląskich numerach. I takie moje pytanie: Czy mogę zażądać udowodnienia mojej winy ? Nie było żadnego kwitka za szybą nic. Szczena mi dzisiaj opadła jak zobaczyłem "list historyczny". Czytałem, że zdarzają się mandaty z kapelusza za parkowanie na niepłatnych parkingach.

  2. #2
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    niestety jest to standard, ztm ma do tego prawników jak byś chciał się sądzić, jeśli faktycznie to było twoje auto w tym czasie to lepiej zapłacić. Dobrym sposobem jest ewentualnie napisać pismo o umożenie odsetek lub zmiejszenie mandatu, wiem że czesto się przychylaja do zmiejszenia opłat.

  3. #3
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się. Tyle, że list jest świeżutki, a mandat stary - 4 letni. Mandat 50 zł. Ale chciałbym zobaczyć zdjęcie czy coś...

  4. #4
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy w tamtym okresie robili wogóle zdjęcia. Oczywiście masz prawo wystąpić do ZTM o udowodnienie twojej winy, czyli np. pokazanie zdjęcia jeśli jest. Znajac ZTM to bedzie to cieżkie i nie wiem czy warte tych 50zł.

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ładną metode sobie wyrobili. Przysyłanie mandatów po 4 latach, gdzie człowiek nic nie pamięta. Ale jakoś kasę miasta trzeba zapełnić nie ? Mało to znaków zakazu i ograniczenia prędkości są ustawiane sztucznie, żeby kasiorę trzepać na ludziach ? Szkoda gadać.

  6. #6
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Podobno zaczeli wysyłać bo jakiś system wprowadzili ewidencji mandatów i zaczeły im takie stare sprawy wychodzić.

  7. #7
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Tylko to jest taki czas, że nie wiadomo czy na miejscu tego parkingu jakiegoś biurowca nie pociągnęli ; P No nic będzie trzeba zapłacić tym zł******om.

  8. #8
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Na państwo nic nie poradzisz, dobrze że to tylko 50zł

  9. #9
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Policja Cię łapie, wystawia ten mandat, albo raz, dwa przysyłają. I to rozumiem. Ale te mendy ze straży miejskiej i tego pokroju centrów biznesowych kryją się po krzakach, mandaty wystawiają po paru latach. Dobrze, że już nie mogą fotoradarów ustawiać.

  10. #10
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    nie juz a narazie poniewaz moga ale nie maja przepisow wykonawczych jak pozniej rozliczac sie

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja bym to olał, po takim czasie to nawet w świadka bym nie uwierzył. Napisz im, że nie przypominasz sobie, żebyś tam kiedykolwiek był

    @Gorzko: Od mandatów nie ma odsetek, a przedawniać powinny się po 3 latach...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Jaka jest droga formalna takiego mandatu?
    Coś mi się nie chce wierzyć... skąd te odsetki? Kto się o nie upomina? Przecież ZDM nie jest organem egzekucyjnym.

    Zwykle po przyjęciu mandatu, jeśli nie zapłacisz w ciągu 7 dni, dostaniesz upomnienie drogą pocztową. Po kolejnych 7 dniach, sprawa jest kierowana do organu egzekucyjnego i on zajmuje się egzekucją długu.
    Nie wiem czy przypadkiem ktoś nie chce Cię robić w balona.

  13. #13
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak. Auto jeździło po Wawie jakiś czas. Nie ma co sobie zasrywać tą 50-tką. Potem kredyt czy coś i masz, że jesteś dłużnikiem. Auto śmigało po Warszawie, jakąś ewidencję wprowadzili i ściągają. Okres to 5 lat, kiedyś był 10... Mógłbym się kłócić, sądzić, ale szkoda zdrowia na to. Tą straż miejską to w kosmos wysłać...

    P.S Nie ma odsetek - mandat wynosi 50 zł czyli za "złe parkowanie". Nic innego nie doliczyli. Tak czy siak moja mina po ujrzeniu daty była dosyć ciekawa. Data wystawienia jest 2007, ale dopiero teraz wyciągneli to z rejestru i wysłali szmaciarze.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, żeby mogli za mandat wpisać cię na listę dłużników - to kara administracyjna.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    50 zł mnie nie zbawi... Niech się cieszą. Stolica, a żeby zarobić to się kradnie od ludzi. Bo jak to inaczej nazwać ? ; ) Niech chociaż za te mandaty dziury naprawiają i parkingi robią - pajace. Zły biznes nie jest - 15.5 mln w 2010 roku. Zobaczcie zyski równają się saldu ; ) Sorry zapomniałem o pieniądzach na utrzymanie biurowca i biznesmenów z SM i ZDM ; )

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •