Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Podróż samochodem przez Niemcy

  1. #1
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Podróż samochodem przez Niemcy

    Witam,

    Wprawdzie jeszcze trochę czasu jest, ale powoli przymierzam się z rodziną do wakacyjnego wyjazdu i trochę czasu planujemy spędzić w Niemczech. W związku z tym mam kilka pytań "praktycznych".

    1. Umweltplakette - czy jest problem żeby ta sprawę załatwić po drodze (zakładam jazdę w dzień) i w jakich miejscach oprócz punktów Dekry można to załatwić?

    2. Motele - prawdopodobnie będę musiał skorzystać - jakieś rady odnośnie tego, jakich moteli/sieci unikać, a jakie są w porządku?

    Dzięki z góry za odpowiedzi.
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1. Kupisz tam gdzie wykonuje się przeglądy tzw. TÜV/Dekra - potrzebny będzie dowód rejestracyjny. Można jeszcze wysyłkowo i przez Allegro (dużo drożej). Ostatni raz kupowałem w tamtym roku - koszt 5€ za Euro4

    https://umwelt-plakette.de/sprachaus...step=-1&lang=2

    Tutaj zdecydowanie drożej.

    2. Zależy jaki chcesz poziom i ile osób. Dobrze prezentuje się sieć Formule 1 - www.hotelformule1.com
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 15-04-11 o 10:43
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja polecam www.hotelbb.de

  4. #4
    soundcheck
    Gość

    Domyślnie

    Plakietka jest niezbędna jedynie do wjazdu na teren (centrów) większych miast. Ceny przy zakupie 'po drodze' (poza Dekrą) wahają się pomiędzy €15 a €49 (!!!). Jeśli przewidujesz wjazd na tereny 'umweltzone' możesz rozważyć zamówienie zawczasu plakietki przez Internet. Można ją kupić przez http://plakette24.de/environmental/badge.php za €12 z wysyłką do PL.

    Z mojego doświadczenia plakietka nie jest niezbędna podczas wakacyjnych podróży po Niemczech. Przy większych miastach bez kłopotów można przesiąść się do środków komunikacji miejskiej na węzłach P+R. Koszty parkingu są tam znakomicie niższe niż w centrach miast, a poruszanie się po mieście tramwajami, metrem czy kolejką naziemną może być znacznie przyjemniejsze niż samochodem. Szczególnie, jeśli będziesz podróżować z dzieciakami. W takiej sytuacji polecałbym zapoznanie się zawczasu z dostępnymi taryfami. Ceny biletów całodniowych i rodzinnych są z reguły bardzo przystępne.

    W Niemczech baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, a koszty noclegu, zwłaszcza przy rezerwacji z wyprzedzeniem, bywają zaskakująco przystępne. Polecałbym, szczególnie w zachodnich landach, rozejrzeć się za możliwością noclegu trochę dalej od autostrady. Motele przyautostradowe potrafią przyciągać specyficzną klientelę, co może tworzyć pewien dysonans z rodzinnym charakterem Twoich planów. Z drugiej strony stosunkowo łatwo znaleźć można land/gasthaus gdzieś w malowniczym zakątku. W takich miejscach często znajdują się także bardzo przyzwoite restauracje oferujące często zaskakująco dobre potrawy w bardzo przyzwoitych cenach, szczególnie w Badenii-Wuerttenberdze. Warunki dla rodziny są nieporównywalnie lepsze niż w motelach, a cena wcale nie musi być wyższa!

    Do wyszukiwania noclegów polecam booking.com. Zaznaczając opcję 'coutryside' zobaczysz sporą listę obiektów, która spełnia ww. kryteria.

    Udanych wakacji i powodzenia!

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Plakietke bez problemu za 5 euro nabedziesz w kazdym wydziale komunikacji w DE. Najblizej masz w Görlitz na ulicy Am Klinikum 7, wydzial komunikacji jest na 2 pietrze, jest tam punkt firmy Kroschke gdzie siedzi bardzo mila i uczynna p. Barbara, wszystko rozumie po polsku i zalatwi Ci ja w 5 minut. Jezeli to za duze wyzwanie (zart), mozna plakietke kupic na ostatnim zjezdzie (Zgorzelec) przed granica w Ludwigsdorf, na stacji Orlenu jest punkt z tablicami krotkoterminowymi, tam polscy posrednicy sprzedaja plakietki za 18 euro bez zagladania w dokumenty.

    Czy jest sens wjezdzac w centra miast w celach turystycznych? Nie sadze, jazda po wiekszosci duzych miast to horror, parkingi w scislym centrum bardzo drogie (strefy), po np. Berlinie duzo lepiej podrozuje sie kolejka, swietnie rozwinieta siec z super opisanymi rowniez w j. ang przystankami z atrakcjami w ich poblizu. Warto rozwazyc opcje zabrania rowerow, czy po centrach, czy po pieknych trasach rowerowych (polecam Heidelberg, Monachium, okolice nadmorskie kolo Kiel itp.) podrozowanie na bike'u to przyjemnosc.

    Siec hoteli jak wspomnial Lukasz, w F1 jest wszystko co potrzeba do przenocowania za kilkanascie euro od osoby, szalu nie ma ale z pewnoscia wystarczy.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zanotowane, przyda się na pewno.

    @unfaller - nie spodziewałem się aż tak dokładnej lokalizacji biura z plakietkami . Jedyny problem to taki, że będziemy tam raczej w porze, w której urzędy są zamknięte.

    Wydaje mi się, że jedynym miastem do którego centrum możemy wjechać jest Ulm, bo akurat będziemy w okolicy (Legoland) . Może po prostu zapytam na miejscu i nas pokierują gdzie trzeba. Co do reszty czasu to pewnie pokręcimy się po Bawarii i np. do Monachium na bank nie będziemy się pchać samochodem.
    Co do noclegów to się jeszcze porozglądam, ale na pewno skorzystam z Waszych sugestii - póki co parę dni w Legolandzie będzie z noclegami, ale nie wiem czy nas nie pogna gdzieś dalej i stąd było pytanie o ew. motele.

    No to jeszcze podpytam, skoro taki odzew jest:
    1. Jak ze znajomością angielskiego przez Niemców? Osobiście z niemieckiego znam podstawy, natomiast angielski absolutnie bez problemu. Idzie się dogadać?
    2. Czy macie/znacie jakieś miejsca, które warto odwiedzić w Bawarii - te najbardziej znane oczywiście już wirtualnie poznałem, ale może są jakieś mniej rozreklamowane, a równie ciekawe?
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja też polecam hotel Formule1. Jest to hotel typu B&B Miałem 2 nocki w takim hotelu i nawet telewizor był. Nocowałem gdzieś w okolicy Berlina U mnie było łoże małżeńskie i na górze tego łoża jeszcze łóżko. Czyli takie piętrowe

  8. #8
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Wbrew obiegowym opiniom o dobrej znajomosci angielskiego u Niemcow (nie wiem skad sie takie biora, ale czesto czytam je np. odnosnie zalatwiania formalnosci wywozowych samochodow) jest z tym kiepsko. Sam cienko wladam jezykiem angielskim (wszystko rozumiem, malo mowie - nigdy sie nie uczylem) ale w moim bezposrednim niemieckim otoczeniu nie znam osoby z ktora sie mozna w tym jezyku dogadac. Starsi sie nie uczyli, mlodsi sa leniwi. Natomiast podstawy niemieckiego wystarcza do komunikacji. Na Bawarii mieszka bardzo duzo Rosjan (okolice Passau, regensburg), tak wiec mozna probowac po rosyjsku.

    Co do Bawarii - tyle pieknych miejsc ze glowa mala. Las Bawarski, zamek Allgäu, winnice na polnocy, no i koniecznie jezioro Chiemsee, nad nim poszukajcie noclegu, nie dosc ze piekne okolice na spacer czy wycieczke rowerowa to jeszcze dobra baza wypadowa do np. Monachium ( tu pomijajac starowke np. muzeum BMW jesli lubimy motoryzacje). Fajnie jest w Ga-Pa ale raczej w sezonie zimowym, w lecie troche wyludnione, zamkniete wiele przyjemnych knajpek itp.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No i pięknie dziękuję za informacje. Wygląda na to, że trzeba doczytać co nieco o Bawarii i zaplanować tam wakacje . Jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytania to na pewno się tutaj pojawią.
    Tak czy inaczej, jeśli posiadacie namiary na konkretne miejsca noclegowe (raczej jakieś pensjonaty itp. niż hotele) w Bawarii to proszę o informacje. Z doświadczenia wiem, że polecane przez kogoś miejsca zazwyczaj dobrze spełniają swoja rolę.

    W późniejszym czasie zmienię nazwę wątku na "Odkryj turystyczne walory Niemiec"
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Camelus- Niemcy - zach - południowe różnią się tym od wsch- pólnocnych że noszą w sobie czystą wartość historyczną w miarę dobrze zachowaną ......bo nikomu nie przyszło do głowy aby zniszcxyć wszystko co po "Rzymianach" zostało ( a w sumie najeżdżcach - historycznych) ...jakoś sobie umieli wytłumaczyć owe "najście"

    Jeśli chodzi o "język" to po części ma rację -Tomek- ........starsi i owszem - jak we Francji - nie pogadasz ....ale z tymi pomiżej 30 roku życia już bez mała spoko się dogadasz ...jak i z .prawie każdym urzędnikiem państwowym.

    Co do hoteli ......wszystko zależy co zaplanujesz i gdzie zechcesz się zatrzymać , .....jak to zrobisz teraz to napewno będzie ciut taniej .....na żywioł prawie zawsze jest drożej
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dzięki Andre - na szczęście hotel będzie tylko w przypadku wizyty w Legolandzie, natomiast na pozostałe dni raczej będziemy szukać pensjonatów/pokoi gościnnych. Budżet niestety jest ograniczony nieco.
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

  12. #12
    ryhu
    Gość

    Domyślnie

    tam obok tego jeziora chiemsee chyba jest taka fajna samochodowa płatna trasa widokowa to jest chyba część tej tzw trasy alpejskiej nie pamietam już dokładnej nazwy byliśmy bodajże w 2006 roku ale widoki przepiękne także polecam - nie da sie na nią nie trafić

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camelus Zobacz post
    Dzięki Andre - na szczęście hotel będzie tylko w przypadku wizyty w Legolandzie, natomiast na pozostałe dni raczej będziemy szukać pensjonatów/pokoi gościnnych. Budżet niestety jest ograniczony nieco.
    W Danii staraj się nic nie kupować, nie tankować i nie nocować. Jest to baaaardzo drogi kraj i zdecydowanie taniej wyjdzie w Niemczech
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Założycielowi tematu z pewnością chodzi o bawarski Legoland http://www.legoland.de/ a nie duński.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Prawdziwy jest tylko w Danii
    W Szwajcarii w ok. Lugano jest minipark z Lego przedstawiający całą Szwajcarię.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •