Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Najczęstsze problemy z silnikami HDI czyli Peugeot/Citroen itd

  1. #16
    endrius
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post

    - wypruwasz z bebechów to ustrojstwo
    - spawasz jak było (ale bez wsadu)
    - programujesz komputer ( sterownik ECU ) na pracę silnika bez FAPu ....i zapitalasz ........koszt od 500 - 1200zł w zależności od sterownika ( najtaniej wychodzi "Bosch" )
    Z tym, że taka operacja nie jest do końca legalna. U nas nikt tego nie kontroluje ale już w DE podobno tak. Samochód z fabrycznym filtrem DPF/FAP ma homologację EURO4 i jak przy kontroli w DE się przyczepią za brak filtra i wyższy poziom emitowanych cząstek stałych to podobno są problemy. Piszę "podobno" bo info z pierwszej ręki nie mam i sam jestem bardzo ciekaw jak to wygląda w praktyce.

    Jeszcze taka ciekawostka, w DE nikt nie krzyczy o DPF/FAP bo mają dzięki niemu ulgi podatkowe i te koszty/problemy im się w jakiś tam sposób zwracają. U nas oczywiście nikt u góry o tym nie pomyślał.

    Pozdro

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To nie jest tak, że samochód z DPF/FAP ma fabryczną homologację Euro 4. Niektóre z Euro 4 mają filtr, niektóre spełniają bez. Nie można stawiać znaku równości między filtrem a Euro 4. Inna sprawa, że na pewno jakby się zorientowali, że było cięcie np. na przeglądzie gdzieś w starej UE byłyby kłopoty.

    Co do "ciekawostki" też nie do końca prawda - w DE jeśli dołożysz filtr do pojazdu, który fabrycznie nie miał przeskakujesz o klasę wyżej w klasyfikacji ochrony środowiska i to wpływa jaką Umwelt plakietke dostaniesz, w ten sposób można np. przeskoczyć z żółtej Euro 3 na zieloną. Podatek płacony od emisji CO2 nie ma związku z filtrem, jest liczony 2 euro za każde 100cm2 pojemności silnika dla benzyny i 9,5 euro dla diesla. Dodatkowo w tym roku powyżej 110 gram Co2/km za każdy gram kolejne dla obu paliw 2 euro.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie widzialem diesela bez filtra z EURO 4 (jesli sa takowe, podaj przyklad - moze simply mi nie dalo bylo czegos takiego spotkac ). Owszem mozna dostac zielona plakietke bez DPF / EURO4, bazujac na normie EURO3 D4 (np. AXR TDI 101ps PD).
    Taka klase (EURO3/D4) dostalo tez moje A4 1.9 TDI PD 96kw AVF po zalozeniu filtra awansujac z bazowego EURO3 D3 ( zolta naklejka ).

    Dla aut zarejestrowanych po polowie 2009, KFZ-Steuer wyliczany jest tylko wg emisji CO2, bez wzgledu na pojemnosc skokowa.

  4. #19
    endrius
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    ... Inna sprawa, że na pewno jakby się zorientowali, że było cięcie np. na przeglądzie gdzieś w starej UE byłyby kłopoty...
    Właśnie głównie o to mi chodziło.. Pytanie jak to w praktyce wygląda, bo z tego co słyszałem eksperci tak te filtry wyciągają, że ciężko się dopatrzeć. Ciekawe czy są przypadki, że kontrola drogowa porównuje emisję która powinna być (dla auta z filtrem) a która jest.

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    .. w ten sposób można np. przeskoczyć z żółtej Euro 3 na zieloną
    A co to w praktyce daje? Oprócz tego, że możesz wjechać w tzw. "zielone strefy", prawda?

  5. #20
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Czystsze spaliny - mniejszy podatek + wjazd do centrum miast (dla niektorych to dosc wazne :P ).

  6. #21
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W Polsce do 2010 zdarzało sie sporo samochodów bez DPF, wyprodukowanych w latach 2006-2010, wiec raczej normę E4 spełniały.
    Były to m.in. 1.9 TDI PD(Octavia, Golf), 2.0 TDI PD (Passat B6), 2.0d (s40/v50) itd

  7. #22
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszek Zobacz post
    Ja nie widzialem diesela bez filtra z EURO 4 (jesli sa takowe, podaj przyklad - moze simply mi nie dalo bylo czegos takiego spotkac .
    Lucas już Ci część napisał, ja dodam jeszcze Fiata Bravo 1.6 multijet 105KM, oraz 1.9 120KM, Ford Focus mk2 fl 1.8tdci 115KM. To są z głowy, pewnie jeszcze coś by się znalazło. Niewykluczone, że na rynek niemiecki miały już w tym samym czasie filtry mimo, że bez też spełniały normę Euro 4 - mówię na pewno o rocznikach 2008, 2009 dla Fiata i w przypadku Focusa 1.8 na 99% jeszcze 2010.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #23
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    W sumie racja

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    w przypadku Focusa 1.8 na 99% jeszcze 2010.
    1,8 TDCI w Focusie, S-maxie, Mondeo do końca produkcji nie miały DPFu

  10. #25
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    2.0dCi też ma E4 bez dpf...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #26
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    haha i sie temat o DPFach zrobił..

  12. #27
    Jarek Tomczak
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat, wiele wartościowych informacji.

    W nawiązaniu do początku tego wątka.
    Moim zdaniem problem częstych usterek silników, DPF jest związany z tym, że te auta przyjeżdżają do Polski już z dużymi przebiegami które wiążą się z sporymi nakładami finansowymi
    - a naprawy które mają być przeprowadzane są często wykonane źle i zbyt późno, do tego dochodzi kiepskie paliwo oraz kiepskie części zamienne = lament na forach z powodów problemów z autem
    Na zachodzie właściwie nie przeprowadza się poważnych remontów dla aut już 6-7 letnich, taniej jest sprzedać takie auto z stratą niż w nie inwestować.

    Dobry mechanik, który ma fachową wiedzę oraz zaufanych dostawców części potrafi naprawę silnika, DPF przeprowadzić w miarę tanio i co ważne solidnie.
    Problem w tym, że takich mechaników jest mało, ludziom w warsztatach brakuje fachowej wiedzy - motoryzacja idzie ostro na przód o oni wciąż bazują na wiedzy z techniku.
    To co obserwuje na forach to wielu kierowców decyduje się na wymianę np. turbo lub wtrysków po czym za jakiś czas problem się powtarza.
    Aby naprawa była przeprowadzona skutecznie trzeba zlokalizować przyczynę usterki - tego często własnie brakuje.

    Co do samych DPF-ów to rozwiązanie które ma chronić nasze zdrowie. Jeśli auto jest zadbana, w pełni sprawne i eksploatowane na trasie to problemów nie ma.
    Na prace DPF ma wpływ bardzo wile rzeczy: sposób eksploatacji auta, stan turbo, stan wtrysków, jakość paliwa, jakość oleju, EGR. - np. przeciąganie naprawy turbo da efekt zniszczonego DPF
    Więcej na ten temat pisałem u siebie na blogu: http://warsztatvw.blogspot.com/2013/...t-wymiany.html

    Wolę zapłacić więcej za za dobrą diagnostykę u fachowca, niż wymienić pół auta bo mechanik nie potrafi zlokalizować przyczyny usterki.
    Części do diesli są drogie - dlatego nie można sobie pozwolić na naprawę u kiepskich rzemieślników.

  13. #28
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Moim zdaniem problem częstych usterek silników, DPF jest związany z tym, że te auta przyjeżdżają do Polski już z dużymi przebiegami które wiążą się z sporymi nakładami finansowymi

    Trele morele Jacku tak zdefiniowac mozna wszystkie usterki samochodu jakie tylko istnieja

    Problemy z DPF zwiazane sa z tym ze ludzie uzytkuja takie diesele w miescie ktore z racji dynamiki poruszania sie czesto gesto tego filtra nie dopalaja, wylaczaja w trakcie, ktos sie wystraszy bo "łojezu jak kopci/chodzi" etc.

    Mialem opla przez rok zrobilem nim 40 tys DPF dopalal sie co 700-800km, tylko zawsze gdy to mialo miejsce, but w glebie czy stalem na swiatlach czy jechalem

  14. #29
    stki
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo przydatny, konkretny post.

    Tyle tylko, że ja mam Peugeota, niestety ostatnio coś zaczęło szwankować i staram się doszukać przyczyny tego.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-12-14 o 19:23

  15. #30
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    1,8 TDCI w Focusie, S-maxie, Mondeo do końca produkcji nie miały DPFu

    Podobnie DPF nie miały Fordy C-Max silnik 1.6 HDI 109KM a ten sam silnik montowany w Citroenach Xsara Picasso miały DPF

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •