Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: fiat Multipla 1,6+GAZ CNG, Bielawa

  1. #1
    skyonmay
    Gość

    Domyślnie fiat Multipla 1,6+GAZ CNG, Bielawa

    witam
    Może nie jest to ostrzeżenie do tej oferty, ale bardziej ostrzeżenie iwatpliwości do zapisów w tego typu ofertach, w której sprzedajacy informuje o fabrycznie zainstalowanej instalacji CNG, być może papiery pojazdu są ok bo nie kontaktowałem się ze sprzedawcą o nic nie pytałem, podałem tylko za przykład informację które budza moje wątpliwości.
    http://otomoto.pl/oferta/fiat-multip...tml#8ee7b3db68

    Przeczytałem kilka artykułów o instalacjach CNG i wynika z nich że te fabrycznie montowane przed rokiem 2003, czyli przed podpisanym regulaminem nr 110 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych to jest mały problem z butlami które należy poddać kompleksowym badaniom technicznym, a które kosztują ponoć niemało. Więcej w artykule:
    http://www.auto-swiat.pl/lpg/cng-czy...j-w-domu/em8px
    Generalnie chciałem tylko przy okazji zwrócić uwage potencjalnych kupujących na ten aspekt, aby przypadkiem nie dali się wpuścić w maliny, ogladajac oferty pojazdów z CNG, które informują o tanich kosztach jazdy, a brak jest podstawowej informacji czy pojazd ma wymagane papiery, do tego aby w pełni legalnie użytkować tą instalcję CNG nie narażajac się na odmowę rejstracji albo na mandat w przypadku załatwienia sobie przegladu na lewo. Jedno takie auto sprawdziłem po nr VIN na https://historiapojazdu.gov.pl i mimo że sprzedający informuję ze auto jest na CNG a tam napisane jest tylko że benzyna.

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie tylko o CNG chodzi - z tego co pisali importerzy jak dobrze pamiętam problem legalizacji butli istnieje również przy zwykłym LPG. Radzili sobie z tym w ten sposób, że zwyczajnie kupowali nowe butle już z polskimi papierami.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mało kto wie że w przypadku fabrycznie montowanego CNG najczęściej zbiornik na PB jest mały i ma np. 10-14 L
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W tych wersjach Multipli butle CNG montowane są pod spodem auta po dwie po bokach i wyglądają jak torpedy ( jak dobrze pamiętam w czerwono/pomarańczowej barwie widziałem)
    I jak mnie pamięć nie myli zbiornik paliwa był pełnowartościowy .

    W sumie sporo tego jeździło zarobkowo jako Taxi .... z homologacją butli ( aut sprowadzonych) w PL czy to CNG czy LPG zawsze praktycznie jest problem
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    skyonmay
    Gość

    Domyślnie

    Podsumowując, można uznać że pojazdy sprowadzane z zamontowaną instalacją CNG przed rokiem 2003 to praktycznie są mniej warte niż pojazdy bez takich instalacji, bo
    po 1: koszt nowych butli i legalizacja są zbyt wysokie
    po 2: żeby taki pojazd zarejestrowac trzeba zdemontowac instalację, a jak nawet sie uda zarejestrować to narażamy się na utratę dowodu rejestracyjnego gdy nas złapie Policja
    po 3: sprowadzane auto z CNG z pewnością ma ogromne przebiegi i przebieg 10 latka rzędu 200 tysięcy to fikcja
    po 4: bardzo mała ilość stacji CNG w Polsce praktycznie dyskwalifikuje tego typu instalację, często koszty dojazdu do najbliższej stacji CNG przewyższaja koszty zakupu benzyny
    Mój wniosek jest następujący: jak juz kupować auto typu multipla to lepiej szukać diesla, albo sama benzynę i zamontowwac LPG, odpadają w tym przypadku przynajmniej koszty demontażu instalacji CNG. A jak już ktoś się zdecyduje zakupić takie auto już zarejestrowane na CNG, to niech przynajmniej sprawdzi ważność butli gazowych i czy sa wszystkie wymagane papierki (prrzegląd, wpis w dowodzie rejestracyjnym, i papier od TDT)

  6. #6
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał skyonmay Zobacz post
    jak juz kupować auto typu multipla to lepiej szukać
    na wjeździe na parking. Podobno za 5zl chodzą .

  7. #7
    skyonmay
    Gość

    Domyślnie

    No co Multipla to całkiem fajne auto Z ciekawosci zajrzałem na stronę http://www.autoscout24.pl/. Nie ma innego auta co by aż taki wybór aut po cenie wywołaczej 1000 ewro do grubej negocjacji

  8. #8
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Szacun

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •