Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Auto z Niemiec kupione w Polsce

  1. #1
    jacobs
    Gość

    Domyślnie Auto z Niemiec kupione w Polsce

    Witam.

    Trapi mnie taka kwestia. Chcę kupić samochód stojący u handlarza w Polsce na niemieckich blachach.

    Jak to często bywa, facet kupuje auta za granicą i u nas sprzedaje. Wiem że muszę odebrać od niego niemiecką kartę pojazdu, dowód rej. i umowę i z tymi dokumentami udać się do właściwych mi urzędów.

    Problem w tym że nie bardzo wiem jak przyjechać tym autem na kołach do domu, mam spory kawałek.

    Muszę wykupić tablice zjazdowe, jak to się odbywa i ile kosztuje u nas?

    Czy są jeszcze jakieś opcje? Jeśli auto ma niemieckie ubezpieczenie i przegląd ważny?

    Na miejscu postoju tego auta będę wieczorem, jeśli dojdzie do kupna rozumiem że będę mógł wracać do domu następnego dnia po wykupieniu tablic...

    Proszę o naświetlenie tematu bo nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Legalnie? To tylko laweta
    Można ewentualnie wziąć tablice czerwone tymczasowe - tylko one nie służą do jazdy zakupionym autem, a do przeglądu technicznego. Niektóre wydziały zabierają dowód w depozyt i wtedy trzeba odbyć 2 podróż.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a gdzie w Polsce można wykupić jakieś zjazdówki ? Możesz "wypożyczyć" odpłatnie tylko polskie czerwone próbne ale możesz je wykupić tylko w miejscu zamieszkania po przedstawieniu rachunku zakupu i dow. rej. Potem walisz po auto i wracasz nim legalnie na kołach. Innej wersji legalnej nie znam
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    aa i jest przepis, że na czasowych nie można sprzedać auta
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie w Polsce przejazd na kołach świeżo sprowadzonym autem jest mocno ograniczony.

    Zapodaj link, zobaczymy co to za niemieckie tablice ma to auto

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacobs Zobacz post
    Jak to często bywa, facet kupuje auta za granicą i u nas sprzedaje. Wiem że muszę odebrać od niego niemiecką kartę pojazdu, dowód rej. i umowę i z tymi dokumentami udać się do właściwych mi urzędów.
    Mam nadzieję, że to tylko pomyłka i masz na myśli fakturę. Jeśli to jest zrobiona na kolanie połówka umowy do podpisania z Niemcem, którego na oczy nie widziałeś i pójdziesz na ten układ to popełniasz przestępstwo. W razie wpadki za wszytko odpowiesz Ty, handlarz będzie czysty jak łza.

    Handlarz działając legalnie musi wystawić fakturę. Chyba, że to auto jest na niego już zarejestrowane to wtedy może być inna rozmowa ale po pytaniu o tablicę nie wydaje mi się aby tak było.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Lucas dobrze objaśnił jak to sie robi z tymi czerwonymi PL. Tylko mało komu się chce w to bawić bo to handlarz musi zarejestrować auto u siebie potem powrót odesłanie tablic ponowna wizyta handlarza w urzędzie celem zdania tablic i odbioru depozytu.
    Następnie kurier i odesłanie depozytu do kupującego i dopiero rejestracja.

  8. #8
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    jacobs - to jakiś czysty hardcore. Jeżeli chcesz kupić od tego typa auto to po pierwsze niech przygotuje je do rejestracji a po drugie niech zapewni Ci możliwość powrotu na kołach. Jak co trochę jest w Niemczech to niech ci ogarnie żółte blachy na dojazd albo chociaż ,,tablice kolekcjonerskie'' i ubezpieczenie krótkoterminowe.

  9. #9
    safian
    Gość

    Domyślnie

    Tablice pewnie takie same jak u 99% handlarzy, czyli zwykłe wyklejanki, albo lepszej jakości wybijane bez naklejek legalizacyjnych?
    Po zakupie możesz przecież normalnie zarejestrować auto (pamiętaj, żeby te "oryginalne" tablice zabrać ze sobą do urzędu, bo trzeba je oddać, no i badanie techniczne musi być zrobione), tego samego dnia wykupujesz OC, jedziesz z nowymi tablicami (wydają od ręki) do zakupionego autka, montujesz i wracasz na kołach, ostatnio sam tak robiłem i nie było problemów

  10. #10
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ja spotkałem się ostatnio że komis dał swoje komisowe tablice na powrót do domu, ale nie były to nasze krajowe, tylko Węgierskie . Komis na tych tablicach ściąga auta np. z Niemiec.
    Pozdrawiam

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Panowie nie ma sensu się produkować i próbować radzić. Patrząc po dacie ostatniego logowania wygląda, że założył jedynie temat i resztę ma w tyłku.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •