Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 47

Temat: Jakie auto w okolicach 16000 zl?

  1. #31
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wszystko co piszą poprzednicy to prawda tylko jest jedno a może 2 podstawowe ale tj.

    1 ale : w jednym aucie wymienisz (mówimy o oryginalnych częściach nie zamiennikach) przez okres powiedzmy 2 lat jedną tulejkę w kwocie ok. 100zł + wymiana. W drugim aucie w tym samym okresie wymienisz jakąś inną tulejkę 2 razy i za każdym razem zapłacisz powiedzmy 60 zł + 2 razy wymianka + 2 razy stracony czas.

    2 ale: jeżeli kupisz zadbany i nie kombinowany egzemplarz masz prawie 100% pewność, że nie będzie później psioczył na auto. A jeżeli zakupisz jakiegoś odpicowanego szrota - wszystkie twoje wyliczenia i założenia eksploatacyjne pójdą do śmietnika, a portfel delikatnie uszczupli.

    Także patrz na standardowe bolączki modelu, który Cię interesuje i porównaj z innym modelem. Wtedy możesz założyć w 60 -70 % że przytrafi ci się coś z jego bolączek i wtedy sprawdź ceny części zamiennych. A i poszukiwania zadbanego egzemplarza nie będą trwały 2 - 3 tygodnie tylko licz w miesiącach. (chociaż mi raz się zdarzyło kupić w Polsce za 1 razem autko - sprzedający miał wszystkie f-ry i ks. serw. itp - miał firmę i nie bawił się w jakieś podróbki i pokątne warsztaty wszystko serwis - ale cena też nie była najmniejsza)
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  2. #32
    Rincewind
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za poruszenie tego tematu liliotom, wlasnie rowniez sie zastanawialem czy lepiej jest wybrac autko mlodsze jak np focus, astra, mondeo ktore nie koniecznie maja opinie aut wytrzymalych i niezawodnych czy raczej jednak powiedzmy 3-5 lat starsze BMW, Audi, Toyota, Merc ktore sa uwazne za marki bardziej wytrzymale i mniej wadliwe. Oczywiscie wiem ze to rowniez zalezy troche od szczescia na jakie auto sie trafi, ale zalozmy ze mamy do wyboru Mondeo rok 2003 1.8 TDDI z przbiegiem 140k i Audi a4 1.9TDI 1999 przbieg 170k oba auta utrzymane w dobrym stanie bez zadnych ukrytych wad, cena niech bedzie 16000 zl, teraz ktore autko byscie wybrali?. Czy lepiej sugerowac sie wiekiem tansza eksploatacja mondeo czy raczej liczyc na niezawodnosc i rzadkosc napraw Audi?
    Pozdrawiam

  3. #33
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zadajesz bardzo trudne pytania - ja wybrałbym mondeo ale jak dobrze pamiętam ostatnie egzemplarze z silnikiem TDDI wychodziły w 2002 roku (2003 rok TDCI).
    Wszystko zależy od tego jaki egzemplarz trafisz i w którym aucie dobrze będziesz się czuł.
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  4. #34
    To ja, Lasy
    Gość

    Domyślnie

    Owszem, w przypadku Mondeo TDDi jest lepszym wyborem niż TDCi, ale po lifcie z 2003 roku w TDCi wprowadzono nowe wtryski, które się nie sypią jak te poprzednie, i uważam, że nie należy się bać tego silnika, szczególnie po lifcie.

  5. #35
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dokładnie pierwsze TDCI były troszkę awaryjne ze względu na wtryski. Chyba od 2001 roku występowało TDCI
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  6. #36
    Rincewind
    Gość

    Domyślnie

    Hehe troche uciekacie od tematu, w sumie moze zle sformuowalem pytanie chodzi mi ogolnie o ta roznice wiekowa w stosunku do "jakosci " auta , a nie dokladnie o te dwa specyficzne silniki to byly tylko przyklady. Czyli czy lepiej kupic auto starsze ale bardziej znane z wytrzymalosci i bezawaryjnosci czy moze troche mlodsze ale tansze w eksploatacji lecz bardziej awaryjne zakladajac ze oba auta maja porownywalne jednostki napedowe pod wzgledem mocy i spalania i sa w podobnym stanie technicznym jak i wizualnym?

  7. #37
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Moim zdaniem wyjdzie na to samo, kupisz starsze auto mniej awaryjne - ale z czasem to się zacznie zmieniać, nic nie trwa wiecznie.
    Znowu kupując bardziej awaryjne wyjdziesz chyba na to samo ale rocznik młodszy i koło się zamyka.
    Nie możesz generalizować usterkowości poszczególnych aut, bo jak trafisz na jakiś egzemplarz auta niby bezawaryjnego a właśnie ta sztuka będzie temu zaprzeczać dopiero będzie masakra hihi
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  8. #38
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @Rincewind-a rozważałeś zakup Stilo?Szczególnie polecane silniki 1.6 ben lub diesel JTD (świetne silniki). 3 drzwiowy jest nawet na chwilę obecną stylistycznie po prostu bardzo ładny.W ocenach aut jest więcej na temat silników fiata.

  9. #39
    Rincewind
    Gość

    Domyślnie

    Poczytalem o silnikach Stilo i sie tym autkiem tez zainteresowalem, i ostatnio tez sie zdecydwoalem ze preferuje auto 5D poniewaz mialem okazje sie przejechac Fiesta 3D i znajomy tez mial Fieste i w sumie to pamietam jak w domu malucha mielismy i jednak to 3D moze byc troche niewygodne. Stilo 3D tez moim zdaniem swietnie wyglada 5D jest chyba jednym z najbrzydszych aut z tego segmentu ale tak myslalem moze o stilo multiwagon, kolega ma takie 1,9JTD i bardzo sobie chwali je.
    Pozatym to Leon mi sie tez podba tutaj to jest glownie wyglad auta jest swietny, myslalem nad 1,9 TDI lub 1,8T tylko nie wiem czy udalo by mi sie kupic dobrego w tej cenie?
    Wciaz nie wykluczam innych autek rowniez jutro obejrze Focusa i Mondeo ktore ma znajomy tak aby sie przejechac i porownac je pod tym wzgledem.

  10. #40
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na sensownego Leona w TDI chyba za niski budżet, zresztą kolega teraz szuka toledo do 20 tyś i normalnie jedna wielka katastrofa...do tego stopnia że wczoraj telefonicznie dzwonił do mnie po poradę oglądając auto od sprzedawcy, (sprowadzone) i pytał o dokumenty, rzekomo opłacone było i przygotowane do rejestracji, więc wziął na głośnomówiący i pytam o tłumaczenia, briefy,dowód zakupu,przegląd, recykling i akcyza, zaczął lawirować że recykling nie, a akcyza opłacona ale czeka na kwit i dośle w poniedziałek, więc mówię by pokazał koledze opłatę akcyzy (dowód wpłaty), zmieszał się-powiedział że u księgowej, podniósł głos i zaczął niemalże krzyczeć, że nie lubi jak ktoś ma go za ******a, to się pytam-człowieku a czy nawet o dokumentację już nie można zapytać, tylko powinno się brać w ciemno samochód?Nie odezwał się...

  11. #41
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Hej, czytam sobie ten watek az tu dochodze do takiego kwiatka (i czy tylko ja sie smieje jak to czytam?:-) :

    Cytat Napisał Rincewind Zobacz post
    (...) zalozmy ze mamy do wyboru Mondeo rok 2003 1.8 TDDI z przbiegiem 140k i Audi a4 1.9TDI 1999 przbieg 170k oba auta utrzymane w dobrym stanie bez zadnych ukrytych wad, cena niech bedzie 16000 zl (...)
    <LOL> :-)

    A tak serio to nieco ponad rok temu stalem przed podobnym dylematem auta do 16tys zl z tego wieku z uczciwym przebiegiem i powiem szczerze - odpuscilem... Nie udalo mi sie znalezc zadnego rozsadnego bezwypadkowego auta w tej cenie (trzeba bylo dozbierac bo inaczej to kleska). Same trumny na kolach. Benzyniaki najczesciej byly tylko wypadkowe a diesle wypadkowe i zajezdzone.
    Jedynie w miare rozsadne byly Astry G z polskiej produkcji, bezwypadkowe od 1szego wlasciciela - BRAK ABS, TYLKO 1 poduszka, o klimatyzacji mozna zapomniec (widzialem takich 3 sztuki). Myslalem tez przez chwile o starszej sprawdzonej konstrukcji jak Audi A4 ale z tym to byla tragedia jesli chodzi o stan techniczny uzywek w PL. Najgorsze dla mnie bylo tez to ze za podana kwote nie bylo sensu sprowadzac auta z DE (chyba ze bym pojechal tam pociagiem z termosem i stosem kanapek). Koszty stale sprowadzenia sa mniej wiecej podobne dla wszystkich aut i przy cene 16tys zl stanowia ok 15% ceny auta.

    Moim zdaniem 16tys zl to jest za malo na auto wieksze niz klasy B( Corsa C, Fabia I) w rozsadnym stanie, ktorym bedzie sie dalo pojezdzic bezawaryjnie nastepne 4lata, o ktorych na poczatku pisal autor watku.
    Natomiast moze zamiast szukac szpachlowanej audi A4 to warto by sie bylo zastanowic na zwykla Skoda Octavia I? w wersji 1.6 benzyna lub 1.9TDI?

    A co sie tyczy dyskusji o Mondziaku to o ile nie jestem wielkim fanem technologii Forda (np. w firmowym Mondeo 2008 ogrzewanie przedniej szyby padlo po ok 11 miesiacach) o tyle Mondeo Mk2 nie jest zlym autem. Znam dwa takie - jeden 1.8 diesel salon PL od poczatku w jednej rodzinie, zrobione cos ok 280tys km i nie zawiodl ani razu (pikanterii dodaje fakt, ze obecny uzytkownik przeczytal kilka artykulow o tym ze olejow wcale nie trzeba tak czesto wymieniac wiec tylko od ponad 2 lat robi dolewki;-) Jedyna wada to rdzewiejaca blacha z tylu nad kolami.

    A biorac pod uwage ze autor rozglada sie za takze autami typu BMW 5 to ja proponuje Mondeo z silnikiem 2.5 V6. Ma sluszna moc (170KM) i mysle ze silnik to ostatnia rzecz jaka sie zestarzeje w tym aucie. Kolega ma MK2 w tej wersji, przerobil na gaz i smigal 3 lata do Danii i z powrotem - twierdzi ze nie mial nigdy klopotow. Auto niezle sie trzyma drogi (jak to Ford) i a przycisnac jest czym.
    Ostatnio edytowane przez krataja ; 10-04-11 o 20:35

  12. #42
    Rincewind
    Gość

    Domyślnie

    @krataja- z tym Audi a 4 i Mondeo to bardziej mi chodzilo o przykalad w sumie to powinienem byl zastapic to "X" i "Y" zeby nie bylo nieporozumien. A jak Twoja sytacja wygladal w koncuco kupiles i ile musiales dolozyc jezeli moge spytac?

    Osobiscie mysle ze da sie kupic w miare autko za te pieniadze tylko ze trzeba duzo szukac i miec troche szczescia, dlatego tutaj sie zarejstrowalem zeby poprosic o sugestie aut jakimi sie moge zainteresowac i uslyszec od ludzi z doswiadczeniem jak oni widza rynek aut uzywanych i ich doswiadczenia z autami w tym przedziale cenowym.
    Co do bezawaryjnosci to zdaje sobie sprawe ze nie znajde kompletnie bezawaryjnego auta i licze sie z kosztami najczesciej zuzywajacych sie czesci itp.

    Na Octavie rowniez patrze nie ograniczam sie tylko do audi czy forda.
    Co do Octavi to moze ktos ma jakies doswiadczenia z 1,8T?

    Dzieki i pozdrawiam

  13. #43
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja mialem do czynienia z 1.8T w passacie 3bg i wiecej niechce Sam silnik jest dobry ale trzeba bardzo dbac o caly jego osprzet

  14. #44
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie

    W jakim sensie trzeba dbać o osprzęt 1.8T? Mam auto z takim silnikiem już ponad 3 lata i większość problemów jakie miałem, było z mojej winy. Nie widzę jakiejś szczególniej awaryjności tego motoru ani podzespołów.

  15. #45
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Chodzi o to aby czysci odme jesli nikt nie zmienil nalezalo by po kupnie wymienic n75, przeplywke, ezektor, sondy x2 sprawdzic czy regulator faz juz sie nie konczy itp, mowimy tu o aucie z przebiegiem okolo 200tys jesli chcemy zachowac pelne osiagi i spalanie tego motoru. Silnik nie jest jakis super awaryjny a wrecz bardzo wytrzymaly spokojnie wytrzymujacy podwojenie swoje mocy, tylko wiele osob uzytkuje go "bez glowy" i potem to sie msci.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •