Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Tydzień Samochodu Używanego

  1. #1
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lip 2015
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Tydzień Samochodu Używanego

    Tydzień Samochodu Używanego to pierwsza ogólnopolska kampania edukacyjna dotycząca nabywania samochodów używanych i dochodzenia roszczeń w przypadku stwierdzenia ich wad. Inaugurujemy ją w Dzień Kierowcy, czyli 25 lipca 2015 r. i obiecujemy, że już na stałe zagości ona w corocznym kalendarzu. Organizatorem kampanii jest Fundacja Autotesto razem z Autoprawo.pl i Autotesto.pl.

    Poradniki

    Oddajemy do Waszych rąk dwa poradniki. Obydwa będą sukcesywnie poszerzane, zgodnie z Waszymi sugestiami.



    Prawne ABC przed kupnem pojazdu – jak ustrzec się przed sztuczkami nieuczciwych sprzedawców i zadbać o zawarcie jak najkorzystniejszej umowy. Poradnik zawiera również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wzory umów korzystne z punktu widzenia kupującego.



    Pierwsze kroki po kupnie samochodu z wadami – co zrobić, żeby po kupnie samochodu z wadami zapewnić sobie jak największą szansę na skuteczne dochodzenie roszczeń od sprzedawcy. Wyjaśnienie przepisów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wzory najważniejszych dokumentów.

    Porady prawne

    Przez cały tydzień będziemy udzielali bezpłatnych, obszernych porad prawnych dotyczących tematyki motoryzacyjnej. Można zwracać się do nas w tym temacie lub za pośrednictwem facebookowego profilu Tygodnia Samochodu Używanego.

    Nowe artykuły

    Każdego dnia będziemy przygotowywali nowe, ciekawe informacje o prawnych aspektach handlu używanymi samochodami. Jeśli masz pomysł na ciekawy artykuł lub nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania napisz do nas! Na pewno opiszemy wszystkie niejasne kwestie albo w publikowanych artykułach albo w kolejnym wydaniu poradników. Linki do artykułów będą też publikowane na forum.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    - A od kiedy działacie ( 25-lipca- 2015r ) ?
    - jaki jest/ będzie nakład owych poradników ?
    - Skąd czerpiecie wiedzę ?
    - do jakiego momentu porady będą bezpłatne i czego będą dotyczyły ?

    Tak z grubsza pytam bo znając życie to nikt niczego nie oferuje za darmo z tak szerokimi horyzontami choćby nie wiem jak to brzmiało - normalne najpierw promocja a potem za tym idzie trochę kasy i ja to naprawdę rozumiem - tylko co chcecie wprowadzić na rynek ? komu dać ? a z kim "tort" dzielić ?

    Bo na mój "chłopski rozum" sama nazwa "Autotesto" ( w kontekście aut używanych ) kojarzy się z przeprowadzaniem inspekcji / testów owych aut . Czyli taka Fundacja co by najchętniej wcieliła w swoje szeregi jak najwięcej osób z różnych Forum posiadających jaką taką wiedzę i sprzęt .

    Nie neguję tylko uczulam , że nie raz to przerabialiśmy i jak widzę od kilku lat owe usługi w swojej formie coraz bardziej ewoluują .... może i dobrze jeśli to idzie w kierunku podniesienia świadomości poszukujących obojętnie gdzie i przez kogo propagowane .

    Mimo wszystko na Tym Forum ( z tradycjami) ja bym wymagał od "nowych" pewnego "wkupnego" - przypomnę chociażby "moto-rzeczoznawcy" .....nie wspominając o latach pracy indywidualnych nicków - bo indywidualny to wiadomo KTO ! a taka korpoklasa to co najwyżej pod infolinią
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Andrzej ma racje ;-) nie tak latwo nas przekonac i zadowolic

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Temat założony po uzgodnieniu z nami, spokojnie
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    lip 2015
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    @Andrebar
    Ja jako prawnik rozpocząłem specjalizowanie się w sprawach dotyczących roszczeń z tytułu wad pojazdu 3 lata temu- od tego czasu miałem do czynienia z setkami spraw, więc mam pewien ogląd mechanizmów i dzięki zgłębieniu tematu jestem w stanie szybko udzielić odpowiedzi, która dla innego prawnika mogłaby być przedmiotem odpłatnej opinii prawnej. Fundacja to nowy podmiot i w sposób oczywisty istnieje nie tylko po to, żeby pomagać, ale żeby też promować markę. Wydaje mi się jednak, że wartość tej wymiany (wiedza w zamian za podanie nazwy) jest korzystna dla każdego :-)

    Nie stronię od udzielania pomocy, więc - przy założeniu porozumienia z moderacją - wydaje mi się, że mogę tutaj pomagać w sposób stały, a nie tylko przez tydzień :-)

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •