Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 59

Temat: Roszczenia za usterki, z tytułu rękojmi.

  1. #16
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Dokladnie carl, gdyz wezwanie do zaplaty dotyczy zaleglego zobowiazania. Jezeli wiazaco stwierdzono nieprawidlowosci przy montazu instalacji gazowej, wowczas wytaczacie powodztwo cywilne monterowi, jednoczesnie okreslajac sume jakiej oczekujecie za straty wynikle z tego tytulu (remont pojazdu, czesci, pomoc drogowa itp.). Jezeli mimo nakazu sadowego pozwany nadal nie placi, wowczas stosuje sie wezwanie do zaplaty. Ot, co.

  2. #17
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Gość się wypierał, czyli właściciel stacji gdzie instalowana była instalka gazowa, próbował twierdzić że nie z jego winy itd, wiadomo, żaden argument nie docierał.
    @unfaller-przedsądowne wezwanie do zapłaty, sprawa do sądu nie trafiła, kolega był na konsultacji prawniczej i ten ze swojego biura wystosował takowe pismo do właściciela zakładu, z kwotą, wyszczególnienie za co , nr konta i terminem zapłaty. Nie było żadnego nakazu sądowego i zawiadamiania wcześniejszego organów. Po prostu rzeczoznawca, podpięte pod wezwanie orzecznictwo rzeczoznawcy i termin zapłaty.

  3. #18
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Aha. Mimo wszystko wg mojej wiedzy nie do konca zgodnie z procedura (dlug wynikal wylacznie z jednostronnych ustalen), ale oczywiscie liczy sie efekt koncowy, tu poskutkowalo. Mimo wszystko z pewnoscia latwiej udowodnic partactwo w montazu instalacji i jego skutki niz swiadomosc bylego wlasciciela samochodu odnosnie wady o jakiej rozmawiamy. Jestem ciekaw dalszego ciagu i mam nadzieje ze zainteresowani nas tu poinformuja o nim.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Czasami pismo z roszczeniami z pieczątką adwokata skutkuje dużo lepiej niż straszenia policją,sądami itd. Miejmy nadzieję że pomoże. Jeśli człowiek jest w miarę normalny i wiedział faktycznie to powinien się dogadać bo przeliczy że nie opłaci mu się po sądach ciągać (bez względu na orzecznictwo)-strata czasu itd.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Mimo wszystko trzymam kciuki, glupio ze Tradelux musial sie wykosztowac. Z drugiej strony nie wyobrazam sobie innego rozwiazania jak pokrycie kosztow przez Tradeluxa biorac pod uwage jego stanowisko na roznych forach internetowych, przez glupie dwa tysiace nic by juz nie sprzedal. A tak ma przynajmniej dobra reklame. Zycze zeby wlasciciel auta okazal sie bojazliwy i bezkonfliktowy, sa ludzie na ktorych pismo w prawniczym tonie dziala jak straszak i byc moze kolega pare groszy odzyska.
    Sprzedał, nie sprzedał. Na różnych forach udzielam się raczej hobbistycznie (tylko z jednym w miarę współpracuję i tam też za darmo diagnozuję problemy z komputerem itd.).
    Podejrzewam, że typowy komisant lub sprzedawca ze słynnych miejscowości za przeproszeniem "spławiłby" kupującego i co najwyżej podał namiary na poprzedniego właściciela (zresztą auto nie było przerejestrowywane i miało kilka dni od zakupu). Gwarancje na piśmie, które czasami dają jako wabik na papierze to też jako "lep na muchy" do pierwszej usterki
    Ja jednak zawsze do tego typu spraw podchodzę uczciwie. Z tego też powodu nie przeszedłem na czarną stronę sprzedaży i zamiast przywozić połówki aut czy cofać liczniki sprzedaję auta tak jak są oferowane zagranicą po selekcji. Jest to bardziej hobbistycznie, niż zarobkowo, bo porównując to do tego co można zarobić w branży IT wychodzi bardzo mizernie.

    W sumie ze wszystkim uzbierało się ponad 2,5tys zł, bo dołożyłem jeszcze do zawieszenia, gdyż Maćkowi napisałem ile wyjdzie za zrobienie (licząc orientacyjnie części), a zapomniałem o robociznie i zbieżności. Dopiero jak oddawałem auto to przypomniało mi się, że tego nie uwzględniłem, ale jak już powiedziałem cenę to nie będę tego zmieniać.
    Do zawieszenia części poszły firmy LEMFÖRDER, więc najlepsze co mogło być. Inny sprzedawca pokombinowałby na cenie i wrzucił jakieś badziewne 4Maxy, ale ja do takich osób nie należę.
    Auta i serwisy eksploatacyjne zlecam zawsze tak, jak robiłbym to dla siebie i ja miał to użytkować.

    Siedzę właśnie w pracy i redaguję pisemko do poprzedniego właściciela, które będzie wysłane w poniedziałek. Zobaczymy co to poskutkuje.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Koledzy.
    Życzę wszystkim robienia interesów z Łukaszem.
    Jest takim samym profesjonalistą jak moja żona (hihi) co należy do rzadkości.
    Wiem jedno,przy kupnie kolejnego auta nie otworzę nawet Allegro-zadzwonię do Łukasza.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  7. #22
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Alez nikt w to nie watpi, podobnie jak w to ze nie kreci licznikow itp. i doprawdy sam nie musi tego podkreslac w kazdym poscie, podobnie jak czym rozni sie od innych sprzedawcow czy komisantow ten wydatek szybko sie zwroci, po co dorabiac do tego ideologie rodem z podrecznika dla menagerow rozdzial autoreklama. Lukasz zachowales sie fajnie, nikt z naszej starej ekipy na pewno nie podejrzewal ze zrobisz inaczej. Nie musisz sie zatem unosic, zle zrozumiales moja poprzednia wypowiedz.

    Tyle ze to jest niestety konsekwencja przepisow prawa cywilnego, w praktyce facet ktory jezdzil kilka lat autem, zna wszystkie jego bolaczki i wiekszosc z nich ukryl przy sprzedazy na umowe, jest w duzo lepszej sytuacji niz np. Tradelux ktory byl posiadaczem auta kilka dni, a sprzedal auto na fakture vat-marza. Tak czy siak koszty predzej czy pozniej musialby koledze pokryc. Mam nadzieje iz nikt nie odbierze mojego posta jako kopanie pod Lukaszem, jestem od tego daleki chociazby przez solidarnosc zawodowa, forumowa znajomosc oraz iz jest kulturalnym gosciem i zachowal sie super, natomiast pragne po prostu Panstwu uswiadomic specyfike przepisow KC dotyczacych rekojmi czy gwarancji.

    Zubeer informuj prosze o przebiegu sprawy pod katem roszczen do wlasciciela auta, ot tak z zawodowej ciekawosci.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 17-04-11 o 21:08

  8. #23
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Będziemy informować na bieżąco.
    Mam nadzieję,ze dostęp do postu mają tylko zalogowani użytkownicy?
    Wolałbym żeby cepy żyjące ze sprzedaży samochodowego złomu nie skorzystają z naszych porad...
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  9. #24
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Raczej bez ryzyka ci ktorzy zajmuja sie sprzedaza aut nieco mniej "hobbystycznie" niz Lukasz sprzedaja auta na fakturki i ponosza pelna odpowiedzialnosc za ich wady ukryte, nawet jesli o tym nie wiedza to mozna im latwo udowodnic. Wiec raczej nasze dywagacje beda dzialac w druga strone, to straszak dla owych cepow od zlomu, bez obaw.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja z własnego ( ponad 25 letniego) doświadczenia wiem ,że jeszcze mi nikt nigdy nie zaofiarował na "wymianę" dobrego auta .....książkę by napisać kto i z czym podjeżdzał ....Najczęściej jest tak , że jak ktoś już się dowie co posiadłł "po tanimu" to chce się tego pozbyć na różne sposoby .....ZAMIANA to odwieczna domena cyganów - potem szybko przyjeła się u rodzimych handlarzy ....niby normalny biznes ..ale ..???
    Przyjęcie auta w rozliczeniu na ucywilizowanym rynku jest czymś normalnym i praktykowanym ....ale niestety nie w POmrocznej gdzie jest dużo większe prawdopodobieństwo "zamiany na miną" niż zakup z zachodniej aukcji ......

    Poza tym rozumiem Łukasza .....bo to samo może trafić na każdego kto zaoferuje na łamach Forum lub z jego polecenia używane auto ... im starsze tym więcej niedomagań można wymieniać .....

    Poderzewam , że i tak **** wyjdzie z tych pisn do poprzedniego właściciela .....no ale nadzieja zawsze ponoć umiera ostatnia
    ....nawet nie życzę powodzenia - aby nie zapeszyć
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #26
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak łaska:

    Prowadzę firmę (nie związaną z samochodami) w firmie jako środki trwałe mam auta.
    Kończy mi się amortyzacja (samochody nie były kupione jako nowe tylko używane) dbam o auta mam faktury itd, sprzedaje auto.
    Rzetelnie informuje o wadach itd a np coś się psuje po tygodniu i zaczyna się , że oszukałem itd.

    Pytanie : jeżeli nie prowadzę komisu , nie sprzedaję aut hurtowo , to po sprzedaży firmowego dupowozu mogę mieć problemy jak coś padnie (złośliwość rzeczy martwych).

    Ktoś będzie mi truł że akurat mu wtrysk padł (bez skojarzeń z autorem topicu) nie wiem skrzynia się zacina a jak kupował działała.
    Itd.

    Sprzedaje na fakturę jak to w firmach.
    ???

  12. #27
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Podejrzewam, że nie, bo profil twojej działalności nie jest związany z branżą, więc wiadomo, że nie można traktować aptekarza tak samo jak handlarza autami.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Niestety,tak.
    Firma sprzedaje swój środek trwały-auto.
    Łukasz nie tylko zajmuje się handlem pojazdami.
    Dziurawe,polskie prawo,co nie znaczy,ze nie można obejść pewnych rzeczy.
    Ja na Twoim miejscu,z potencjalnym kupcem podjechałbym na stacje diagnostyczną (mając pewność pojazdu) i sprawdził parametry.
    Lepiej zapłacić 50zł za komputer i przegląd zawieszenia,niż 2500 za naprawę wtrysków,zawieszenia itd...(to na moim przykładzie).
    Acha...i nie ufać osobom spoza forum...
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  14. #29
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Osobie która nie zajmuje się zawodowo handlem samochodami nie można zrobić NIC! Tym bardziej jak firma (zajmująca się produkcją majtek) sprzeda auto firmie zajmującej się sprzedażą staników na FV nie Vat-marżę to wtedy nawet jak pod brama wypadnie silnik na ziemie żadna rękojmia nie obowiązuje. Osoby nie zajmujące się zawodowo sprzedażą samochodów czy jakich kol wiek innych rzeczy nie mają obowiązku znac się na danym typie towaru.
    Zubeer jeżeli sąd przyzna Ci rację i uzyskasz pieniądze od poprzedniego właściciela (oczywiście nakazem sadu nie dobrowolnie) to oficjalnie wszystko odszczekam na forum i wysyłam DUUUUUŻE piwko

  15. #30
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie mam dzisiaj czasu żeby to zweryfikować.
    Ja zrozumiałem,że osoba/instytucja sprzedająca pełnowartościowy przedmiot,oświadcza,że jego stan jest zgodny z opisem np. w ogłoszeniu/aukcji i bierze za to odpowiedzialność.
    Min. po to są te ustawy,aby takie sytuacje regulować.
    Cóż,zobaczymy.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •