Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Proszę o pomoc, autko do 35tys.

  1. #1
    morgue4
    Gość

    Domyślnie Proszę o pomoc, autko do 35tys.

    Powiem tak, do dziś był tylko jeden temat Vectra/Astra, czasami gdzieś przez głowę przechodziła 407.

    Po przejrzeniu innego topica nieśmiało zacząłem oglądać dziś Citroeny (czego jest efektem topic o C4).

    Mam teraz jedno pytanie gdyż przeglądając dalej ujrzałem C5, jest to wg. mnie auto conajmniej 3x ładniejsze od Vectry . Co możecie mi powiedzieć o tym modelu, szczególnie może ktoś kto jeździł, bądź posiada. Jak jest z tą mityczna francuską elektryką? Bo z ceną części chyba nienajgorzej z tego co czytałem?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Części tanie, ale C5 przed liftem już tak udany nie był. Lepiej zostań przy Peugeocie 407 lub Citroenie C4.
    Kwestia jeszcze jakie auto potrzebujesz (gabaryty, segment), silnik itd. W cenie do 35tys zł kupisz warte uwagi:
    Alfa 159 (tylko kombi i 120KM - realnie tamjest ok. 135KM).
    BMW e46
    Citroen C4
    Ford Focus MK2, C-Max
    Honda Accord, Civic
    Mazda 3, 6
    Peugeot 207, 407
    Saab 9-3 w benzynie
    Opel Zafira
    Volvo V50/S40
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie do dziś brałem pod uwagę tylko benzynę. W pracy mam Berlingo 1.6 hdi i powiem szczerze jazda tym autem to sama przyjemność, ale nie wiem czy opłaca mi się diesel (rocznie robię ok 10-12tys).

    Wizualnie C5 bije na głowę C4. Ogólnie preferowałbym auta po roczniku 2006-7 więc Mazda czy Honda raczej odpadają.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Honda i Mazda dlaczego odpadają?
    No chyba,że się sugerujesz rocznikiem to wtedy tylko w grę wchodzi Mazda 3 lub Civic 1.4
    mazda ma silniki od PSA (te same co Ford, Citroen, Peugeot, Volvo)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o Mazdę to wygląd bardzo w porządku, ale sporo naczytałem się na forum Mazdy o jej nadkolach i w ogóle o karoserii i mi przeszła chęć. W sumie to cały czas najprzychylniej spoglądałem na Vectre, no ale dziś mi sie st54asznie spodobała ta C5..

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Po liftingu brak problemów z rdzą. Zresztą problem jest z autami tylko z Niemiec, Polski itd.
    Honda nie ma problemów z rdzą, bardoz dobra blacharka, mechanika itd.
    Co do Vectry to polecałbym już Saaba 9-3 w benzynie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Czyli ogólnie mówisz że przy takim moim rocznym przebiegu nie ma co bawić się w diesla i lepiej mam ochłonąć co do silników hdi?

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie, nie mówię. Nawet po mieście lepiej jeździ się dieslem, ma większą sprawność itd. Z tego rocznika dostaniesz auta bezfiltru FAP tylko z Francji i Włoch. Z Niemiec będą już miały znienawidzony przez gazety filtr
    Co do wyboru Vectra diesel vs Peugeot diesel to zarówno JTD jak i HDI to dwie, bardzo dobre jednostki napędowe wysokoprężne. Dołożyć można jeszcze silnik Hondy i Subaru.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Po "przespaniu" się z problemem nie jestem pewien czy jednak przestawiać się a diesla. Poczytałem naprawach dwumasu czy sprężarki i nie wiem czy radość z jazdy zrekompensuje mi koszta. A przy takich rocznym przebiegu nie zauważę oszczędności na stacji benzynowej...

    Sam już nie wiem, nie myślałem że kupowanie auta będzie takie trudne
    Ostatnio edytowane przez morgue4 ; 23-04-11 o 09:37

  10. #10
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Jednak po przeczytaniu dzisiaj topica na forum (diesel benzyna?) dosyć dogłębnie i przeanalizowaniu kosztów, zostaje przy swojej pierwszej myśli, rozpatruje auta troszkę mniejsze (nie limuzyny) i tylko benzyna. Chciałbym żeby tez dawało trochę przyjemności i było w miarę ekonomiczne, więc najchętniej widziałbym silniki ~1.8.

    Na razie moim faworytem pozostają Opel Astra/Signum (choć wiem, że bardzo ciężko o Signuma w benz) oraz Civic VIII w Hetchbacku. Dlatego prosiłbym głownie o podpowiedzi co do tych 3 modeli. Najlepiej z rocznika 2006/7 nie zależy mi na navi oraz skórze. Nie wiem tylko czy stać mnie na Japończyka w wersji 140KM, bo co prawda można znaleźć oferty rocznika 2006 (bądz w kwocie odrobine wyższej), ale nie wiem czy to nie są tzw. mega okazje

    Civic ogólnie chyba jest najbardziej usportowiony z tych modeli (patrząc na osiągi), a i spalanie akceptowalne.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeśli benzyna od Puga to tylko 2.0. Ten 1.8 lepiej sobie odpuść, ani nie jest dobry, ani oszczędny.
    Kupując coś z 1.9 CDTi (Alfa, Fiat, Opel, Saab) nie będzie problemu z filtrem.
    Jeśli auto będzie z innego kraju niż Niemcy to możliwe, że się załapiesz na Peugeota bez FAPu (można sprawdzić po numerze VIN).
    Civic 1.8 w lepszej wersji z 2006r to min 36-37tys zł z małym przebiegiem ok. 100-130tys km za sensowny egzemplarz.
    1.4 są sporo tańsze, ale jeśli kręci Cię silnik HDI, to nawet do tego 1.4 nie podchodź
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Ale Puga, choć mocno się napaliłem po Twoich postach , jednak odpuszczam. To się mija z celem, potrzebuję auta dla 2 osób więc limuzyna mi niepotrzebna, chociaż wyglądem podoba mi się bardzo... Nawet troszke bardziej niż faworyzowany teraz Civic i jego kosmiczny pokład

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Auta są dobre i mało awaryjne. Na forach płaczą Ci co kupili okazyjnie auto sporo taniej, niż wartość za całe i normalne auto zagranicą.
    Ostatnio było nawet głośno jak kobieta kupiła kilka tys zł taniej i się okazało, że przekładaniec z Anglii (łatwo przekłada się te auta) i nie działało jej pół rzeczy w aucie.
    Sprzedałem sporo Citroenów C4, Peugeotów 407 i użytkowane są z zadowoleniem.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    ok wierze Ci na prawdę ale pozostańmy już w ocenie i porównaniu tylko 3 wyżej wymienionych aut. Z tego co się doczytałem to Ople mają w miarę tani serwis i części i w końcu poprawione blachy (obecnie mam Vectre B i po każdej zimie progi do poprawiania), Honda jak to Honda chyba chwalić mocno nie trzeba.. Za Oplem przemawia cena i dostępność, za Hondą chyba większa bezawaryjność oraz ciekawszy design i chyba jednak trochę większa dynamika.

    Da się w ogóle wyszukać takiego Civica VIII w Hatchbacku 140 kucyków do 35 tys + jakieś drobne czy to tylko allegroszroty z mega promocją?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z silnikow benzynowych bralbym tylko Honde, pozniej Peugeota 2.0, a na koncu Vectre.
    Zamiast Vectry lepiej pokusic sie o troche starszego Saaba 9-3, ale z lepszym silnikiem - 1.8t w zupelnosci wystarczy
    Alfa dobra benzyne ma dopiero po lifcie 1.75TBi, ale to jest drogie auto.
    Z benzyniakow pakowalbym sie jeszcze w cos od VAGa: Skoda Octavia, VW Golf V lub stricte cos japonskiego (Honda, Mazda).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •