Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Temat: Tanie w utrzymaniu do 5 tys z LPG

  1. #16
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W Renault poszła fama o plastikowych kolektorach niegazowalnych...??? dobrze mówię? - pisząc
    tzn . są zagazywowane ale jak zwykle zalezy to od instalacji ...lub kolektora .....czyli koszty
    ....na bank coś o tym słyszałem
    ale uczciwie przyznaję ..okazji jeżdzić nie miałem
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #17
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W tej cenie ciężko będzie kupić coś niepsującego się, bo każde auto będzie miało już swój zaawansowany wiek jednak najsensowniejszy będzie chyba Lanos. Części tanie i bardzo wiele, dobrze znosi gaz
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #18
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Powiem Wam, ze mam nieco mieszane uczucia odnosnie polecania Lanosa. Bo o ile jako nauka jazdy albo wol na wies sprawdza sie niezle o tyle nie wiem czy bym chcial kupic auto nieposiadajace nawet ABS'u do codziennej jazdy (poduszka powietrzna to marzenie;-)
    Kliknalem z ciekawosci na allesciema.pl i na haslo Lanos + ABS wyskakuje 9 aut, z czego 3 poza pułapem cenowym a tylko 3 pozostale mialy LPG. Czyli do 5 tys zl sa w ofercie 3 sztuki z LPG i ABSem (a 2 z nich deklaruja posiadanie poduszki).
    Jesli jedno z tych dwoch aut byłoby bezwypadkowe i warte uwagi to super ale biorac pod uwage ze to sa te najtansze oferty to jak sadzicie jakie prawdopodobienstwo wygrania szczesliwego losu? ;-)
    Wydaje sie ze sensowny Lanos z LPG to koszt ok 7000zl... Ale wtedy to faktycznie moze byc oferta nie do pobicia;-)

    OFFtopic:
    Jesli autor watku szuka naprawde taniego w eksploatacji wozidla to ja polecam TICO na LPG! :-)
    Mowie to serio (No, moze pol serio! Uzytkowalem takie kilka ladnych lat i spalanie rzedu 5 litrow LPG/100km bylo typowe
    Czyli przy dzisiejszym szalonych cenach paliw przejechanie 100km kosztuje ok 11-12zl :-) Opony? 100zl za nowa sztuke! Przegub napedowy poniżej 50zl o ile pamietam.
    A bezpieczenstwo? Jakie bezpieczenstwo...

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No taaak @krataja lanosa nie polecasz bo nie ma ABSu a ticusia tak, bo niby wypasione tak? K..wa ludzie człowiek szuka auta za 5 tysi a zaraz marudzić zaczniecie że nie ma klimy i tempomatu. Szuka coś w stylu kompakta z tego co pisze,więc tico jest za małe, choć to dobry przemieszczacz A--->B. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Lanos siorki jest golas bez wspomagania nawet i tego mu brakuje ,ale tylko przy parkowaniu,ABS uważam za niekonieczny w tym aucie bo w zimie na dobrych zimówkach hamuje przyzwoicie, a dobry kierowca potrafi sobie w razie potrzeby sam ABS zrobić...nogą

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @carl23 w mojej poprzedniej wypowiedzi chodziło mi bardziej o Megane (w sensie, że nie znam nikogo, kto by to auto użytkował codziennie;>), ale dzięki za opis Lanoska
    @andrebar dokładnie to nie wiem jak jest z tymi kolektorami, ale bardziej przeraża mnie ta belka w zawieszeniu:/ Więc Megania odpada.
    @tradelux racja - będzie ciężko, ale nie jest to niemożliwe Teraz jeżdżę 18 letnią Micrą i się nie psuje
    @krataja powiedz mi po kiego grzyba mi ABS do szczęścia? Nie musi go być, potrafię zahamować Teraz daję radę Micrą, totalnym golasem, więc jeśli Lanos będzie miał wspomaganie to będzie git. Elektryka mi nie potrzebna - mniej rzeczy, które mogą się sp.....lić Tico może nie było by takie złe (skoro w Micrusie się mieszczę), ale wole coś większego. Gdyby nie cena beny dalej bym Micrą śmigał....;(

  6. #21
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Co do megane, kupione w salonie i użytkowane codziennie od 98 roku, 1,4 PB - po 2 latach gwarancji od razu usterki:
    1. przepalony tłumik firmy Bosal - kicha na maksa dla tej firmy
    2. uszczelka pompy wody walnięta - koszt naprawy serwis 1500 zł z wymiana pompy wody
    3. miedziane tulejki zawiecha przód wybite nieźle na naszych drogach po 2 latach eksploatacji.

    Co do minusów wg. mnie to:
    za miękkie zawieszenie, auto jakby z papieru zrobione albo bardzo cienkiej blachy - strach było jeździć. po 4 latach eksploatacji sprzedany.
    Silnik 1,6 bardziej by pasował do tej budy (hatchback)
    Ogólnie nie polecam - to był model przed liftem.
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  7. #22
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Byłem oglądać kilka Lanosów i jak na razie najfajniej się jeździło tym z silnikiem 1.6, nawet to jedzie Zastanawiałem się jeszcze nad Espero...w sumie tańsze w zakupie, duże, tylko nie wiem jak tam sprawa z blachą wygląda?

  8. #23
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W espero sprawa nie wygląda z blachą ale za to rudą masz w zestawie jak lubisz ogniście

  9. #24
    mały
    Gość

    Domyślnie

    Espero jest chyba jeszcze starszą konstrukcją. Ja jeździłem kilka lat temu lanosem 1,6 (chyba 105 kucyków, było nawet wspomaganie i poducha) zagazowanym i jeździło się bardzo fajnie (co prawda po przesiadce z Polinezji). Jedyny problem z LPG to zapiekające się wtryski, ale teraz koszt regeneracji to 150 PLN. Tak więc podpisuję się pod opinią większości i polecam w tej cenie to auto. A btw Tico zostało warunkowo dopuszczone do ruchu w Polsce, bo nie spełniało żadnych norm bezpieczeństwa.

  10. #25
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    To jeszcze nad Felicja 1.3 się zastanów.
    Dobrze znoszą gaz,a po FL wyglądały zupełnie estetycznie.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Felicja dobrze znosi gaz i ma motor na łańcuchu, ale...po 3 zimach będę mógł wsadzić rękę do bagażnika przez zamkniętą klapę, a nadkola znikną szybciej niż ostatnie śniegi

  12. #27
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Felicji daleeeeko do lanosa pod każdym względem.

  13. #28
    Abraksas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krataja Zobacz post
    Powiem Wam, ze mam nieco mieszane uczucia odnosnie polecania Lanosa. Bo o ile jako nauka jazdy albo wol na wies sprawdza sie niezle o tyle nie wiem czy bym chcial kupic auto nieposiadajace nawet ABS'u do codziennej jazdy (poduszka powietrzna to marzenie;-)
    ABS, dwie poduszki powietrzne, metalowy kolektor (do gazu).
    Szukaj Skody Felicii 1.3 w takiej konfiguracji. Sporo było na rynku dobrze wyposażonych Skód, które można kupić w dobrej cenie.
    Cena niska, bo Felicia za nic nie nadaje się do prestiżowego podjazdu pod wiejską dyskotekę, więc popyt na nią niewielki. :-)
    Kupisz taką Skodę do 5 tys. z instalacją gazową sterowaną elektronicznie. Zdecydowanie polecam instalację z pełną elektroniką.

    Jeździłem Lanosem szwagra na LPG, wcześniej Felicią na LPG, i powiem tyle, że Lanos ma lepsze osiągi, ale pod względem spalania to niestety oszczędny nie jest.

    Doradziłbym ci brać albo auto rzeczywiście tanie, "bo to Skoda i obciach" albo dołożyć dużo więcej i kupić auto ze zdecydowanie wyższej półki.

  14. #29
    Abraksas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Felicji daleeeeko do lanosa pod każdym względem.
    I dlatego Felicja z ABSem, instalacją gazową, dwoma airbagami, nie zajeżdżona młodzieżowo będzie dobrym wyborem.

  15. #30
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @Abraksas ale gnije!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •