Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Cena do 30 tys...

  1. #16
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No i dziś prawdopodobnie **** z oglądania, odpowiadają nam różne pory ze sprzedającym. Książkę podobno ma do końca za 6 tyś kolejny przegląd, 50 tyś rocznie więc nie sądzę by było kombinowane z przebiegiem właśnie martwi mnie bardziej ten 1 kluczyk, chociaż właśnie w sieci znalazłem dużo info że to norma u Francuzów. No ale zobaczymy co powie miernik i oględziny. Czy 25 tyś nie jest zbyt niską ceną za 2008r?
    Wyposażenie:

    FABRYCZNE RADIO + STEROWANIE W KIEROWNICY
    KOMPUTER POKŁADOWY
    LUSTERKA STEROWANE EL.
    KLIMATYZACJA
    TEMPOMAT
    EL. STEROWANE SZYBY
    4xAIRBAG
    IMMOBILIZER
    REGULACJA WYSOKOŚCI FOTELA
    ABS
    WSPOMAGANIE KIEROWNICY
    CENTRALNY ZAMEK
    KIEROWNICA REGULOWANA W 2 PŁASZCZYZNACH
    KLIMATYZOWANY SCHOWEK
    UCHWYTY NA NAPOJE
    TYLNA KANAPA SKŁADANA I DZIELONA
    LAKIER METALLIC

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Bez zdjęć ciężko ocenić. Możliwe, że to przerobiony VAN na osobówkę, stąd tak atrakcyjna cena. Normalnie za C4 z 2005-2006r w HDi z lepszym wyposażeniem trzeba zapłacić koło 5-5,5tys € bez opłat i transportu.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A są jakieś charakterystyczne znaki że był to firmowy van?Czy na tłumaczeniu dokumentów będzie to uwzględnione?50 tyś rocznie rzadko kto robi nawet w Niemcowni czy Francji, autko naprawdę musiało sporo jeździć tym bardziej że nie jest to limuzyna reprezentacyjna.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Będzie pisało w ilości osób w dowodzie rej. (2 miejsca) oraz w polu właściciela powinna być wpisana firma.
    VAN nie dyskwalifikuje auta, ale jedynie oznacza, żeby dokładniej sprawdzić mocowania fotela, pasów itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #20
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytryna o której było wyżej oczywiście okazała się ulepem,a miało być inaczej...na szczęście oduczyłem się jazdy za autkiem dalej niż 100km, a tutaj tyle wyszło w obie strony. Autko było całe malowane oprócz dachu, miało strzał w tylne prawe drzwi i przód (drzwi i maska w szpachli), drzwi PP i PT nie schodziły się i powstawał próg, maska w szpachli, do tego nakazałem sprzedawcy zmianę malarza bo spieprzył, zapytałem również dlaczego nie powiedział że to Picasso-a on, że toż to zwykły, więc powiedziałem by zmienił z Picasso na Rembranta bo ten się nie starał malując-zniesmaczył się chłopaczyna. 3 wielkie dziury od fajek w fotelu, klima-niedawno chłodziła, dobiję po długim weekendzie...No i auto miało być z Francji a okazało się że pochodzi z FR ale sprowadzone z Litwy i na litewskich numerach-ogólnie szkoda słów, nawet nie wyjechaliśmy z parkingu.
    Po obejrzeniu kilku aut i zwiedzeniu większości komisów na Modlińskiej w Wawie ( a jest to zagłębie komisowe) suty zaczęły nam opadać do samej ziemi...C4 w wersji executive, za niemałe pieniądze, rzekomo drzwi lekko dotknięte miały być ale wymienione na nowe okazało się że ponad 700 na mierniku a miejscami zero kontaktu, i porządnie wyprofilowany ze szpachli próg, aż ta zaczęła pękać-sprzedawca stwierdził że lakiernik ich oszukał bo zapłacili za nowe drzwi....inny (kilka numerów dalej na tej samej ulicy był nawet nawet, jedynie drzwi kierowcy lekko zaszpachlowane i malowane oraz cieniowane na drugie, no ale 130tyś a po zużyciu wnętrza widać było kolejną setkę...
    Lekko załamani pojechaliśmy już do ostatniego zaplanowanego ogłoszenia pod Piaseczno-no i dobiliśmy targu: C4 2005r 5D 1.6 benz 61 tyś oryg przebiegu, bezwypadek (drzwi kierowcy zapewne w serwisie poprawione bo lekko ponad 200 miały, właścicielka nic nie robiła) auto sprzedane bo najstarsze w rodzinie z 4 aut, jeździła córka-więc trzeba się pozbyć staruszka, cena po negocjacjach poszła 3 tyś w dół, Pani dodała kpl oponek w bdb stanie, auto nienagannie utrzymane, praktycznie bez oznak zużycia (w gumowych dywanikach przetarcia od szpilek na miejscu kierowcy ) wszystko działa pięknie jak w nowym aucie. Klima manual, komputer,tempomat elektryka z przodu. Z minusów na rancie maski delikatnie pod lakierem robi się purchel w 1 miejscu (lakier nie pękł ani nic z tych rzeczy, ale za jakiś rok trzeba będzie zabezpieczyć) i w tylnich drzwiach na boczku kilka zadrapań na tworzywie , takie dziurki 2-3mm (dziecko czymś twardym podziubało). Auto dogadane w poniedziałek odbiór.

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To nie purchel na masce, bo maska jest aluminiowa i nie rdzewieje, ale się utlenia - była na to akcja serwisowa, więc warto sprawdzić.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gratulacje Carl, ja tylko tak zapytam z ciekawości czy np jak sprawdzałeś ogłoszenia i był diesel to olewałeś te auta gdzie roczny przebieg był poniżej 20 tys km?
    Czysta ciekawość bo ja np tyle robię swoim , chyba nawet mniej 15tyś km tak +/-.

    Pozdrawiam

  8. #23
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie, wybór był prosty-znaleźć dobre auto, gdy już ustaliliśmy wielkość auta zaczął się dobór marek, po wybraniu kilku zaczęły się poszukiwania wg następującego klucza: nie dalej jak 100km by podjechać,ma być najlepiej po 2005r, ma nie być w żadnym wypadku srebrny,ma posiadać względnie jak najbogatsze wyposażenie (tutaj czasami interweniowałem i tłumaczyłem że klima manual też jest ok-ma działać, nie musi być z wyświetlaczami i automatyczna).
    Bez większego znaczenia był rodzaj paliwa, powiedzmy tak 60/40 dla diesla ze względu na ekonomię,ale przy 10 tkm rocznie nie robi to wielkiego znaczenia. Tłumaczyłem cały czas, że liczy się stan, właściciel akurat też nie jest jakimś napałem na niski przebieg, dlatego też wchodziły w grę 3 latki mające po 150 tkm, bo mając 8 lat takie auto miałoby 200tkm u niego.
    No i po selekcji ogłoszeń wybraliśmy kilka wydających się na sensowne, potem rozmowa telefoniczna-2-3 odpadły, no a resztę obejrzeliśmy wybierając ostatnia sztukę, będącą najdalej ale jak się okazało w nienagannym stanie. Miejmy nadzieję, że właściciel będzie zadowolony. Co do przebiegów ja mam takie podejście, że w sumie to nie ma dla mnie znaczenia wielkiego bo liczy się stan, czasami auto z małym przebiegiem jest gorzej zniszczone i wyeksploatowane niż z większym, a czasami na odwrót.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 01-05-11 o 11:10 Powód: literówka

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •