Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI 140KM 2010

  1. #1
    Darklee
    Gość

    Domyślnie Ford Mondeo MK4 2.0TDCI 140KM 2010

    Ford Mondeo IV Turnier
    2.0TDCI 140KM /Silnik QXBB
    Rok produkcji 2010
    Aktualny przebieg 220000 km

    Auto kupione w kwietniu 2014. W ciągłym użyciu do dnia dzisiejszego.
    Doświadczenia: świetne auto o precyzyjnym prowadzeniu mimo gabarytów. Z zewnątrz może się podobać, choć dużo tego na drogach Wewnątrz jeśli jest fajnie utrzymane i zadbane na pewno nie będzie kuło w oczy.
    Pojemność wnętrza oraz bagażnika pozwala rozsiąść się wygodnie, zapakować dwójkę pociech w foteliki z tyłu, bagażnik do granic możliwości i jeszcze zaciągnąć maskownicę bagaznika
    Silnik - 2.0TDCI to rozsądne minimum do masy tego auta, zbiera się gdy trzeba, choć demonem nie jest. Rekompensuje to spalaniem ~6.1 l /100km nie jest żadnym wyczynem - nieemerycką jazdą (rozgrzanie auta do temperatury roboczej i normalna dynamiczna jazda - mix miasto/traska).
    Naprawy: czyszczenie przepustnicy oraz na początku tego miesiąca koło pasowe alternatora, rolka, napinacz, pasek (sprężarka klimatyzacji dokonała ich żywota) - ten silnik jest naprawdę zacny i ruszając w trasę można czuć się bezpiecznie nie obawiając się awarii na drodze po środku niczego.
    Reszta to obsługa: regularna wymiana oleju oraz filtrów, 1x kompletny rozrząd, serwis klimatyzacji oraz coroczne przeglądy.
    Wady: dotychczas nie stwierdziłem. Dla niektórych szukających wadą może być pospolitość.
    Co mnie wkurza: DPF a dokładnie nie jego awaryjność a nieobliczalność - nie ma żadnej kontrolki sygnalizującej proces wypalania. Zgaś X razy z rzędu auto podczas wypalania a masz duże szanse na poważne problemy z silnikiem. Niestety, w tym aucie z opcją DPF swojego autka musisz słuchać i je obserwować, by je bezawaryjnie uzytkować. Co dokładnie denerwuje? Dojeżdzasz do domu po pracy i wlacza sie proces wypalania iii... wracaj człowieku na jakas traskę i pałuj ten motor by porządnie usunał sadzę z filtra.
    Offtop: DPF jeszcze u mnie nie padł - jesli polegnie oddaje auto do usunięcia tego czegoś, przeprogramowania kompa i przy okazji podniesienia nieco mocy - nie ma innej opcji na pseudo ekologiczne rozwiązania.
    Zalety: fajne, bezpieczne, wygodne, pewne auto.

  2. #2
    lafa
    Gość

    Domyślnie

    Spokojnie dpf nie padnie w ogóle malo co pada w tym aucie u mnie juz 250kkm i sprzeglo oryginal nie wykazuje oznak zuzycia /awarii dpf ma sie w dobrej kondycji , z awarii egr i lozysko sprezarki klimy ale to made in japan ...

  3. #3
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    Od tygodnia/dwóch czuję po aucie ze ma problem z załączeniem procesu wypalania DPF, w Mondeo MK4 mozna to wyczuc jadąc 60km/h auto delikatnie poszarpuje, po czym załącza wypalanie. U mnie to robi, a po 1-2 minutach konczy proces. Najpewniej wkrótce sie zapcha, wejdzie w tryb serwisowy a ja bede musial cholerstwo wywalic.
    Smutno mi sie jednak zrobilo gdy zadzwonilem dzisiaj do jakiejs firmy ktora para sie chiptuningiem i usuwaniem DPF/FAP i typ nie wiedział o czym do niego mowie opisujac powyższe - chcial odrazu wycinac. Bede musial znalezc osoby z pojeciem - w kazdej branzy niestety jest to czasem bardzo trudne.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Darklee- w 1-ym swoim poście zawarłeś pewne info w Offtop-ie ..... nie wiem ja może nie kumam , głupi jestem , ale jak chcesz się "tego" inaczej pozbyć ???
    Najpierw niech ktoś ogarnięty podłączy Ci auto pod kompa i zobaczy czy można to jeszcze normalnie wypalić ....jeśli nie to moim zdaniem musisz podejść do tego jak do walki z rakiem - a tu w tym przypadku się wycina ..... koszty zależą od "kliniki" i od tego jaki masz tam sterownik .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Czasem warto pojechać na autostradę i przegonic 140-170 km/h

  6. #6
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    Andre, toż napisałem jak mogę sie tego pozbyć w przypadku awarii juz w pierwszym poście prawda?
    Wiem doskonale, że można to wypalić poprzez kompa/interface recznie.
    Moj wczorajszy post odnosił się do fachowości człowieka z ktorym rozmawialem - chcial odrazu usuwać filtr, a sens ponoszenia kosztów bedzie uzasadniony dopiero po diagnozie ze faktycznie DPF jest na wykonczeniu.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    kontrolki nie ma, ale spokojnie możesz kontrolować, kiedy będzie wypalal się dpf. ustawisz kompa pokładowego na chilowe spalanie i gdy się zatrzymasz a spalanie będzie np. 5,2 l/ h to dpf się wypala. proces konczy się jak spalanie wraca do normy czyli 0,7l/h czy cos podobnego. zależy jak jest u ciebie.

    a na razie to filtrem możesz się nie stresować i gdyby nawet kiedyś w przyszłości wyskoczyl ci check, a w sterowaniku był blad p2002 - niesparwnosc filtra dpf, to gdy na jego widok jakiś magik od razu będzie chciał ciać puche, popros go, aby podniosl najpierw auto i sprawdził dwa wężyki idące od filtra od spodu, az do czujnika roznicy cisnien do góry silnika. w fordach często się urywają, pekaja itp. przeważnie to jest problemem tego filtra.

    P.S dopiero teraz zauwazylem, ze dodales posta, ze masz jakiś problem z tym filtrem. tak jak napisałem wyżej, jedz i sprawdz czy tez wężyki sa cale i czy nie sa zapchane. jak znajdziesz jakas awarie to albo traska dluzsza albo wypalić programem na miejscu. później będziesz obserwowal.

    pozdr.
    Ostatnio edytowane przez yogi1 ; 19-09-15 o 09:57

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tak jak yogi napisał, sprawdź wężyki i czujniki. Wypalanie nigdy nie trwa minuty czy dwóch tylko znacznie dłużej. W razie ewentualnej wycinki co nie wydaje mi się konieczne tylko obróbka programowa, żebyś sobie nie dał jakiś emulatorów powsadzać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •