Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Jak wycenić auto?

  1. #1
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Jak wycenić auto?

    Koledzy-może pytanie wydawać się głupie (dziwne), ale jak wycenić auto?Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie sprzedaż paska (chcę 2 kółka i coś tańszego do jazdy) ale mam zgrzyta bo nie za bardzo wiem jak wycenić auto, by nie oddać za frajer ale też by się nie sfrajerzyć i nie wywalić ceny z kosmosu, a więc liczę na Waszą pomoc, wiem że każdy kupujący chce najtaniej ale spróbujcie obiektywnie ocenić:
    -Passat B6,sedan,2006r wrzesień kolor czekoladowa mocca z efektem perłowym, 1.9 TDI 105 KM (program na 143KM), wersja Comfortline (brak skór i zenonów), klima 2 strefowa,czarny welur w środku. Auto zadbane, jestem 2gim właścicielem, odkupiony od prezesa z firmy co siostra pracowała, ostatnio wymieniona końcówka drążka po zimie, samochód bezwypadkowy, przebieg 166 000 ostatni serwis przy 122 000 (duży przegląd z rozrządem) , jak go zakupiłem miał ok 140 000 -wszystko co robiłem mam zapisane w statystykach autocentrum, łącznie z tankowaniami, do auta 2 klucze, 2 kpl alufelg 16 " (zimowe stan db+ lub nawet bdb, letnie 2szt bdb, 2-na ten sezon powiedzmy, chyba że ktoś mało jeździ). Serwisowany był w Lublinie u Rowińskiego można zadzwonić i wypytać, miał na gwarancji w serwisie jakąś naprawę blacharską,ale nie skomplikowaną-trzeba by zadzwonić do nich, z tego co pamiętam to chyba w donicę betonową na parkingu było puknięte,wypadku w każdym razie nie miał.Awarii żadnych nim nie miałem, wszystko działa w aucie, w środku zadbane-bez zastrzeżeń.
    Minusy:
    -na tapicerce drzwi w miejscu "zimnego łokcia, było pęknięcie ok cm-jest to zrobione, ale delikatnie się odróżnia
    -na drzwiach pasażera z tyłu jest wgniotka ok 10cm, niezbyt widoczna w dolnej części drzwi jak idzie listwa chromowana,kupiłem go takiego i na listwie czerwony lakier był, gdzieś na parkingu dotknięte-może dałoby radę bez ingerencji w powłokę to zrobić nawet, na życzenie mógłbym naprawę pokryć z AC.
    -dwumas lekko słychać (od dnia zakupu praktycznie bez zmian i myślę że spokojnie nadal można tak jeździć,lub wymienić na nowy dla własnego komfortu).
    -na masce kilka małych odbić po kamykach

    Tak się przedstawia obraz pastucha i teraz pytanie ile go wycenić w razie sprzedaży?
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 20-04-11 o 13:52

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Sprawdź ile ci go wycenią w/g Eurotaxu i dorzuć 4000-5000, będziesz miał w miarę realną wartość... masz najbardziej popularną wersję, więc jeżeli nie ma nic na plus typu "navi", "zenon"... to musisz celować w średnią rynkową wartość. Weź też poprawkę na wymianę dwumasy, bo jak trafi się świadomy klient, albo pojedziesz do ASO, to sprawa będzie jasna.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Realna cena do wzięcia na ręke za takiego paska to 45-47 tyś.zł

  4. #4
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ło do fallusa $-)
    Ja mam to co wyżej bez chipa i '07 rok, plus minus podobne wyposażenie.
    Nie marzyłbym o kwocie w/w
    A tu taka niespodzianka.


    Btw jaki motor chcesz kupić?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mi się podoba Fazer, na pocz 600 bo dawno nie jeździłem. Nie wiem czy mi żona na takiego po 2003 pozwoli Biorę pod uwagę też opcję tańszą do nauki jazdy np suzuki jajko, może jakąś TDMkę...

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Podczepię się pod temat bo zastanawiałem się gdzie zadać to pytanie ale wiedziałem że ktoś już kiedyś o to pytał i już wiem kto
    A więc mając na uwadze potężny rozrzut cenowy tak popularnej marki jaką jest Ford i mając świadomość tego co jest na rynku wtórnym nie mam ochoty stawiać na równi mojego mondka z setkami rodzynów. Dlatego też moje pytanie na ile mogę spokojnie wycenić:
    Ford Mondeo mk3
    rok 2005
    wersja 40 czyli Trend
    2.0 TDCI 115 KM
    Oczywiście bezwypadek. Przejechane niecałe 122 tyś.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Realna cena do wzięcia na ręke za takiego paska to 45-47 tyś.zł
    Eeee, słucham? Weź pod uwagę sytuacje rynkowa.
    Ja Passata 2.0 TDI CR 2008 czarny sedan comfortline, tez bez fajerwerków w wyposażeniu wziąłem 46,5 brutto, malowana tylko maska. Przebieg 109 tys, salonowy.
    Podobnie Focus 1.6 benzyna- cena wg EUROTAX 30.5, wziąłem 25.5.
    Ciężki ten rok. Od stycznia wiecej niż 1000 pln/autko na czysto nie zarobiłem
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 12-04-12 o 20:51

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Lukas.s temat paska był w zeszłym roku ja odświeżam bo nie będę zakładał nowego
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Qrcze, nie spojrzałem na daty
    Z Fordami jest taki problem ze schodzą tylko te najlepiej wyposażone i te w najniższej cenie. Przebieg się nie liczy, w końcu nie ma bazy to można kręcić do woli- przynajmniej z takiego założenia wychodzą sprzedający, a kupujący nie kwapia się żeby zweryfikować ich deklaracje dt przelotu.
    Znając życie dostaniesz coś w granicach 20-22 tys, mimo ze autko jest pewnie wiecej warte
    Możesz wystawić ze 2 razy w normalnej cenie, może uda Ci się trafić świadomego, mądrego kupującego. Czego Ci życzę. Mi się nie trafiają

  10. #10
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    Ponieważ mnie zazwyczaj interesują tylko najlepsze auta biorę ceny maksymalne i odejmuje za (posiłkując się przykładem tego passata):
    - brak pierwszego właściciela
    - drobne wady
    - naprawy blacharskie
    - dwumasa to już poważniejsza rzecz

    W przypadku tego Forda jeśli brak wad to cena powinna być maksymalna lub zbliżona do maksymalnej. Oczywiście za wady w tym wypadku można uznać brak dwóch kompletów opon/kół, brak pełnej historii serwisowej i tak dalej. Już sam fakt że np. nie pierwszy, a drugi właściciel znacznie wpływa na cenę (przy kolejnych właścicielach nie ma to aż takiego znaczenia, liczy się tylko jeden czy wielu).

  11. #11
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Trochę się nie zgodzę z tymi wieloma właścicielami, że nie ma znaczenia - pierwszy albo wielu. Ja bym wolał od drugiego niż od piątego, który nic nie wie, a drugi więcej przekaże ; )

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Pilsener: jak już tak abstrakcyjnie odejmujesz, to trzeba było te minusy procentowo opisać
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    liczy sie tylko cena to przeciez wiemy , jak poczytalem ostatnio na forum mondeo jakie auta daja do oceny to nie mam pytan: mk IV 2008 za 35tys i MK3 2004 za 10tys i czy ne za drogo <lol>

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No to musisz wystawić swojego za 5999 i mocno wierzyć, że ktoś raczy na niego spojrzeć
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Koledzy - ale przy wycenie dobrego uczciwego auta to przepraszam ale czym się posiłkować ? ...jedynie słusznymi i kierunek wskazującymi cenami i opisami z alemotoszroto???
    Qrde w tym temacie jest jak za Komuny .....nie ma wyboru - tylko "Trybuna Ludu" i jedynie słuszna Partia .....więc pozostają ulotki
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •