Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Jeśli nie Vectra B to co?

  1. #1
    t6pk0
    Gość

    Domyślnie Jeśli nie Vectra B to co?

    Witajcie.
    Od pewnego czasu szukam auta. Na początku polowałem na Golfa 3 / Passata B4 (oczywiście w dieslu), ale trafienie dobrego egzemplarza graniczy z cudem. Obecnie mam chopla na punkcie Viki B kombi, 1997-1998, 1,8-2,0 w benzynce, chociaż przekonanie się do tego typu paliwa zabrało mi kilka miesięcy.
    Auto ma służyć do sezonowych dojazdów do pracy w promieniu 50 km od miejsca zamieszkania, jego główną cechą ma być niezawodność. Zajmuję się działalnością usługową, więc kombi potrzebne mi jest ze względu na wielkość i organizację przestrzeni bagażowej. Rozważam też pakownego hatchbacka, sedan będzie dla mnie najmniej praktyczny i... estetyczny.
    Przebiegi raczej niskie, gdy przeliczałem to 15 tysięcy rocznie wyszło mi z górką i doliczeniem wyjazdów wakacyjno rekreacyjnych.
    Ponieważ nie mogę sobie pozwolić na daleki wyjazd po auto, ani nie mam nikogo, kto pomógłby je obejrzeć czy sprowadzić, ograniczam się do województwa lubelskiego, w którym mieszkam. Trafienie tutaj na zadbaną Viki z benzyną przypomina szukanie zadbanego Golfa, stąd co jakiś czas nachodzi mnie wątpliwość: a może jednak nie Vectra (moja wymarzona)?
    Ale jeśli nie Vectra to co?

    Budżet to około 8 tysięcy.

  2. #2
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Vectra B z tych lat miała dość słabą blachę i kiepskie wykończenie. Jak już to lepiej tą po lifcie, ale w tej cenie ciężko o zadbany egzemplarz.
    A może jakieś Renault Scenic? Nie wiem jak tam z trwałością starszych egzemplarzy, ale łatwiej będzie znaleźć coś zadbanego. Cena za Francuza powinna być odpowiednio niższa (Niemca się ceni) a miejsca będzie więcej niż w Vectrze (chyba, że zależy Ci na dużym bagażniku i przewożeniu kompletu pasażerów).

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Peugeot 406 kombi Większe niż Passat b5 Albo Xsara kombi

  4. #4
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Ja się mogę tylko wypowiedzieć co do Vectry B. Tak jak kolega wyżej napisał, baaaardzo słabe blachy. Ojciec prawie po każdej zimie siedzi i robi progi. Jak nie zadbasz to niestety ale ruda będzie kolejnym odcieniem lakieru

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej wyjdziesz z Mondeo MKII.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Daewoo Nubira. Konstrukcyjnie opel, silnikowo opel a za taką kasę będziesz miał bogaty wybór wśród ofert krajowych. Tania eksploatacja, części mnóstwo, gaz toleruje a jak poszukasz to trafisz wersję CDX z poduchami, ABS, klimą i pełną elektryką.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mondek też dobry pomysł, Nubira tania w utrzymaniu, ale zawieszenie słabe

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W większości aut z PL zawieszenie prędzej czy później robi się słabe...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nawet sprawdzony w afganistańskim boju rosyjski "UAZ" polegnie z zawieszeniem na drogach w RP i to bez podkładania min

    ,,,,,,,,,a tak na poważnie ...to w tych widełkach cenowych i tym roczniku to rdzewieje wszystko - Mondeo , Primera , Vectra - Laguna itp itd .....cały pic polega na wybraniu auta jak najmniej podpicowanego na sprzedaż !!

    Czasami lepiej kupić starszego ( rocznikowo) Merca ; VW , Audi czy innego ocynkowanego "francuza" jak pchać kasę w "jak najmłodszy rocznik" trzymającego się jedynie na cemencie i wstawkach z blachy ze złomu czy wypełnieniu z pianki poliuretanowej używanej na budowie ale o odwiecznym zastosowaniu w picownictwie aut

    W Oplu oprócz "rudej" lecą łączniki -( stukają )- tanie w wymianie ....
    moim zdaniem Ford ma "mocniejsze" blachy i zawieszenie .....
    "france " są jak ładne panny - z wierzchu makijaż - w środku syf do leczenia ...

    ,,,,,,,ale ale nie zapominajmy , że to dotyczy aut ok-13-15 LETNICH-!! .......których sporo jest w ogólnopolskiej ofercie jako super igły - nówki - nieśmigane - od starszego Pana -Pani - z symbolicznym przebiegiem - bezwypadkowe - w oryginale !

    POWODZENIA


    PS;
    Biorąc pod uwagę FAKT , że rośnie narybek tylko " nowo-pytających " ( czytanie nie w modzie ) to będę "przeklajał" ten jak i podobne mojego autorstwa wpisy w odpowiedzi userom . ,,,,,,,,,,,,i tak w koło Macieju ....ONI swoje - MY swoje .....po 125 latach i tak wyjdzie na NASZE ....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    CZy jest sens kupować takie stare auto, nie lepiej coś mniejszego a młodszego, albo dozbierać pieniędzy ?
    Moj kolega kupił mundka `97 1.8 w gazie, bo mu się zachciało czegoś "lepszego" od fiesty. Zapłacił coś koło 7 tys. Wymiana sprzęgła, zawieszenia i na całą masę innych rzeczy ( bo auto nawet przegądu nie mogło zaliczyć) poszło prawie 4 tys. , jak złapał kapcia, to koła nie mógł zmienić bo lewarek wpadał w próg. Lista daszych napraw jest jeszcze długa.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    admiralbar - ....w sumie dzięki ....bo potwierdziłeś mój wpis powyżej .. dopisałeś cenne drobiazgi . i...
    ,,,,,, tak pewnie dalej będzie w kolejnych "pomocnych" wpisach .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Hmm...a ja któryś raz dorzucę-marea weekend. Duże ocynkowane kombi, znajdziesz na pewno 1.8 benz i pewnie starczy na sekwencję.Auta często dobrze wyposażone. 115KM starcza do dość dynamicznej jazdy, spalanie 10-11lpg.Silnik z natury od nowości pobiera deko oleju i dolewkę między wymianami trzeba zrobić, ale sprowadziliśmy taką 3 l temu z DE 96r i śmiga ponad 50 tyś bezawaryjnie w sumie, nie licząc kilku pierdół jak linka sprzęgła, jeżdżony po kiepskich drogach a z zawieszenia wymienione końcówki, więc nie jest tak źle, zresztą miałem taką w dieslu i niby tak leci zawiecha a jakoś przez 80 tyś km nie odczułem tego.

  13. #13
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    podpisuje sie pod teza przedmowcy Marea lub Nubira ... kawal porzadnego autka za niedoceniane pieniadze

  14. #14
    t6pk0
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)
    Moim estetycznym ideałem na chwilę obecną wciąż pozostaje Viki B.
    Swego czasu rozważałem również Peugota 406, ale nie było w okolicy dobrego egzemplarza.
    Myślę też o Astrze II: mam na oku taką http://otomoto.pl/opel-astra-g-C18707240.html - co o niej sądzicie?

    Marea to jednak nie ten wygląd ale w podobnej stylistyce wolałbym Galanta :-)

    A co sądzicie o takim aucie: http://otomoto.pl/honda-aerodeck-C18687634.html

    A co do MKII to jeszcze nigdy bliżej się nie przyglądałem - możecie podać jakieś przykładowe ogłoszenia warte uwagi?

  15. #15
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    pyanie w jakim stanie przyjechała ta astra ze szwajcarii, skąd z racji opłat jakie trzeba ponieść całego auta sprowadzić się nie opłaca.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •