Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Prośba o pomoc Mazda 626 / Nissan Primera / Toyota Avensis

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Question Prośba o pomoc Mazda 626 / Nissan Primera / Toyota Avensis

    Witam

    zamierzam dokupić 2 autko do domu i chce jakieś z wymienionych aut w tytule :
    wytyczne to minimum:
    2000 rok kombi
    2,0 PB minimum 1,8 (może być z gazem, jeżeli nie i tak założę LPG)
    przebieg z 200 000km lub więcej zakładam.
    cena do 12 000zł (założona może się zmienić)

    Proszę o poradę w wyborze autka, ze względu na tolerancje LPG, niezawodność silnika, niezawodność zawieszenia na naszych drogach itp.
    Ogólnie stawiam na Mazdę 626, w drugiej kolejności Primera i na końcu avensis (wiem wiem kwota do tego modelu nie adekwatna).
    Proszę o rady na co zwrócić szczególną uwagę w poszczególnych modelach przy kupnie i jakie mają wady i zalety.
    Ostatnio edytowane przez liliotom ; 05-04-11 o 19:22
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dzięki tak też myślałem
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  3. #3
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Cóż za odzew...

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Liliotom jesteś z nami na forum wystarczająco długo żeby rozumieć realia motoryzacyjne, więc chyba userzy - w tym ja też uznali, że sam sobie poradzisz

    Temat może nie idealny na moje przemyślenie, ale że założył go "stary" user pozwolę sobie na pewną ogólną uwagę. Oczywiście, że forum jest po to żeby sobie nawzajem radzić i pomagać, niemniej mnie osobiście martwi to iż coraz więcej zapytań pojawia się typu "jakie auto kupić?" zamiast w stylu "auto do oceny" itp. Jeszcze raz podkreślam, że nie mam nic przeciwko temu i dobrze że pomagamy oraz radzimy innym podjąć decyzję, niemniej jest to też obraz kto na nasze forum trafia. Sama nazwa określa główną ideę i kierunek naszej działalności, a tymczasem mamy coraz większy przypływ ludzi kompletnie niezdecydowanych... nie wiem czy to dobrze wróży naszemu forum...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Założyłem temat ponieważ nie użytkowałem żadnego z ww. aut, chciałem zasięgnąć porad osób które miały te auta i na co zwracać największą uwagę i jakie są ich bolączki.
    Dobra poszedłem na łatwiznę i stworzyłem temat.
    Już poszukałem po forach konkretnych marek i mniej więcej wiem.
    Ale osoby jeżdżące takimi autami najlepiej zdają relacje.
    Liczyłem na odpowiedzi w stylu Mazda ma silniki 2,0 Pb 115KM lub 136KM, lepiej zagazować ten 115KM.
    Primerke miałem z gazem i lepiej gazować 1,8...........
    itp
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez liliotom ; 06-04-11 o 20:49
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał liliotom Zobacz post
    Założyłem temat ponieważ nie użytkowałem żadnego z ww. aut, chciałem zasięgnąć porad osób które miały te auta i na co zwracać największą uwagę i jakie są ich bolączki.
    Dobra poszedłem na łatwiznę i stworzyłem temat.
    Wydaje mi się, że po to jest to forum żeby nie przeszukiwać tysięcy postów na różnych forach. Postuluję żeby własnie iść na łatwiznę.
    Mdli mnie gdy zaglądam na Mazdaspeed...Bazar. Posty o powtarzającej się tematyce nie zcalane przez adminów z tego forum stworzyły potwora...
    Dobrze by było żeby usystematyzować info dotyczące silników w poszczególnych markach, linków do poszukiwań ogłoszeń zagranicznych, VIN itd.

  7. #7
    soundcheck
    Gość

    Domyślnie

    No to parę luźnych uwag o Avensis.

    Historia
    W roku 2000 Avensis przeszła FL i dostała nowe silniki, w tym benzynowe VVTi. Pierwsze roczniki tych silników dość często poważnie chorowały. Toyota po cichutku rozwiązywała ten problem wymieniając blok silnika na zmodernizowany. Powszechnie uważa się, że lepiej do zagazowania nadają się starsze silniki (bez zmiennych faz rozrządu).

    Zwróć uwagę
    Kupując używaną Avensis warto zwrócić uwagę na kilka potencjalnych bolączek:
    1. Czy na krawędzi dachu i słupkach przednich przy krawędzi przedniej szyby nie pojawia się korozja? Problem ten został podobno rozwiązany (prawie) równolegle do liftingu.
    2. Czy synchronizatory wszystkich biegów działają płynnie i bez haczenia w górę i w dół. Usterka synchronizatora może (ale nie musi) oznaczać początek problemów z łożyskami w skrzyni biegów, których rozwiązaniem jest albo poważna i kosztowna operacja albo wymiana skrzyni.
    3. Czy w 'basenie' pod kołem zapasowym nie zbiera się woda? To była raczej bolączka hatchbacków, niemniej znałem egzemplarz kombi, który łykał wodę przez tylną lampę.
    4. Karoseria Avensis kombi, nawet w tym wieku, powinna pozostawać sztywna w porównaniu z większością rówieśników. Skrzypienia i trzeszczenia na nierównościach mogą świadczyć o mrocznej przeszłości samochodu.

    Z własnego doświadczenia
    Przez ładnych parę lat ujeżdżałem sedana Avensis z 2000 roku. Więcej tutaj: http://bez-wypadkowe.net/showthread....ta-Avensis-T22. Podsumowując w najskrótszym skrócie, gdybym kupując wtedy samochód zdecydował się na kombi, pewnie jeździłbym nią do dzisiaj.

    Faktem jest, że przy założonym budżecie znalezienie Avensis spełniającej wymagania będzie raczej trudne.

    Powodzenia!

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @liliotom-dlaczego na I miejscu stawiasz na mazdę?Ja bym ją postawił na miejscu ostatnim...a na pierwszym Primerę.
    Bardzo dobre silniki 2.0 115,131,140KM, najważniejsza sprawa w stosunku do mazdy-ŁAŃCUCH ROZRZĄDU, a do mazdy rozrząd wcale taniutki nie jest. Silniki nissana dobrze znoszą gaz, nie są marudne i kapryśne, trzeba uważać na rudą na tylnich nadkolach (mazdy też to się tyczy). Nissan będzie miał bagażnik większy od avensisa (z tego co pamiętam nadkola wchodzą do bagażnika).
    No i z odsprzedażą w stosunku do mazdy myślę, że szybciej znajdziesz klienta. Części zamienne np wahacze są o połowę tańsze do Primery niż do 626, a myślę, że pozostałe podzespoły podobnie (nie chciało mi się już sprawdzać), a w aucie używanym ma to znaczenie dość istotne wg mnie. Jak dołożysz do tego że na primerę mechanicy nie będą Ci krzywym okiem patrzeć tak jak na 626 (nie tyle o mechanikę chodzi co o swoistą egzotyczność, a marudzenie zazwyczaj jest po to by podnieść cenę za naprawę) to przewaga robi się znaczna.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wiesz co @carl23 szperałem ostro po necie - i chyba bardziej wizualnie i technicznie stawiam na Primerę, poza tym 2,0 PB ma więcej koniuszy niż mazda, no i ten łańcuch rozrządu.
    Zakup będzie trwał pewnie bardzo długo (dobry egzemplarz) - tylko z Niemiec przytargam coś sobie.
    Oczywiście jeżeli trafi się jakaś Mazda, która mnie zauroczy to nie pogardzę jej wdziękami.

    @soundcheck - dzięki za streszczenie historii Avensisa, realnie stąpam po ziemi i wiem że za taki budżet nie zakupie nic w dobrym stanie ze stajni Toyoty.

    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Bierz Mazdę 626
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    No właśnie jestem w rozterce, jedno i drugie mnie nęci (primera i 626) - wybór padnie prawdopodobnie między tymi dwoma markami. Ale najwięcej do powiedzenia będzie miał egzemplarz na którym zawieszę oko i przejdzie moje testy hihi
    Nie stawiam wszystkiego na jedna kartę.
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Obejrzałem już parę egzemplarzy, ale furory nie robią.
    Mam zapytanie do osób które użytkowały lub miały do czynienia z autem które nie proponowano na naszym rynku a mianowicie Nissan Almera Tino 2,2 Di.
    Proszę o opinie ? Przeszukałem fora itp.
    Z przydatnych informacji:
    - łańcuch rozrządu
    - silnik Nissana
    - ostatni samuraj Japoński
    - spalanie nawet nawet ok. 8 litrów
    - niezawodny
    Chciałbym aby osoby użytkujące takie auto dodały swoje spostrzeżenia.
    Dzięki
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cześć,
    Mój tata jeździł Tino 2.2 dCi.
    Nie polecam.
    Pompa poszła się huśtać dwukrotnie...
    Ponoć jednostka 1.8 i 2.2 Di są bardziej niezawodne.
    Kiedy przesiadł się do Avensis,powiedział,że brakuje mu przestrzeni...
    To takie spostrzeżenia z drugiej ręki.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, silniki dCi z Renault wstawiali od 2003 roku (awaryjne), mnie właśnie interesuje silnik Di (2000 - 2003) - niby niezawodny
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •