Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Kombi Honda, BMW, Mercedes, Opel rocznik 2003 za 28000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    AleUrwal
    Gość

    Domyślnie Kombi Honda, BMW, Mercedes, Opel rocznik 2003 za 28000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Honda, BMW, Mercedes, Opel
    Budżet na zakup auta:
    28000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2,2-3,0 200k
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    D lub E
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    codziennie - 1 os.; wyjazdy poza miasto 4 + bagaż
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia, pref. z importu
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    myślałem na początek o BMW 530i Touring albo Honda Accord 2,4 Tourer - w automacie; ale nie jestem przywiązany do żadnej z tych marek. To na początek o preferencjach zanim tu wpadłem. Nie cierpię francuskich samochodów (zresztą takiego samochodu nie pozwoli mi kupić mój mechanik, a serwisuję u niego od 15 lat swoje wszystkie auta /począwszy od pierwszej Hondy Civic 1,4 made in Japan - to było auto!/ ). Ogólnie, to mam dosyć turbo diesli (regeneracja wtrysków, wymiana turbiny, a to jeszcze to a to tamto, sprzęgło, dwumasa itd.), a jak myślę - czego oczekuję od "nowego" auta, to: przyjemności z powolnej jazdy (90-120), ale czasem jak potrzeba chcę wcisnąć gaz i odlecieć (wyprzedzając tira na jednopasmówce), braku klekotu spod maski silnika, w miarę dużego bagażnika no i żebym nie musiał martwić się o silnik (że znów za chwilę, za 5 tys. to przygotuj się na to i na to) i skrzynię. Jak niezbyt dobrze wyjaśniłem - pytajcie.

  2. #2
    Ogoniasty
    Gość

    Domyślnie

    Audi A4 B7 1.8T

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Audi B6 BEX 1,8T quattro
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    BMW E38 740i i będziesz pan zadowolony a jak myślisz o kombi to dobrze myślisz o tym E39 kombi i 3,0i "very very good motór" ja Cię do tego pomysłu wręcz namawiam bo lubię to !
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli już nastoletnie BMW to idź w 6cylindrów ..... starszawe osiem wymion może Cię wydoić zarówno w przenośni jak i dosłownie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    i znowu auta na"F" są beee... ciekawy ten mechanik, tak wszystkich aut francuskich nie lubi ?
    Pozdrawiam

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Czesiu mechanik ma zle wspomnienia jak byl na winobraniu we Francji
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To nie mechanik tylko chłopski filozof - w mojej ocenie nie ma sensu z takimi ludźmi wchodzić w jakąkolwiek polemikę, ja nawet z takimi staram się nie rozmawiać, bo po co?

    Co do auta - ten budżet spokojnie, wręcz z górką Ci wystarczy na sprowadzenie Vectry C 3.2 V6. Nie żebym Ci zaglądał do portfela ale pomyśl o kosztach utrzymania BMW czy Mercedesa - w takim roczniku już parę rzeczy siłą rzeczy będzie do roboty a Opel pobije na głowę ceną części/serwisu, oczywiście nie myślę o żadnym ASO w tym wieku.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To tak jak dzisiaj ja... klient: ee 200tys km a panewki nie byly wymieniane, wiec bedzie trzeba to zrobic... hahah
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    AleUrwal
    Gość

    Domyślnie

    Hmm... wiesz, nie wiem, czy wszystkich - ale ogólnie mówi, że francuskie są dobre, jak mają do 5 (maks.) lat. Później strasznie siada elektronika. Znajoma miała Lagunę w benzynie i też były z nią problemy, mimo - że od nowości serwisowała w ASO (i nie była to "igła panie, Niemiec płakał jak sprzedawał" - później przestała jak za każde dotknięcie liczyli po kilkaset złotych). Cały czas były problemy z czujnikami. To skoro uważasz (a wiedzę, że zajmujesz się inspekcjami) powiedz mi proszę - jakie francuskie auto wielkości D/E w cenie 25-28 000 PLN jest warte zaufania, jakie byś polecił.

    EDIT (regulamin):
    Ok - powiedz mi proszę, jakie w tym wieku w tym samochodzie (Honda 2.4 albo BMW 530i) - oba benzyna, automat, o przebiegach jak podejrzewam - nie 200k tylko min. 300k - są do roboty?
    O tej Vectrze nie myślałem, nie ma odrobinę mniejszych niż 3.2 - silników V6?
    Z góry dziękuję za odpowiedź...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 04-08-15 o 11:12

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Co jest do roboty? To nie jest tak, że auto się rozsypuje, miałem na myśli raczej wymiany eksploatacyjne, sprawdź sobie ile np. kosztują amortyzatory do BMW e60 xdrive. Generalnie e60 z nalotem 300 czy Mercedes W211 to są auta, w których musisz liczyć się z solidnym pakietem startowym, np. 4x tarcze + klocki, wydech itp., znajdzie się też pewnie parę innych rzeczy. To będzie kosztowało znacznie więcej niż przykładowo w Vectrze. O oleju, filtrach, płynach nie wspominam bo są standardem. Zapytałem o koszty widząc, że poszukujesz w niskim przedziale cenowym tychże modeli.

    Zaznaczyłeś duże silniki czyli ponad 2 litry i wyższą akcyzę więc pomyślałem, że chcesz jakieś V6.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    AleUrwal
    Gość

    Domyślnie

    ... a' propos mojego mechanika:
    Znam go 15 lat albo lepiej; serwisował 5 moich samochodów do dziś. Wiem, że nie jest najlepszy z najlepszych ale uważam, że jest wystarczająco dobry, rzetelny, nie naciąga, zawsze mówi co i ile będzie kosztować PRZED robotą (ale patrz dalej), jeśli znajdzie coś w trakcie roboty, to dzwoni - mówi, że to by się przydało zrobić, skoro już coś rozebrał a widzi, że zaraz będzie trzeba robić, na koniec dostaję pudło z wymienionymi częściami i pyta się, co ma z nimi zrobić. Oczywiście, nigdy nie ma problemu z fakturą. Chyba 2 razy zdarzyło się (po miesiącu - nigdy od razu) wrócić na drobną poprawkę, nigdy nic poważnego. Może wszyscy są tacy - słyszałem różne opowieści. Mówi tak jak mówi, bo za każdym razem jak do niego podjeżdżam (bo usłyszę, że coś mi się nie podoba w moim, coś wydaje mi się - jest nie tak) to jak stoi u niego pacjent na "F" to mówi: popatrz, co to jest. Tu jest to a tu to. To jest tak zrobione, te wiązki idą tak a to idzie tak, powiedz mi jak to ma działać ... Panowie, rozumiem - lubimy czasem podśmiec***** z ludzi których nie znamy, ja Was nie namawiam do zmiany zdania, ale doświadczenia z "F" nie biorą się chyba tylko i wyłącznie z tego, że VAG i Japońce z Koreańczykami postanowili uknuć spisek przeciwko "F" ?? Proszę, podeślijcie marki F które mogłyby pasować do mojego "zapotrzebowania". Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał AleUrwal Zobacz post
    jakie francuskie auto wielkości D/E w cenie 25-28 000 PLN jest warte zaufania
    Choćby Laguna III...
    http://www.chceauto.pl/renault-lagun...yjna-a291.html
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    AleUrwal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Co jest do roboty? To nie jest tak, że auto się rozsypuje, miałem na myśli raczej wymiany eksploatacyjne, sprawdź sobie ile np. kosztują amortyzatory do BMW e60 xdrive. Generalnie e60 z nalotem 300 czy Mercedes W211 to są auta, w których musisz liczyć się z solidnym pakietem startowym, np. 4x tarcze, wydech itp. To będzie kosztowało znacznie więcej niż przykładowo w Vectrze, a zapytałem o to widząc, że poszukujesz w niskim przedziale cenowym tychże modeli.

    Zaznaczyłeś duże silniki czyli ponad 2 litry i wyższą akcyzę więc pomyślałem, że chcesz jakieś V6.
    Mój ten nieszczęsny i zły mechanik, z którego drzecie sobie łacha - powiedział: 530i tak, 330i no... ok... ale nie XDrive - unikaj XDrive. Więc XDrive odpada. Nie ma dyskusji na temat XDrive - nie wezmę nawet za dopłatą.
    Tak, chciałbym, żeby to był niewyżyłowany silnik ponad 2 litry, żeby nie było że przy większej masie się turla, a nie jedzie. Koszt z opłatami przy sprowadzaniu ma się zamknąć w 28000, w tym - niestety - ta większa akcyza. Co zrobić :-(

  15. #15
    AleUrwal
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    BMW E38 740i i będziesz pan zadowolony a jak myślisz o kombi to dobrze myślisz o tym E39 kombi i 3,0i "very very good motór" ja Cię do tego pomysłu wręcz namawiam bo lubię to !
    Grzechu - a jesteś może użytkownikiem tego 740i a może 530i ? Chodzi mi o spalanie w mieście, przy spokojnej jeździe ... Żadnych wyścigów spod świateł. Normalnie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •