Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Renault Laguna III - 2.0T automat

  1. #1
    dremp
    Gość

    Domyślnie Renault Laguna III - 2.0T automat

    A teraz moje aktualne dupowozidlo. Renault Laguna III przed FL, silnik to 2.0T które ma opinie niezszczalnego i do tego automat. Moc to 170km. Jedzie ale dupy nie urywa.



    Pamietam, ze gdy ja kupilem wszyscy przewidywali mi automatyczne problemy, samochod zepsuje sie na amen, wyskoczy mi opryszczka na czole i odpadnie mi noga. Jednym slowem - armagedon.

    Nie stalo sie nic z powyzszych rzeczy, samochod jezdzi do tej pory zupelnie bez awaryjnie a mam ja od kwietnia 2014 roku, od tamtej pory przejechala 16 tys km i zrobilem w niej klocki (oprocz eksploatacji typu oleje/filtry) kompletnie bezdotykowy woz.

    Wygoda Laguny jest niezaprzeczalna, cicha, wszystko ma, wyposazenie niezle, ipoda se mozna wtyknac w tunel srodkowy i sluchac muzyczki. Tempomat odpalasz lecisz na trasie a z kierownicy dodajesz i odejmujesz sobie predkosc, fajna rzecz. Sterowanie radiem na poczatku bylo troche dziwne ale teraz jest zupelnie intuicyjne. Wszystko czego w tym samochodzie potrzebujesz do wygodnego podrozowania posiada.

    Jako dupowóz zestaw idealny.

    Spalanie znowu jest dosc ponure, 10 w trasie i 15 w miescie (aktualnie jest 12 ale chyba przez to ze cieplo bylo i silnik sie krocej grzeje), na szczescie silnik nadaje sie do gazu wiec i z tym mozna powalczyc.

    Jak kazda fura laguna ma minusy i nie chodzi tu o spalanie, przez to ze jest wygodna, jest bardzo miekka i zachowuje sie jak lodka, przechyla sie znacznie, najwieksza roznica jest gdy przesiadasz w ten tapczan z czegos co ma sztywne zawieszenie.

    Samochod sam w sobie jest nudny, zupelnie bez emocji, nie ma aspiracji sportowych, jest dosc wolny, skrzynia dlugo mysli, nic specjalnego zwykle toczydlo.

    na niemieckiej autostradzie:



    Środek niezle wykonany i spasowany, nie trzeszczy, nie skwierczy, uzyte skory do elementów w srodku sa bardzo bardzo slabej jakosci, kierownica sie zdziera a boczek fotela peka, standard w tych samochodach.


    Czy kupiłbym znowu lagune? Tak, jako drugi samochod do toczenia sie, bo do tego nadaje sie idealnie.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    czy to V max?

  3. #3
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Tak, wiecej sie nie bujnie....

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Łódź
    Postów
    74
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Za dużo w zbiorniku...lżejsza poszłaby :P

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    aż dziwne bo zapas obrotów jeszcze jest wiec aerodynamika widać nie jest najwyższych lotów

  6. #6
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Wina jest po stronie skrzyni wg mnie... zreszta ten silnik naprawde nie ciagnie jakos specjalnie ;p

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jak się namysli skrzynia to jakoś jedzie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •