Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Niedu¿y na trasê do 25000z³.

  1. #1
    Oblord
    Go¶æ

    Domy¶lnie Niedu¿y na trasê do 25000z³.

    Witam wszystkich.

    Przymierzam siê w³a¶nie do zakupu mojego pierwszego samochodu. Szukam czego¶ niedu¿ego, ale dobrze sprawuj±cego siê w trasie na codzienne dojazdy do pracy. Wszystkie rodzinne sedany/kombi/itp odpadaj± - nie wymagam pojemnego baga¿nika, ani super wygody na tylnej kanapie. Najlepszy by³by pewnie jaki¶ hatchback. Dziennie bêdê pokonywa³ mniej wiêcej 50km, g³ównie w trasie. Dalsze podró¿e nie s± planowane. Na mie¶cie auto te¿ bêdzie oczywi¶cie u¿ytkowane, ale nie jest to jego g³ównym przeznaczeniem. Zale¿a³oby mi natomiast na mo¿liwie bezproblemowej eksploatacji i rozs±dnym spalaniu, choæ cudów w tym wzglêdzie nie oczekujê - wa¿ne ¿eby nie pali³o jak smok.

    Autem bêdê je¼dzi³ sam, ewentualnie z jednym pasa¿erem, wiêc samochody 3 drzwiowe s± jak najbardziej ok. Fajnie jakby auto mia³o sportowy charakter. W oko wpad³y mi na przyk³ad Honda Civic VII po lifcie i Seat Leon I. Szczególnie ta Honda nie daje mi spokoju, ale nie wiem czy warto interesowaæ siê tymi modelami przy moim bud¿ecie.

    Do wydania mam oko³o 25000z³, ale w to wliczyæ trzeba ubezpieczenie i wszystkie ewentualne dodatkowe koszty po zakupie, wiêc my¶lê, ¿e musia³bym celowaæ w egzemplarze za nieco ponad 20000z³.

    Bêdê wdziêczny za wszelkie wskazówki za jakimi modelami powinienem siê rozgl±daæ.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Przy tych wymaganiach te¿ bym celowa³ w Civica, ale nie wiem czy za 20 tys dostaniesz poliftowego. Jest tu kilka obeznanych osób w Hondach na pewno pomog±. Rozumiem, ¿e szukasz benzyny?
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Oblord
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tak, wydaje mi siê, ¿e w moim wypadku benzyna bêdzie rozs±dniejszym wyborem, bo tak jak napisa³em, bardziej zale¿y mi na bezproblemowej je¼dzie ni¿ super-niskim spalaniu. Tak generalnie rzecz bior±c, to nie upieram siê przy ¿adnym typie silnika, ale kupuj±c diesla jednak wiêcej ryzykujê, a przy planowanym przebiegu mam chyba wiêcej do stracenia ni¿ zyskania.

    W przypadku Civica, bra³bym na pewno benzynê, bo z tego co czyta³em tu i ówdzie, to wersje CTDI bezproblemowe nie s±, a te benzynowe ca³kowicie mnie zadowalaj±.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Ostatnio mam na tapecie C4 dla kolegi i wydaje siê byæ fajnym autkiem (5D) je¶li szukasz czego¶ fajnego poszukaj C4 w 3D bardzo ciekawie wygl±daj±ce, wyró¿niaj±ce siê autko.

  5. #5
    Wolf
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Oferta naszego kolegi http://otomoto.pl/honda-civic-z-niem...C17643416.html nie jest po lifcie ,ale przynajmniej kupujesz to co jest opisane i zgadza siê z tym opisem :-)poliftowej w zak³adanym bud¿ecie ko³o 20 000 raczej dobrej nie znajdziesz,wiadomo jest ³adniejsza ale strze¿ siê okazji.

  6. #6
    Oblord
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêki, interesuj±ca oferta, do tego blisko mojego miasta. Muszê jutro siê nad ni± na spokojnie zastanowiæ. Rozumiem, ¿e od Trade-Lux jakby co mogê kupowaæ w ciemno?

    A orientuje siê kto¶ mo¿e, ile realnie musia³bym wy³o¿yæ na sensowny egzemplarz po liftingu, chocia¿by z 2004 roku?

  7. #7
    pecet
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Taki civic 1,4 na trasê to nie jest najlepsze rozwi±zanie, bêdzie Ci brakowa³o mocy a w³a¶ciwie to elastyczno¶ci.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Za fajny poliftowy model, prosty i bez wiekszych przejsc trzeba zaplacic okolo 6tys Euro:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=2

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=2


    Za samo auto wychodzi wiec w ok. 24tys zl + oplaty, transport no i jeszce trzeba doliczyc pakiet startowy: olej, filtry.
    Co do 1.4 to jezdzilem kilka lat temu, jak modele te weszly na rynek. Uzytkowane przez 2lata dzien w dzien trasa Katowice-Krakow. Demontem predkosci moze faktycznie nie jest, ale da sie rozpedzic na trasie do przyzwoitych predkosci po za ograniczenia na autostradzie
    Spalanie na poziomie 5,5-6l/100km benz.
    1.6 faktycznie fajnie jezdzi, ale cenowo sa tez troche drozsze. Spalanie w 1.6 jest o ok. 1-1,5l wieksze (tez uzytkowalem przez rok czasu).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    goralek
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Uwa¿am, civica 1,4 za bardzo dobry wybór. Ekonomiczny i bezproblemowy silnik, niskie spalanie no i w kosztach siê zamykasz plus dwa tankowania do pe³na. Civic 1,6 rzeczywi¶cie lepiej siê zbiera, ale wróæmy na ziemiê jeste¶my w PL nie D/DK/F/I czy innym zachodnim kraju z sieci± autostrad. Na nasze drogi to 1,4 jest za szybki

  10. #10
    Oblord
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    W internecie opinie o tym 1.4 faktycznie s± do¶æ negatywne. Naprawdê a¿ tak muli ten silnik? Na prêdko¶ci maksymalnej mi specjalnie nie zale¿y, bo i tak bym jej pewnie nie wykorzysta³. Wystarczy ¿eby te 100km/h da³o siê lu¼no ujechaæ. No ale wiadomo, zawsze nieco dynamiki by siê przyda³o. I teraz pytanie, czy ludzie po prostu przesadzaj±, bo po Civiku oczekiwaliby wy¶cigówki, czy naprawdê jest a¿ taka lipa?

    Po prostu obawiam siê nieco, czy kupuj±c Civica przypadkiem nie dostanê tego, co da³oby mi jakie¶ tañsze, ale mniej "bajeranckie" auto - w stylu jakiej¶ Fabii, czy Punto. Civic wart jest swej ceny?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    "Hondiarze" zawsze oczekuja duzo po swoich autach i tak np. jak bedzie teraz wersja 1.6 hybryda z turbo o mocy 160KM to tez kazdy mowi, ze malo i zle
    Fabii czy Punto nie ma co porownywac, bo jest calkowicie inne prowadzenia, trakcja itd. (chociaz Punto II nie jest takie zle). Jedna zasadnicza roznica miedzy Honda, a wymienionymi modelami: zeby wyprzedzac Honda, trzeba ja rozkrecic na obrotach i zabierac sie tak pow. 3,5-4tys min. Przez to ponizej tych obrotow jezdzac mamy bardzo niskie spalanie (da sie zejsc na trasie do 5l, a nawet troche mniej).
    Najlepiej jakbys sie przejechal takim i zobaczyl czy Ci odpowiada.

    http://www.autocentrum.pl/dane-techn...civic/vii.html
    silniki benzynowe moc [KM] / przy obr/min mom. obr. [Nm] prêdko¶æ [km/h] 0-100km/h [s]
    1.4 16V 90 / 6400 120 176 11.8
    1.6 16V 110 / 5600 152 187 10.2

    P.S. Sa takie marki gdzie gdzie uzytkownicy zawsze beda mowic, ze malo mocy - Alfa Romeo, BMW, Honda
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Oblord
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No tak, koni pewnie zawsze bêdzie za ma³o, ile by ich nie by³o. My¶lê, ¿e jak na pierwsze auto Honda powinna byæ ok, szczególnie ¿e jestem ¶wie¿o po egzaminie, wiêc pewnie i tak przez pewien czas bêdê je¼dzi³ w trybie emeryta. G³ówny problem polega na tym, ¿e jak siê d³ugo kasê zbiera, to pó¼niej ³eb pêka od martwienia siê, czy nie wyrzucê jej w b³oto.

    Jeszcze skontaktujê siê z Tob± w sprawie tego Twojego Civic'a, bo mam na tyle blisko, ¿e szkoda by³oby go chocia¿ nie sprawdziæ. Ale to po ¶wiêtach, mam nadziejê, ¿e nie zniknie tak szybko.

    Dziêki za pomoc.

  13. #13
    inhalt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Oblord Zobacz post
    Fajnie jakby auto mia³o sportowy charakter.
    Honda Civic to fajny samochód, ale zupe³nie nie przystaje do opisu wymagañ. Szczególnie wersja z silnikiem 1.4 na pewno nie jest samochodem "o sportowym charakterze".

    Zastanów siê czego wymagasz. Je¶li chodzi o bezproblemow± jazdê z prêdko¶ci± 100 km/h to oczywi¶cie Civic jest wystarczaj±cy, jak wiele innych samochodów. Ale je¶li oczekujesz czego¶ wiêcej od silnika ni¿ jazdy 100 km/h to 1.4 90 KM Hondy jest s³aby.

    Szczerze mówi±c to w codziennej je¼dzie i subiektywnym odczuciu np. 1.3 CDTI z Opla b±d¼ Fiata zbiera siê znacznie lepiej ni¿ 1.4 benzynowy Hondy. I to ró¿nica jest du¿a.
    Silniki benzynowe o pojemno¶ci rzêdu 1.2-1.4 litra maj± moce 80-90 KM. Ale te moce uzyskuj± przy obrotach, z którymi normalnie siê nie je¼dzi. Czyli co¶ takiego co jest w papierach, ale nijak pod *****em nie czujesz.

    Je¶li chcesz czuæ, ¿e auto faktycznie ci±gnie po naci¶niêciu gazu, to po prostu musisz my¶leæ o wiêkszej benzynie wolnoss±cej (min 1.6, a lepiej 1.8 w górê) albo czym¶ do³adowanym. Je¶li masz turbinê, to nie ma znaczenia, czy silnik diesel czy benzyna. Oba ci±gn± ³adnie.

    Po porostu pomy¶l czego szukasz. Je¶li rozs±dnych osiagów albo wiêcej ni¿ rozs±dnych, to nie w ma³ym benzynowym wolnoss±cym silniku. Cudów nie ma.
    Wspó³czesny diesel bêdzie wówczas lepszym rozwi±zaniem, albo wiêksza benzyna.
    Ale je¶li szukasz jazdy 100 km/h to wybów jest duuu¿o wiêkszy niz tylko Honda, bo wiêkszo¶æ producentów ma w ofercie niewielki hatchback z silnikiem o pojemno¶ci 1.4 litra.

  14. #14
    admiralbar
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To i ja cos dorzucê od siebie. Inhalt ma racje co do pojemno¶ci i mocy, im wieksza pojemnosc = wiêksza moc, tym nizej musisz krêciæ silnik, ¿eby auto jako tako jecha³o.
    1.4 bedzie moim zdaniem za s³aby na trase. Jak bedziesz chcia³ wyprzedziæ TIR-a to albo bêdziesz siê za nim wlók³, albo jecha³ 30 km a¿ siê trafi dobry moment. Mam astre 1.6 i to te¿ moje pierwsze auto i po prawie roku je¿d¿enia czujê, ¿e to 1.6 to za ma³o do sprawnego smigania po trasie mimo, ¿e auto nie jest jako¶ mocno za³adowane. Chocia¿ ostatnio jecha³em do Olsztyna i facet cisn±³ Yarisem chyba ze 140 ( a ja jecha³em 110) i bardzo ³adnie wyprzedza³ inne auta.
    Na pocz±tku trochê bêdziesz siê ba³, ale po czasie siê "rozje¼dzisz" i bêdziesz czu³ pewniej za kierownic± a wtedy te dodatkowe kM pod mask± siê przydadz±.
    Tylko w tym wyborze trzeba chyba znale¶æ z³oty ¶rodek, bo w sumie 1,6 to niewiele wiêcej od 1,4 , je¶i chodzi nawet o samo OC. Jak 1,6 to ju¿ mo¿e 1,8 a od 1,8 ju¿ niedaleko do 2,0
    Przemy¶l sobie dok³adnie sprawe, do to w koñcu Twoje pieni±dze i szkoda je wydaæ na co¶ z czego nie bêdziesz zadowolony.
    Najlepiej okre¶l sobie jakie spalanie zaakceptujesz i koszty utrzymania samochodu, jakie przebiegi bêdziesz robi³ i dopiero wybierz pojemno¶æ auta.
    Pozdrawiam

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Jak chcecie co¶ mocnego na trasê to najlepiej V6 lub R6 ewentualnie pozostaje do³adowana benzyna. Innym wyborem jest jeszcze mocny klekot te¿ z turbo. B³êdne ko³o siê zamyka, moc i pojemno¶ci mog± rosn±æ w nieskoñczono¶æ tylko jeszcze czym¶ trzeba nakarmiæ te koniki pod mask± i du¿e pojemno¶ci
    Dla mnie takie 1.6 czy 1.8 te¿ jest s³abe na trasy. Jak ju¿ to najlepiej K20A2 200KM tylko g³o¶no siê robi i sporo pali. Punk widzenia zale¿y od punktu siedzenia
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •