Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Kombi / Minivan, rocznik min 2007, cena 25000, Diesel/LPG, 90% trasa

  1. #1
    husky83
    Gość

    Question Kombi / Minivan, rocznik min 2007, cena 25000, Diesel/LPG, 90% trasa

    Jak w temacie, czyli szukam autka.
    Już na innym forum mi zarzucili, że nie ma szans, na dobre auto (z mojej listy) w tej cenie, zrobiłem zestawienie i okazuje się, że 85% aut z ogłoszeń się mieści w tej cenie ;-) Ale nie o tym...

    Troszkę o moich wymaganiach:
    • Rodzinne auto, kombi, minivan lub duuży hatchback
    • diesel lub benzyna nadająca się do zagazowania
    • Oszczędny (wiem, to pojęcie bardzo względne)
    • 6 biegowa skrzynia biegów
    • dwustrefowa klima
    • rocznik minimum 2007
    • bardzo mile widziane niezależne fotele z tyłu
    • bardzo mile widziane przyciemnione szyby z tyłu
    • bardzo mile widziane rolety na szybę wmontowane w tylne drzwi
    • mile widziany dach panoramiczny
    • nie przesadnie długi - powiedzmy w okolicach 4,5m


    Do czego auto?
    Głównie dojazd do pracy, 40km w jedną stronę, z czego 3/4 to wieś (czasami ograniczenie do 50), potem obwodnica i chyba łącznie z 2 albo 3 światła po drodze. Jednym słowem trasa. Wolna, ale trasa
    Jako, że to ma być drugie auto (obok Grande Punto), to ma być traktowane jako rodzinne, na wyjazdy.
    Jeżdżenie z przesadnymi prędkościami już dawno za mną, teraz na autostradzie najczęściej ustawiam tempomat na 110-120km/h.

    Cena
    Temat rzeka Ale powiem tak - na sam samochód (nie licząc pakietu startowego) najwyżej w okolicach 25000.

    Co mi się podoba?
    (kolejność losowa)
    • Kia Cee'd
    • Peugeot 308SW
    • Fiat Croma - wady: dużo pali i długie, niestety na liście rezerwowej, gdzieś pod jej końcem
    • Citroen C4 Grand Picasso - wady - z 3/4 rynku to automaty, a pozostałe w tej cenie to tylko 5 biegowe
    • Peugeot 5008 - wady? Tylko jedna - cena



    Co mi się NIE podoba?
    • Ford Focus (brzydki, wszędzie go pełno, trudno o skrzynię 6 biegową) / Mondeo (za duży)
    • Ople - po prostu brzydkie, takie moje odczucie, więc po co sie męczyć w aucie, które mi się nie podoba
    • Grupa VW - odpada!
    • Audi - nic ciekawego w tej cenie nie znajdę, a jak już, to jakieś co najmniej 10 letnie staruszki


    Na chwilę obecną najbliżej mi do Citroena C4 Grand Picasso 1.6HDi. Niestety roczniki, które mnie interesują mają tylko 5 biegową skrzynię manualną albo automaty. Z czego automaty odpadają.

    Jednak może macie jakieś inne propozycje? Renault Megane GrandTour albo Scenic? Tylko jakie silniki?
    Wszelkie podpowiedzi mile widziane

    Już miałem jechać oglądać konkretnego C4 Grand Picasso, ale okazało się, że ma przekręcony licznik o skromne 100.000km. Z jednej strony przebieg zbliżający się do 300.000 troszkę odstrasza, tym bardziej że cena jak za prawdziwe 170kkm przebiegu... Jak ktoś oszukuje już na wejście z przebiegiem, to wolę nie wiedzieć, z czym jeszcze oszukiwał..

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mam doinwestowaną Megane II Grandtour, z jednym z najlepszych dieseli (2.0 dCi) ale jest z końca 2006, więc nie wiem czy bierzesz pod uwagę "starsze"
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....przedam+megane
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    husky83
    Gość

    Domyślnie

    Ja jak ja... Auto musi przejść jeszcze przez 'wyższą instancję' Nie chciałbym auta zbyt starego, stąd te 2007/2008 to takie minimum, ale na pewno się przyjrzę

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •