Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 47 z 47

Temat: Jakie auto w okolicach 16000 zl?

  1. #46
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rincewind Zobacz post
    @krataja A jak Twoja sytacja wygladal w koncuco kupiles i ile musiales dolozyc jezeli moge spytac?
    Powiedzialbym ze 20tys to minimum na auto z tego wieku, do tego pakiet startowy i w moim wypadku LPG.

    Cytat Napisał Rincewind Zobacz post
    Na Octavie rowniez patrze nie ograniczam sie tylko do audi czy forda. Co do Octavi to moze ktos ma jakies doswiadczenia z 1,8T?
    Jako uzytkownik takiego auta nie obawialbym sie zakupu. Jaka Octavia jest kazdy widzi (ma tez swoje male wady jak np. psujacy sie sensor od swiatel stop za 25zl) ale mysle ze jest ok.
    Wada jest ze ten silnik w Octavii mial tylko 5 biegow. Ale ta cecha uwidacznia sie glownie przy jezdzie powyzej 140km/h. Wielki bagaznik, niezla ergonomia, przyjemne w dotyku plastiki i wystarczajaco miejsca z przodu (z tylu gorzej).

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Ja mialem do czynienia z 1.8T w passacie 3bg i wiecej niechce Sam silnik jest dobry ale trzeba bardzo dbac o caly jego osprzet
    Cytat Napisał mjanowski Zobacz post
    W jakim sensie trzeba dbać o osprzęt 1.8T? Mam auto z takim silnikiem już ponad 3 lata i większość problemów jakie miałem, było z mojej winy. Nie widzę jakiejś szczególniej awaryjności tego motoru ani podzespołów.
    Jako uzytkownik 1.8T podpisuje sie pod obydwiema opiniami;-)
    Tzn jak napisal Tytan trzeba o niego dbac duzo bardziej niz np. o niedoladowane jednostki i zgadzam sie z kolega mjanowski, ze jesli sie dba o ten silnik to wiekszych problemow nie powinno byc.
    A co to znaczy ze trzeba dbac? Ano to, ze np. do silnika lejemy tylko full syntetyk dobrej jakosci a nie oleje hydrokrakowane, pilnujemy terminu wymiany oleju, nie mordujemy nie rozgrzenego, nie wylaczamy gdy turbina sie nie schlodzi.
    Ponadto dochodzi wiele "dodatkow" w budowie silnika. Jest turbo i jest niezla moc to i pojawia sie kolo dwumasowe, zawory upustowe, Secondary Air Injection, troche roznych sensorow etc.
    Na pewno bardziej skomplikowany niz 1.6MPI;-)

    Silnik ma tez dosyc skomplikowany rozrzad zeby obsluzyc 20 zaworow ale z tego co slyszalem nie sprawia on problemow. Silnik ma niestety (szkoda ze nie lancuch) pasek rozrzadu wymienialny co 80tys km (przynajmniej moj mial takie zalecenie) no i pompe napedzana paskiem wiec przy wymiane rozrzadu wymienia sie tez pompe. Niewatpliwa zaleta jest hydrauliczna regulacja luzu zaworowego - czegos czego np. w japonskich jednostkach ze swieca szukac co w przypadku LPG ma znaczenie:-)
    Natomiast mysle ze tak rozbiezne opinie o tym niezlym moim zdaniem silniku biora sie z tego ze kazdy mowi 1.8T i juz. A tego silnika bylo kilkanascie odmian z roznym osprzetem! W jednej stosowanej (passat B5?) sa nawet zmienne fazy rozrzadu z napinaczem lancucha, kotry trzeba wymieniac co ok 150-200tys km i ktory kosztuje ok 1000 zl. W moim silniku takich niespodzianek nie ma wiec ja sie nie przejmuje. Wiekszosc typow 1.8T z drozszych czesci ma tylko turbinke i dwumasa. Turbinka ze wszystkim (regeneracja, wymiana, uszczelki, nowe sruby etc.) to koszt ok 1650zl, dwumas nowy 1300-1400zl + wymiana. Tanio wcale ale tego sie nie robi co rok...
    No a ponadto ten silnik byl montowany przez 10 lat w Audi (A3, A4, TT), VW (Bora, Golf, Golf GTI, Beattle, Passat), Seacie (Toledo, Leon) i Skodzie (Octavia) - sporo tego jezdzi i dobry mechanik od VAGow nie boi sie tego silnika bo grzebal w takich wiele razy.
    Natomiast nigdy bym nie kupil auta z tym silnikiem dla kobiety - przynajmniej tej, ktora zerka mi przez ramie ;-)

  2. #47
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Chodzi o to aby czysci odme jesli nikt nie zmienil nalezalo by po kupnie wymienic n75, przeplywke, ezektor, sondy x2 sprawdzic czy regulator faz juz sie nie konczy itp, mowimy tu o aucie z przebiegiem okolo 200tys jesli chcemy zachowac pelne osiagi i spalanie tego motoru. Silnik nie jest jakis super awaryjny a wrecz bardzo wytrzymaly spokojnie wytrzymujacy podwojenie swoje mocy, tylko wiele osob uzytkuje go "bez glowy" i potem to sie msci.
    Niestety, to prawda... Sam kupiłem A4kę o którą nikt wcześniej nie dbał i trochę kosztowało mnie doprowadzenie jej do porządku. Natomiast od tamtej pory, 45tyś km. później, nic złego sie nie dzieje .

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •