Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: czy warto kupic Astre II 1.4 Twinport ?

  1. #1
    batafuko
    Gość

    Domyślnie czy warto kupic Astre II 1.4 Twinport ?

    Witam

    Nie wiem, czy w odpowiednim dziale zadaję to pytanie, ale do działu "opinie o markach" jakoś mi nie pasowało, ponieważ nie mam jeszcze doświadczeń z tym samochodem, a raczej chciałem się coś dowiedzieć.

    Ale do rzeczy. Otóż mam możliwość zakupu takowej Asterki G rocznik 2005 lub 2006 z pewnego źródła i chciałbym się dowiedzieć przede wszystkim, jak wygląda sprawa z jej apetytem na paliwo. Z raportów spalania wynika, że pewna grupa chwali sobie małe spalanie (miasto około 7 a za miastem 5,8 litra), a inni wręcz przeciwnie, krzyczą że pali jak smok (miasto 10 a za miastem około 7). Czy były dwie wersje tego silnika w tych latach? Bardzo proszę też o wszelkie inne opinie (nie tylko o spalaniu), czy warto kupić taką brykę? Samochód ma być uniwersalny, czyli na dojazdy do pracy do Wrocławia, jak i na wakacje. Dla rodzinki 2 + 1. Przebieg roczny około 20 tys. km (50 % miasto i 50% trasa). Podobno producent nie poleca przerabiać tego silnika na gaz
    Ostatnio edytowane przez batafuko ; 06-04-11 o 12:55

  2. #2
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie bardziej elastycznym i dynamiczniejszym przy takim samym spalaniu będzie silnik 1.6. szczególnie odczujesz to podczas przyśpieszania. Różnicy w spalaniu nie odczujesz a w mojej opinii w trasie 1.6 będzie bardziej ekonomiczne. Wyższy moment obrotowy i moc powoduje, że nie będziesz musiał kręcić tego silnika tak wysoko jak 1.4. Gdybym jak miał wybierać wybrałbym co najmniej 1.6.

  3. #3
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    To ja wtrącę swoje 3 grosze jako użytkownik astry G 1.6 X16XEL. Tez zastanawiałem się nad 1.4, bo to spalanie, OC itp. Z opinii na różnych forach ludzie mi polecali 1.6 i mieli rację. Nie jeździłem 1.4 ale to moje 1.6 sprawuje się dobrze, szczególnie na trasie. To prawda, co powiedział carpasja - przy 1.6 nie musisz kręcić sinika wysoko żeby jechał jak należy . Ostatnio wiozłem siostrę i jej kolegę (facet chyba za 120 kg) i wyraźnie było czuć że autko "przysiadło" - nie wiem jak by jechał ten 1.4
    W mieście z apetytem na paliwo różnie - od 8, nawet to 12 (w zimie), w trasie od 6 w górę ( najoszczędniej jest w granicy 90 - 110 km/h) powyżej już wir w baku
    Jeśli myślisz o gazie, to prawda - nie zaleca się LPG to Twinporta. DO gazu warto 1.6 8V - ale trudno coś takiego wyrwać w dobrym stanie, nie po firmie. Jeśli szukasz kombi, to ja przy rodzince już bym brał 1.8 + gaz. Pozdrawiam i owocnych poszukiwań.

  4. #4
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    że pewna grupa chwali sobie małe spalanie (miasto około 7 a za miastem 5,8 litra), a inni wręcz przeciwnie, krzyczą że pali jak smok (miasto 10 a za miastem około 7).
    Dane producenta podają te drugie wartości, a raczej rzadko się spotyka żeby były wyższe niż faktyczne spalanie, częściej jest na odwrót.
    Rocznik 2006 to wersja z Gliwic. Przeważnie były to modele oskubane z czego się dało. I to nawet nie porównując do bazowej wersji niemieckiej. Polacy oszczędzali na ocynku, wygłuszeniu, opcjonalnych instalacjach, podłokietniku w tylnych siedzeniach, lampkach oświetlenia wnętrza itd.

  5. #5
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    co dejko napisał to najważniejsze - to przecież Astra z Gliwic
    jakie są Twoje fundusze na auto. Może najrozsądniej będzie jechać po samochód do niemiaszków.

  6. #6
    batafuko
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odzew. Tą astrą byłem zainteresowany, bo od znajomych i na 100% nie bita. Myślałem że okaże się w miarę rozsądnym wozem, ale po waszych postach, chyba poszukam coś lepszego.

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To tym bardziej z niej nie rezygnuj.
    W dzisiejszych czasach o dobre, PEWNE auto baaaardzo trudno.
    Motor 1.4 16V wbrew pozorom może wystarczyć do normalnego życia, nie ma mowy oczywiście o rumakowaniu
    Ale jeśli ma klimę, jest bezwypadkowe - to są to już dla mnie dwa BARDZO duże plusy dla tego auta.
    Weź jeszcze pod uwagę, że Astra II jest autem naprawdę mało kłopotliwym w eksploatacji. Spalanie nie powinno przekroczyć 9 litrów - a u Ciebie może oscylować w gr. 7,5 - 8 l. Pb.
    Gazownicy nie polecają instalacji NAJTAŃSZYCH do TWINPORT, sekwencja IV gen chodzi bez problemu.
    Jeśli nie planujesz rajdów - do normalnego życia wystarczy 1.4 16V. Ma to 82 KM - w kombi już troszkę czuć masę, ale 3/5 drzwiowa to poradzi sobie bez problemu.

  8. #8
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Trochę się zapędziliśmy w opiniach, a tu należało zacząć - czy auto jest bezwypadkowe.

  9. #9
    zari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Gazownicy nie polecają instalacji NAJTAŃSZYCH do TWINPORT, sekwencja IV gen chodzi bez problemu.
    Jeśli nie planujesz rajdów - do normalnego życia wystarczy 1.4 16V. Ma to 82 KM - w kombi już troszkę czuć masę, ale 3/5 drzwiowa to poradzi sobie bez problemu.
    Jeśli chodzi o gaz to do 1,4 Twinport można śmiało założyć gaz conajmniej sekwencje. Do 1,6 Twinport juz nie (brak hydraulicznej regulacji luzów zaworowych oraz słabe gniazda zaworowe które się wypalają) a i 1,4 16V Twinport ma 90KM, a 1,6 100KM.

  10. #10
    batafuko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zari Zobacz post
    Jeśli chodzi o gaz to do 1,4 Twinport można śmiało założyć gaz conajmniej sekwencje. Do 1,6 Twinport juz nie (brak hydraulicznej regulacji luzów zaworowych oraz słabe gniazda zaworowe które się wypalają)
    O, to już lepiej. Do tej pory też jeździłem takim ślimakiem (golf z silnikiem 1.4), więc przyzwyczaiłem się. Astra faktycznie nie jest kombi i ma klimatyzację. Więc chyba się skuszę i zagazuję Muszę poszukać jeszcze jakiegoś sprawdzonego instalatora LPG we Wrocławiu. Jeżeli możecie polecić, to proszę.

  11. #11
    angelo
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie od 2 miesięcy latam taką Astrą i sprawuje się nieźle. Założyłem gaz oczywiście sekwencję i moim zdaniem jest rewelka. Jeśli chcesz zakładać gaz to tylko w serwisie autoryzowanym z porządną gwarancją

  12. #12
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak w nowszych, ale w mojej x16xel po włączeniu klimy samochód zachowuje się jakby ważył z 5 ton. Jak będzie cieplejszy dzień ( u mnie musi być +, żeby klima się włączyła), to spróbuj się przejechać z klimą i zobacz czy Tobie wystarczy taka moc. A instalacja to faktycznie tylko sekwencja, w koło wchodzi butla ok 37 l gazu. No i dobrze, żeby były el szyby przód, bo jak ktoś wcześniej napisał, gliwice obcinały wiązki i dołożenie elektryki nie będzie łatwe.

  13. #13
    angelo
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie zrobiłem dłuższą trasę i na butli gazu przejechałem prawie 500 km

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •